IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Členovia RBD pomoli ľuďom s ALS

NAHĽAD 2016

Určite si pamätáte na veľmi rozšírenú výzvu, ktorá sa pred dvoma rokmi objavila na sociálnych sieťach. Šlo o tzv. Ice bucket challenge, ktorej úlohou bolo podporiť ľudí s ochorením ALS. Do tejto výzvy sa zapojilo niekoľko miliard ľudí po celom svete, vrátane slávnych osobností či vedcov.

Okrem amerických hviezd sa medzi účastníkmi objavili aj piati členovia skupiny RBD: Anahí, Dulce, Maite, Christian a Christopher.

Ich úlohou bolo vyliať si na hlavu vedro ľadovej vody, označiť ďalších priateľov a splniť výzvu do 24 hodín. Hneď potom bolo potrebné prispieť na výskum spomínanej choroby a už len veriť, že peniaze poputujú na správne miesto.

Nedávno boli uverejnené správy o tom, ako ľadová výzva pomohla ľuďom chorým na ALS. V správe televíznych novín na Markíze uvádzajú:

Vedcom sa podarilo poodhaliť úlohu jedného z génov, ktorý pri vzniku ALS figuruje. Gén s označením NEK1 sa objavil pri pacientoch s bežnou, ale aj vzácnou formou ochorenia. A práve to odkrýva veľké možnosti pri ďalšom výskume a liečbe choroby.

„V súčasnosti si nie sme úplne istí, čo presne spôsobuje ochorenie ALS. Ak sa nám podarí nájsť viac takýchto génov, budeme chorobe viac rozumieť a možno sa nám podarí nájsť možnosti liečby,“ dodal Landers.

Ak sa pýtate čo je to vlastne ALS za choroba, máme vysvetlenie:

ALS postihuje nervové bunky v mozgu a mieche, čo postupne spôsobuje kŕče, poruchy hybnosti nôh a rúk a neskôr aj jazyka a dýchacích svalov. Väčšina pacientov zomiera v priebehu niekoľkých rokov.

Zdá sa, že vyzbierané peniaze skutočne pomôžu ľuďom s touto chorobou. Je teda úžasné vedieť, že sa do nej zapojili aj členovia skupiny RBD.

Pripomeňme si, ako challenge ex-členov RBD prebiehala:

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz