IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [22.kapitola – „Všetky činy raz vyjdú na povrch“]

BY

 

0 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z16

Dul, čo je, čo sa ti stalo?“ pribehla ku mne vyplašená Any a kľukla si ku mne.

Len som na ňu pozrela uslzenými očami, no nič som nepovedala.

Nie, Dul, prosím ťa, nepovedz mi že...“ do očí sa jej začali tlačiť slzy. Stále som nič nepovedala, len som na ňu hľadela. „Dul, povedz mi už konečne, čo sa stalo?“ pritlačila na mňa.

Prebral sa,“ zašepkala som a ešte viac sa rozplakala.

Ale to je skvelá správa, Dul, tak prečo tu potom plačeš? Veď už konečne môžete byť spolu,“ snažila sa ma utešiť a upokojiť zároveň.

Nie, Any,“ pokrútila som hlavou. „Nemôžeme byť spolu,“ odvetila som jej a ešte viac sa rozplakala.

Ale prečo?“ ustarane sa na mňa pozrela.

Pretože mi to povedal on,“ odpovedala som, no už som to tam nemohla viac vydržať. Vstala som zo zeme a rozbehla sa preč.

  • Anahí

Nevedela som, či som správne porozumela to, čo mi práve Dul povedala, no po tom, ako sa zdvihla a rozutekala sa preč, som to pochopila až príliš dobre. Vtrhla som dnu ako veľká voda a zabuchla za sebou dvere tak, až Chrisa trhlo.

Any, ach bože, tak rád ťa vidím. Dul mala pravdu. Naozaj ti to tehotenstvo pristane. Ó, a gratulujem vám. Tebe aj Ponchovi. Ako k dieťatku, tak ku manželstvu. Nech vám to spolu vydrží až do smrti a nech ste šťastní,“ usmial sa na mňa, no ja som mala na tvári ľadový výraz, ruky v bok.

Čo sa deje? Povedal som niečo zlé?“ úsmev sa mu zmenil na ustráchaný výraz.

Tak ty sa ma ešte pýtaš? Čo si vlastne povedal Dul, že bola taká uplakaná?“ zvýšila som na neho hlas.

Ale prečo si na mňa taká? Prečo po mne kričíš?“ nechápavo rozhodil rukami.

Pretože len čo sa zobudíš, hneď jej ubližuješ,“ odôvodnila som svoje otázky.„Nerozumiem ti,“ tváril sa nevinne a nechápavo zároveň.

Chris, preboha, prestaň sa už pretvarovať, prosím ťa. Ty veľmi dobre vieš, o čom hovorím. Čo si jej povedal, že odtiaľto vybehla celá uplakaná?“ kričala som po ňom. Ustráchane sa na mňa pozrel, no prehovoril.

Povedal som jej len pravdu,“ nechápavo rozhodil rukami a čakal na moju reakciu.

Tak teda pravdu.

Áno, pravdu,“ pritakal.

A aká bola tá tvoja pravda?“ zmraštila som obočie, ruky si prekrížila na prsiach, klopkala nohou a čakala na jeho výpoveď.

Povedal som len toľko, že nemôžeme byť spolu, pretože nášmu vzťahu vždy chýbala, chýba a vždy bude chýbať dôvera. Nič viac,“ tváril sa stále nevinne a hlúpo zároveň.

A to je podľa teba nič, hej?

Povedal som jej len pravdu!“ skočil mi do reči a tiež už kričal.

Ja naozaj neviem, o čo ti ide, Any!

Tak ty nevieš? To úbohé dievča bolo z toho, čo sa ti stalo, úplne mimo! Trávila tu celé dni a noci! Pokiaľ sme ju neprinútili ísť domov, nešla, pretože chcela byť stále s tebou! Dokonca ti zachránila život, pretože už viacerí ťa chceli prednedávnom odpojiť od prístrojov, no ona to nedovolila, lebo verila, že budeš v poriadku! Že sa prebudíš! Platila ti celé dva mesiace veľmi nákladnú liečbu, ktorú si podstupoval, aby si sa vôbec mohol prebrať! A keď sa konečne stane to, na čo tak dlho čakala, ty jej povieš, že nemôžete byť spolu, pretože vo vašom vzťahu nie je dôvera?! Vieš čo, Chris, ty si fakt riadne hlúpy, že si necháš len tak odísť to najúžasnejšie dievča, aké si kedy stretol. Ty si Dul nezaslúžiš!“ povedala som mu úplne všetko, čo som mala na srdci, zvrtla sa na podpätku a odišla. Nechala som ho tam samého.

  • Christopher

Any odišla a nechala ma tu úplne samého. Len mňa s mojimi myšlienkami. Ale nerozumiem, prečo Dul za mňa tak bojovala, keď som jej o mojich citoch nemal príležitosť povedať. Nakoniec možno mala Any pravdu. Ja si Dul nezaslúžim. No musím ju ešte posledný krát vidieť. Posledný krát pred tým, ako odídem. Áno, odídem preč, aby som jej už nestál v ceste a aby bola šťastná. Toľko pre mňa urobila a ja jej len ubližujem. Už to viac neznesiem. Neznesiem pozerať sa, ako sa trápi kvôli mne.

O 8 DNÍ

Synček, prídeš ku nám na obed?“ rozjímala sa moja mama. Bola nadšená z toho, že ma už prepustili, no ja som nemohol prísť. Musel som si ešte vybaviť jednu záležitosť.

Mama, povedal som ti predsa, že odchádzam. A ešte predtým, než odídem, si musím niečo vybaviť, takže naozaj nemôžem. Ale už som sa predsa s tebou rozlúčil,“ vysvetlil som jej všetko a čakal na jej reakciu.

Dobre Chris, ako chceš. Ale poznáš môj názor na tvoj odchod. Tak sa maj pekne, prajem ti šťastnú cestu a dúfam, že budeš šťastný,“ s týmito slovami mi položila.

Ja som už len nasadol do auta a vydal sa za mojou sladkou Dul ospravedlniť sa jej a povedať jej posledné zbohom.

  • Dulce

Už prešlo osem dní od Chrisovho prebratia. Ako mi povedala Any, dnes by ho mali prepustiť. Som naozaj šťastná, že sa zotavil, no taktiež som sa od Any dozvedela, že odchádza. Popravde mi bude neskutočne chýbať. Napriek všetkému, čo mi povedal a čo sa stalo, ho stále neskutočne milujem a milovať budem, nech sa stane čokoľvek. Nikdy na neho nezabudnem aj  napriek všetkému, čo mi povedal. Z môjho rozmýšľania ma prerušil zvonček, ktorý začal vyzváňať na celý môj dom. Utrela som si slzy, ktoré mi tiekli po tvári a len v pyžame, župane, strapatých vlasoch a opuchnutých a zároveň červených očiach od plaču a nedostatku spánku som šla otvoriť. No to som asi robiť nemala, pretože ako náhle som roztvorila dvere, zbadala som v nich Chrisa. Nemo som sa na neho pozerala a nevydala ani hláska.

Môžem ísť ďalej?“ prerušil toto trápne ticho Chrisov sladký hlások. Len som prikývla, počkala, až vojde a zatvorila za ním dvere.

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz
„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich