IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Anahí pred 16 rokmi vyhrala boj nad anorexiou

BY

 

0 COMMENT

 

Anahi, Najnovšie príspevky, Novinky

Dnes sa oslavuje ďalší „Svetový deň Anahí“. Je to jeden z najdôležitejších dní nie len pre Anahí, jej priateľov a rodinu, ale aj pre jej fanúšikov na celom svete.

Anahí vystupovala v televízii už od svojich dvoch rokov a jej detstvo a dospievanie bolo sledované mnohými ľuďmi. Aj napriek tomu si pripadala ako obyčajná tínedžerka. Prechádzala si dokonca rovnakými problémami, ako si prechádzajú ostatné dievčatá v jej veku. Jeden takýto problém ju však skoro pripravil o život.

Zo začiatku si speváčka nechcela pripustiť túto chorobu, ktorá ju celú opantala, nechcela sa o tom s nikým rozprávať, ale nakoniec musela ísť k doktorovi, kde jej diagnostikovali anorexiu. Nechcela to prijať, pretože už bola stratená v tejto chorobe.

Každým rokom bolo pre Anahí ťažšie žiť s touto hroznou chorobou. Kvôli nedostatku príjmu potravy jej telo a orgány nepracovali dobre, vážila len 35 kíl, zmenila sa jej tvár, ruky a celá postava.

29. apríla 2001 Anahí odviezli do nemocnice, kde zomrela. Zomrela na 8 sekúnd. Na 8 sekúnd jej srdce prestalo biť. Po 8 sekundách sa opäť prebrala.

„Som živá! Dnes sa môj život zmení!“

Práve pre túto udalosť, kvôli dňu, kedy sa Anahí, naša diva, druhýkrát narodila, nazývame 29. apríla „Svetovým dňom Anahí“.

Po svojej skúsenosti s touto chorobou Anahí neprestajne pomáha a snaží sa, aby si žiadne dievča, či chlapec, nemuselo prechádzať tým, čím si prechádzala aj ona. Práve kvôli tomu založila aj nadáciu „Si yo puedo, tú también“.

Svoju bolesť, ktorú jej priniesla „Ana“, ako ju Anahí nazýva, vložila do jednej krátkej, no úžasnej piesne s názvom „Just Breathe“, prostredníctvom ktorej sa snaží do každého jedného srdca vložiť lásku k sebe samému.

Anahí – Just Breathe

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz