IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Amar En Secreto“ – [3.kapitola]

BY

 

1 COMMENT

 

„Amar En Secreto“

amar3

Dulce


A dosť! Už sa nesmiem trápiť pre toho prekliateho chlapa! Už je tomu koniec! Už viem, čo urobím. Odídem. Takto to bude najlepšie. Len sa o tom musím porozprávať s rodičmi. Ale myslím, že s tým by nemal byť problém, nakoľko už mám po maturite a vysokú si môžem spraviť aj niekde inde, poprípade sa môžem aj zamestnať. A, koniec koncov … za chvíľku začínajú prázdniny, aj keď ja ich mám už začaté, nakoľko som v máji zmaturovala. Hneď som zbehla dole schodmi a šla sa o tom porozprávať s rodičmi. Chvíľu mi trvalo, kým som im všetko vysvetlila, no napokon to pochopili a povedali, že to je moje rozhodnutie a že môžem pokojne ísť. Rozhodla som sa, že pôjdem ku mojej rodine do Londýna. Hneď som sa s nimi spojila, všetko povybavovala, objednali sme letenku a už pozajtra odchádzam. Premýšľala som aké to asi bude a čo všetko si musím pobaliť, keď v tom mi zazvonil telefón. Pozrela som na displej a zistila, že mi volá Anahí, Christopherova sestra.

„Áno?“ zdvihla som a spýtala sa.

„Ahoj Dul, ako sa máš?“ ozval sa v telefóne Anahín hlas.

„Ale dobre a ty?“ spýtala som sa jej. Rozhodla som sa, že jej o svojom odchode zatiaľ nepoviem. Respektíve že jej to nepoviem cez telefón, ale osobne.

„Ja tiež dobre…“ odvetila mi.

„Počul, Annie, máš zajtra čas? Chcela by som sa s tebou stretnúť a porozprávať…“ spýtala som sa a odôvodnila svoju otázku.

„Samozrejme, práve preto ti volám. Tiež sa s tebou potrebujem porozprávať. Tak sa zajtra stretneme?“ spýtala sa natešene.

„Áno, môžeme. A kde sa stretneme? U teba či u mňa?“ navrhla som.

„Ak by sa ti dalo, bola by som rada, ak by si ty prišla sem, lebo sa musím veľa učiť a aspoň by si mi mohla pomôcť s úlohou z matiky, lebo tomu vôbec nerozumiem,“ odvetila mi. Nechcelo sa mi tam moc ísť, lebo som vedela, že pravdepodobne stretnem Chrisa, no nechcela som, aby Annie vedela, čo sa medzi nami stalo, preto som jej pozvanie prijala.

„Dobre, tak teda u teba o tretej poobede, platí?“ navrhla som.

„Áno, platí. Tak zajtra sa vidíme. Pá,“ rozlúčila sa so mnou a zložila. Tak toto bude ťažké, pomyslela som si. Radšej som na všetko prestala myslieť, obliekla sa do pyžama, ľahla do postele a v momente zaspala.

Zobudila som sa až o pol dvanástej. Nečakala som, že budem spať až tak dlho. No čo už, stalo sa. Rýchlo som vstala z postele, prezliekla sa do domáceho oblečenia, najedla a potom som si zo špajzu vytiahla dva veľké kufre, jednu tašku na plece a vyniesla si to všetko hore do svojej izby. Pomaly som si začala chystať veci, ktoré si zabalím, no keď som chcela skontrolovať čas, zbadala som, že sú už dve hodiny. Všetko som nechala tak, len som sa rýchlo obliekla, namaľovala a vybehla z domu.

15228121_10206457854679858_699866445_n

Len tak-tak som chytila autobus, no našťastie som to stihla. O nejakých 20 minút som stála pred domom Annie a zvonila na zvonček. Otvorila mi celá vysmiata a natešená. Kiež by som mohla byť taká vysmiata a natešená aj ja, ale musím sa o to aspoň pokúsiť.

„Ahoj,“ zvolala a hneď ma objala.

„Ahoj,“ usmiala som sa na ňu a tiež ju objala.

„Poď dnu, už mám všetko pochystané, môžeme začať,“ navrhla. Neprotirečila som jej. Vošla som dnu, vyzula si žabky, nastokla papuče a vydali sme sa hore do jej izby. Keď sme vošli, všimla som si, že prichystala aj jedlo. Vošla som dnu, hneď za mnou vošla Annie a zatvorila dvere.

„Tak čo nevieš z tej matiky?“ sadla som si na sedačku umiestnenú v rohu miestnosti a spýtavo sa na ňu pozrela.

„Neviem akosi prísť na to, koľko je jedna plus jedna, pretože nech robím čo robím, nikdy mi to nevychádza,“ odpovedala mi.

„Na čo narážaš?“ nechápavo som po nej pozrela. Netušila som, kam tým smeruje.

„Dulce, poviem ti to na rovinu, áno? Viem, čo ti napísal môj brat a vedz, že ma to veľmi mrzí nakoľko viem, že ho máš veľmi rada,“ odmlčala sa.

„Annie, prosím ťa, nechaj to tak, áno? Nerieš to. Nemám moc času, preto ti to poviem v skratke. Tvoj brat je minulosť a moja budúcnosť ma ešte len čaká,“ odvetila som jej, ona však na mňa len nechápavo hľadela. „Annie, vieš… ja som sa prišla rozlúčiť,“ dostala som konečne zo seba.

Komentáre

1 Komentár na "„Amar En Secreto“ – [3.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Sabi
Host

:D dobrá poviedka

wpDiscuz