IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Anahí s manželom otvárala repliku Sixtínskej kaplnky

Esplanáda* pred štadiónom „Estadio Zoque Víctor Manuel Reyna“ v meste Tuxtla Gutiérrez sa premenila na kresťanské miesto. Guvernér štátu Chiapas, Manuel Velasco, tu totiž včera (3.) spoločne so svojou manželkou Anahí slávnostne otvoril repliku Sixtínskej kaplnky v skutočnej veľkosti. Táto kaplnka patrí k jednému z najvýznamnejších kultúrnych dedičstiev ľudstva.

Manželov pri tejto slávnostnej chvíli sprevádzal aj arcibiskup Tuxtly Gutiérrez, Fabio Martínez Castilla; generálny riaditeľ Banorte, Luis González Ayala, a riaditeľ a producent repliky Sixtínskej kaplnky v Mexiku, Gabriel Berumen.

Všetci spoločne uviedli, že kaplnka má spĺňať dva ciele – prvým z nich je, že chiapaské rodiny sa môžu stretnúť a užiť si spoločne toto veľkolepé dielo úplne zadarmo. Tým druhým zas je rozvoj kultúrnej turistiky v Chiapas.

„Vždy som veril, že umenie pomáha jednotlivým národom sveta navzájom si porozumieť. Aj preto je to skvelá príležitosť obohatiť našu citlivú dušu, ktorá je pre ľudí z Chiapas charakteristická,“ povedal Manuel.

Okrem toho sa však Velasco poďakoval aj všetkým cirkevnými autoritám, umelcom, organizátorom a sponzorom, akými boli spoločnosť „Banorte“ či  „Grupo Maseca“. Práve ony umožňovali príchod tejto putovnej výstavy aj do štátu Chiapas, kde je vystavených viac ako tritisíc metrov tkaním potlačených sakrálnym umením.

„Ďakujeme finančným spoločnostiam „Banorte“ a „Grupo Maseca“, že do Chiapas priniesli špeciálne miesto; ďakujeme za to, že si vybrali práve náš štát v ich ceste krajinou a priniesli nám túto jedinečnú a svetovú výstavu.“

Po ďakovnej reči  dodal, že táto výstava je symbolom dôvery a jasným dôkazom, že Chiapas patrí k jednému z najbezpečnejších štátov v krajine. Následne pozval verejnosť, aby si prišli užiť túto výstavu odo dňa otvorenia až do 30. júla.

„Sixtínska kaplnka prišla do #Chiapas vďaka rozhodnutiu orgánov Vatikánskeho štátu, aby  obyvatelia juhovýchodného Mexika a Strednej Ameriky mohli spoznať a obdivovať  repliku vytvorenú 100% mexickými rukami. nenechajte si to ujsť!“

„#Naživo. Sme v  #Tuxtla, s mojou manželkou Anahí na slávnostnom otvorení repliky Sixtínskej kaplnky, ktorá po prvýkrát prišla aj do #Chiapas a juhovýchod našej krajiny.“

Za zmienku stojí tiež to, že Chiapas je štvrtou zastávkou púte tejto kaplnky, ktorá sa uskutočnila aj vďaka spolupráci viac ako 100 mexických profesionálov, vrátane architektov, fotografov, kováčov, stolárov a sochárov.

Toto umelecké dielo vrcholnej renesancie má trojrozmernú štruktúru a zaberá 510 metrov štvorcových; je 22 metrov vysoká, 67 metrov dlhá a 28 metrov široká. V jej vnútri nájdu návštevníci 2  miliónov 700 tisíc fotografií. Nakoniec, ďalšou zastávkou tejto repliky bude mesto Tapachula.

*široké priestranstvo; námestie pred budovami

 

Komentáre

1 Komentár na "Anahí s manželom otvárala repliku Sixtínskej kaplnky"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Nika
Host

Čo má Anahi s rukou ?

wpDiscuz