IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [12.kapitola – „Opäť všetky pohľady spočívajú na mne“]

BY

 

0 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z15

Zmätene som pozrela na Chrisa a následne na Any. Vystrašene som na ňu vypúlila oči a čakala, čo mu na to povie. Ale ona nič. Len mlčala. Zase to nechala na mne? Ach bože, dúfam len že to nie. Keď si to ona vyrobila, tak nech to aj napraví. Ja som s tým predsa nezačala! No ako som tak čakala, tak ona nič. Dokonca sa opäť pustila do svojho jedla! A ja som tam len tak nemo sedela. Len som sa modlila, aby sa Chris tiež opäť pustil do jedla a pomaly som sa začala otáčať k nemu. No to som nemala robiť, pretože nič z mojej modlitby sa nesplnilo. Chris na mňa stále upieral pohľad a čakal na odpoveď. Ach bože, čo mu len teraz poviem? No vtedy som dostala skvelý nápad, čo mu povedať.

Vieš, nechcem o tom hovoriť tu. Poviem ti to medzi štyrmi očami, dobre?“ vytiahla som to hneď na svetlo sveta.

Bola som plne rozhodnutá, čo mu poviem. „Dobre, ale o čo sa jedná? Povieš mi to aspoň približne?“ hodil po mne zvedavý pohľad.

Vzdychla som si. „Vieš“ naklonila som sa k nemu a pošepkala „Ide o Any.

Čo sa stalo s…“ skoro to vykríkol, no včas som mu stihla dať ruky na ústa.

No znova sa na nás všetci zahľadeli. Všetky tváre sa znova upierali na mňa, no tentokrát tá druhá osoba nebola Any, ale Chris. Nezľakla som sa toho a prevzala som všetko do svojich rúk, keďže som sa spoliehala na to, že Chris nič nepovie. No teraz, keď som to najmenej čakala, prehovoril.

To je dobré, nebojte sa. Len sme s Dul preberali istú záležitosť, ktorá… ktorá ma dosť zaskočila. Naozaj, všetko je ok.

Normálne sa aj postavil, akoby hovoril nejaký príhovor. Popritom sa tváril úplne pokojne, akoby sa vôbec nič nestalo. Keď dohovoril, sadol si a všetci sa opäť vrátili ku svojim tanierom a začali jesť, akoby sa práve nič nestalo. Chcela som aj ja začať jesť, no Chris mi to nedovolil.

Tak čo sa deje s Any?“ spýtal sa ma už tichším a pokojnejším hlasom.

Pozri, najprv dojeme, potom si pôjdeme trošku zatancovať a nakoniec, keď už bude tma a väčšina hostí opitých, tak sa vytratíme a poviem ti to medzi štyrmi očami, dobre?“ počkala som, kým prikývne a opäť sa pustila do svojho jedla.

Tak a teraz dáme priestor ženíchovi a neveste, dobre? Toto bude ich prvý spoločný tanec ako manželov. Poprosím vás, príďte na parket,“ oznámil nám DJ, ktorý práve púšťal romantický slaďák pre moju sestričku a teraz už jej manžela Franca.

Potom to všetko už šlo rýchlo. Novomanželia začali tancovať so svojimi rodičmi a čo nevidieť sa pridávali aj ostatní hostia k tancu.

Môžem?“ ozval sa spoza mňa sladký hlások.

Otočila som sa a potvrdila svoje predtuchy. Ten sladký hlas patril Chrisovi. Moje pery sa zvlnili do širokého úsmevu a len tak tak sa mi podarilo sformulovať odpoveď.

Samozrejme.

Jeho ruku, ktorú mi ponúkal, som prijala. Vložila som do nej tú svoju a následne som vstala zo stoličky. Doviedol ma až ku parketu, tam položil svoju ruku na môj pás, druhou stále držal tú moju. Následne som aj ja položila svoju ruku na jeho rameno a potom sme začali tancovať v pomalom rytme valčíka. Neskôr som tancovala aj s Ponchom a niekoľkými ďalšími asi tri hodiny vkuse, no po tých troch hodinách som už bola neskutočne unavená, čomu som sa aj sama divila, pretože vždy som vydržala tancovať celé hodiny, no teraz som sa na to akosi necítila, a netuším z akého dôvodu. Či to snáď bolo kvôli tomu snu, alebo… Ach nie, opäť na to myslím. Musím už na to zabudnúť. Podišla som k stolu a vytiahla som si z kabelky mobil. Pozrela som sa naň a zistila som, že je už pol dvanástej, takže by bol najvyšší čas ísť domov, pretože zajtra, aj napriek tomu, že je nedeľa, mám nakrúcanie a musím skoro vstávať. Točíme už posledný diel, tak som rada, že to už budem mať konečne za sebou. Vzala som si kabelku, vložila do nej mobil a vybrala sa na odchod, no zrazu na mňa niekto začal kričať.

Dul, kam ideš?

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz