IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Amar En Secreto“ – [14.kapitola]

BY

 

0 COMMENT

 

„Amar En Secreto“

Obaja sme tam vyzerali tak bezstarostne, pokojne a… šťastne! Panebože, vyzeráme naozaj šťastne! Vidno nám to obom na očiach. Mám tu všetky fotky z plesu. Sľúbila som Annie, že jej ich donesiem, no na túto jedinú sa stále neviem vynadívať. Dala som spraviť dve kópie. Jednu pre mňa a jednu pre Chrisa, ak by ju náhodou chcel. Vytiahla som z nočného stolíka aj ostatné fotky, sadla si na posteľ a začala si ich prezerať. Bol tam zachytený každý moment tak detailne. Obdivujem tých fotografov, ktorých som na to najala, naozaj ich neskutočne obdivujem! O malú chvíľu sa ozvalo klopanie na dvere.

„Môžem?“ nakukol dnu Chris.

„Poď,“ prikývla som.

„Čo robíš?“ zvedavo sa ma spýtal, keď videl hromadu fotografií na mojej posteli.

„Nič, pozerám fotky z plesu a spomínam…,“ odvetila som mu a vzdychla si.

„Môžem sa pridať?“ opatrne sa ma opýtal.

„Ak chceš,“ mykla som plecami. Po chvíli sa uvelebil vedľa mňa na posteli a spoločne sme pozerali na fotografie a spomínali.

„Tak tu už bola Annie poriadne opitá,“ poznamenal. „Vieš, čo vtedy povedala Ponchovi? Chcelo sa jej na záchod, no ak ju tam odvedie, pošle ho domov,“ zasmial sa. „Vôbec to nedávalo zmysel.“

„Keď je Annie opitá a rozpráva, nič z toho nedáva zmysel,“ zasmiala som sa spolu s ním. Čarovne sa na mňa usmial a sledoval moju reakciu. „Čo sa deje?“ nechápavo som sa ho spýtala.

„Usmiala si sa. Po prvý krát, čo som dnes s tebou, si sa usmiala,“ odpovedal mi. Sklopila som hlavu, bola som v rozpakoch.


Christopher


Rukami som sa prehrabával medzi ostatnými fotografiami, až mi pohľad skĺzol na jednu konkrétnu. Bola to rozhodne najkrajšia fotografia zo všetkých! Vzal som si ju do ruky a skúmavo ju prezeral.

„Aha, to sme my, keď nás vtedy ten bláznivý fotograf odchytil,“ zasmial sa. Prisunula sa bližšie ku mne a pozrela na fotografiu.

„Bolo to komické,“ pousmiala sa.

„Dul, prosím, musíš mi veriť. S Jen to už dávno skočilo, ona…“ nepokračoval som, pretože mi skočila do reči.

„Ja viem,“ odvetila mi a zahľadela sa mi do očí.

„Ale ako to vieš? Povedala ti to Annie?“ nechápavo som sa jej opýtal.

„Nemusel mi to nikto hovoriť, stačilo mi vidieť tieto fotky, no povedala mi to aj ona,“ úprimne som mu odpovedala.

„Ako si to mohla vyčítať z fotiek?“ nechápavo zmraštil obočie.

„Je to úplne jednoduché. Pohľadaj sa na všetkých fotkách. Jediná výhoda je, že tam píše čas, ináč by som na to neprišla. Pozri si fotky, ktoré vznikli predtým, než sme spolu odišli a ktoré vznikli potom,“ vysvetlila mi. Dôkladne som si prezeral tie fotky, a mala pravdu! Naozaj nie je ťažké zbadať to. Na fotkách, ktoré vznikli predtým, než sme spolu odišli, som vyzeral šťastne a spokojne, no na fotkách, ktoré vznikli potom, som vyzeral nešťastne, zarmútene, skleslo…

„Vieš o tom, že si veľmi inteligentná?“ opýtal som sa jej s úsmevom na perách.

„Nebolo ťažké dať si dokopy dva a dva,“ mykla plecami a opäť sklopila hlavu.

„Nechcela by si mi povedať, čo ťa trápi?“ opatrne som sa jej spýtal. Cítim sa príšerne, keď ju takto vidím. Mám ju až príliš rád na to, aby som sa mohol len tak prizerať, ako sa trápi.

 

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich