IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Amar En Secreto“ – [17.kapitola]

BY

 

0 COMMENT

 

„Amar En Secreto“

„To určite nie je pravda,“ rázne som pokrútila hlavou.

„Ja si skôr myslím, že to tak je. Stačí mi vás dvoch vidieť spolu. Ste pre seba ako stvorení, strašne sa navzájom dopĺňate, je to tak sladké…“ rozplývala sa nado mnou a Chrisom.

„Annie, aj keby si mala pravdu, tak… ja neviem, ale myslím si, že by mi to mal povedať, nie?“ opýtala som sa jej.

„Dulce!! Ja si myslím, že ti to včera poriadne naznačil a ty si ho odmietla! A to najhoršie, čo muža totálne položí na dno, je odmietnutie!“ poúčala ma, skoro až kričala. „On spravil prvý krok, ty si ho odmietla, no ak chceš byť naozaj s ním, teraz je rad na tebe.“

Chcela som jej odpovedať, no vyrušilo nás klopanie na dvere. Annie šla otvoriť a ja som si odbehla k baru po pohár džúsu, ktorý som hneď vliala do seba, pretože som bola poriadne smädná a potom som ho položila na poličku umiestnenú hneď vedľa. Z obývačky som započula hlasy. Jeden patril Annie, tým som si bola istá, a ten druhý… Ach, bože, Chris! Ja som naňho úplne zabudla.


Christopher


Keď Dul ani po dvadsiatich minútach neprišla, vybral som sa za ňou k Annie. Zaklopal som a otvorila mi moja milovaná sestrička, ktorá ma hneď pozvala dnu. Posadil som sa na sedačku a svoj pohľad upriamil na tenkú paličku položenú na stole. Vzal som ju do ruky. Až príliš dobre som vedel, čo to je! Potom som ju položil naspäť na stôl.

„Anahí?! Čo to má byť?!“ skoro som až kričal a popri tom som ukazoval na tú paličku prstom.

„Ja… ja…“ koktala.

Vtom sa v miestnosti objavila Dulce. „To je moje!“ zahlásila.

„Tvoje?“ prekvapene som otvoril ústa. „Ty… si… tehotná?“ koktal som. Nemohol som tomu uveriť!

„Už to tak asi bude, testy predsa neklamú…“ ľahostajne mykla plecami.

Ja som však tomu nemohol uveriť! Ona predsa nemôže byť tehotná, to nie! Dnes večer som jej chcel priznať všetko, čo k nej cítim a zrazu sa ukáže, že je tehotná?

„Ach bože…“ prešiel som si rukou cez vlasy. Stále šokovaný som vstal a vydal sa preč. Nemohol som tam už viac ostať.

„Kam ideš?“ zakričala na mňa Dulce.

„Idem preč,“ odpovedal som jej bez toho, aby som sa ku nej otočil.

„A čo naše raňajky?“ spýtala sa ma.

Neodpovedal som. Musel som odtiaľ čo najrýchlejšie vypadnúť. O malú chvíľu som sa stratil za dverami Anninho apartmánu. Tak preto nechcela ísť na dovolenku! Preto bola taká zničená a nikomu nechcela nič prezradiť.


Dulce


Po tom, ako som Chrisovi povedala, že ten pozitívny test je môj, bol ku mne úplne chladný, dokonca ma odignoroval a odišiel! Viem, možno som to robiť nemala, ale keď som videla ako začal kričať na Annie…. proste som sa nemohla vykašľať na svoju kamarátku.

„Dul?“ začala opatrne Annie, zatiaľ čo ja som stále prekvapene zízala na dvere, ktorými pred chvíľou vyšiel Chris, a z očí mi začali stekať slzy. „Prečo si mu klamala?“ spýtala sa ma.

„Ja… ja… neviem…“ koktala som, avšak nepozrela som sa na ňu, stále som civela na dvere. „Nechcela som, aby po tebe kričal… Strašne po tebe kričal… Nemohla som ťa nechať v štichu,“ odôvodnila som jej, ale ani som sa na ňu nepozrela.

„Dul, hneď teraz za ním pôjdeme a povieme mu pravdu, dobre?“ povedala mi s jemným príkazom.

„Nie!“ rázne som odpovedala a otočila sa ku nej. Doteraz som jej bola otočená chrbtom.

„Dul, ty plačeš? Prosím, musíme mu povedať pravdu! Nesmieš sa takto trápiť! Všetko je to moja chyba, musíme to napraviť!“ začala sa obviňovať, no ja som ju stopla.

„Ty to v prvom rade povedz Ponchovi, tvoj brat o tom zatiaľ nemusí vedieť,“ odpovedala som jej, zvrtla sa a odišla. Nemohla som tam už viac ostať. Musela som odtiaľ vypadnúť. Vbehla som do môjho a Chrisovho apartmánu a hneď na to som sa rozutekala s plačom do svojej izby. Cestou som si ešte stihla všimnúť, že Chris sedí na gauči spolu s Ponchom.

„Dul, stalo sa ti niečo?“ začula som, ako za mnou Poncho kričí, no ja som nemala chuť mu čokoľvek vysvetľovať. Utiekla som do svojej izby a zamkla sa tam. Jedine tu môžem vypustiť svoje pocity na povrch!


Christopher


Vošiel som do môjho a Dulcinho apartmánu. Po ceste som stretol Poncha, ktorý sa chcel so mnou o niečom porozprávať, tak som ho pozval ďalej. Síce som nemal náladu na nikoho a na nič, no nechcel som mu to prezradiť. Ešte nie.

„Tak, čo sa deje?“ opýtal som sa ho, keď sme sa obaja posadili na sedačku. Avšak skôr, než mi stihol čokoľvek povedať, vbehla do apartmánu Dulce. Utekala rovno do svojej izby.

„Dul, stalo sa ti niečo?“ zakričal po nej Poncho, ale ona mu neodpovedala. „Nevieš náhodou, čo sa jej stalo?“ nechápavo, no s vystrašeným výrazom sa ma opýtal.

„Ja… neviem,“ zaklamal som. Veľmi dobre som vedel, prečo je v takomto stave! Nečakala dieťa tak rýchlo, chcela najprv dosiahnuť úspech a niečo v živote dokázať.

„Idem za Annie, ona možno bude vedieť, čo sa jej stalo a bude jej vedieť pomôcť,“ odvetil mi Poncho a následne vstal. O malú chvíľu zmizol za dverami apartmánu. Ja som sa zavrel do svojej izby a ponoril sa vo vlastných myšlienok.


Dulce


„Ahoj zlatko. Počuj, potrebujem sa s tebou porozprávať,“ začal hneď, ako ma uvidel.
„Aj ja sa s tebou potrebujem porozprávať,“ súhlasila som.

„Tak začni,“ pobádal ma, no ja som nechcela.

„Nie, začni ty, ty si s tým prišiel prvý.“

„Dobre teda. Vieš… Bol som teraz s u Chrisa, chcel som s ním niečo prebrať ale vtom tam vbehla Dulce, ledva si nás všimla, no stihol som si všimnúť, že je veľmi otrasená a uplakaná. Nevieš, čo sa jej mohlo stať?“ starostlivo mi rozprával všetko dopodrobna.

„Žiaľ, niečo o tom viem… Vlastne všetko,“ sklopila som hlavu a začala sa pohrávať s prstami na rukách. „Vlastne to dosť súvisí s tým, čo s tebou potrebujem prebrať ja.“

„Zlatko, čo sa stalo?“ opýtal sa ma so strachom.

„Ja… som tehotná,“ vydala som zo seba napokon a z očí mi vyhŕkli slzy.

„Naozaj? Si si istá?“

Nič som nepovedala, len prikývla.

„Ale to je úžasné! Som naozaj strašne rád!“
Hneď si ku mne prisadol a objal ma.

„Ale prečo plačeš? Ja viem, že sme to neplánovali takto skoro, ale stalo sa a ja sa naozaj na to malé teším,“ usmial sa na mňa a popri tom mi zotieral slzy z tváre.

„Lenže… môj brat to zistil,“ vzlykla som. „Prišiel sem, za Dul, a našiel ten test… začal hrozne kričať, bála som sa a ona mu povedala, že je jej a…“ rozplakala som sa. Poncho si ma pritúlil. „Oni sa ľúbia, chápeš? A klamala mu kvôli mne. Chcela som ísť za ním a povedať mu pravdu, ale Dul mi to zakázala. Keď odtiaľto odišiel, rozplakala sa. Potom mi zakázala mu čokoľvek povedať a odišla.“

„Musíme mu to povedať, nesmieme to takto nechať. Neboj sa, všetko bude v poriadku, to ti sľubujem,“ vtisol mi bozk do vlasov.

 

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz