IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Anahí a Manuel predstavili program „Somos Mexicanos“

Manželia Anahí a Manuel Velascovci sa opäť objavili na verejnosti, kde si plnili svoje povinnosti. Tentokrát spoločne s komisárom „Národného migračného inštitútu“ (INM), Ardeliom Vargas Fosado, predstavili program „Somos Mexicanos“. Jeho úlohou je poskytovať starostlivosť a  podporu migrantom.

Pri podpisovaní zmluvy guvernér štátu Chiapas preto zdôraznil, že je dôležité pokračovať vo vytváraní podobných partnerstiev s cieľom komponovať nové príležitosti pre ženy a mužov vracajúcich sa do krajiny, a to či už dobrovoľne alebo nedobrovoľne.

„Stratégia programu „Somos Mexicanos“ nás zjednocuje a preto musíme pracovať na tom, aby sme pomohli našim krajanom, ktorí pre nedostatok možností v našej krajine museli odísť a riskovali svoje životy len aby prežili. To najmenej, čo pre nich môže vláda urobiť je pomôcť im pri návrate bezpečným a dôstojným spôsobom.“

Okrem toho však Manuel prezradil, že spoločne s Federáciou vykonávajú opatrenia, aby týchto ľudí okamžite začlenili do spoločenského a produktívneho života krajiny. Vyzdvihol tiež vytvorenie špeciálnej prokuratúry, ktorej cieľom je poskytovanie právneho poradenstva, prepravy naspäť domov, školení a dodávok zdrojov pre vytvorenie vlastného podnikania.

Nebol to však len Manuel, ktorý oboznámil verejnosť s týmto programom. Samotný komisár z  „INM“ totiž taktiež predniesol svoj prejav. V ňom prezradil, že Mexiko nie je krajinou, ktorá je proti migrácii a tiež ju nevníma ako sociálny konflikt. Podľa jeho slov ide len o určitý spôsob, ako si ľudia hľadajú nový a lepší štart do ich budúcnosti.

„S mojím priateľom z Národného migračného inštitútu, Ardeliom Vargas, sme zahájili program Somos Mexicanos na poskytovanie starostlivosti a podpory našim krajanom s humanistickou víziou, aby sa dostali späť do svojej krajiny.“

Con mi amigo el Comisionado Nacional de Migración, Ardelio Vargas, pusimos en marcha el programa Somos Mexicanos para…

Zveřejnil(a) Manuel Velasco Coello dne 11. červenec 2017

Anahí a Manuel na predstavení programu „Somos Mexicanos“ (11.07.2017)

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz