IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [25.kapitola – „Oslava – 1. časť“]

BY

 

1 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z16

  • Dulce

Z izby sa ozval detský plač a ja som razom stála na nohách a utekala do izby za malou Bell. Roztvorila som dvere a vzala si ju na ruky.

Tak ty si mi už hore?“ začala som sa jej prihovárať a jemne som ju kolísala, aby prestala plakať.

Netrvalo dlho a z jej očiek už nevyšla ani slzička.

Poď, pôjdeme sa dole napapať,“ navrhla som jej a pomaly s Bell na rukách som schádzala dole schodmi.

Teta Dulce ti uvarila takú úžasnú polievočku, až sa budeš oblizovať,“ zasmiala som sa a pomaly sa dostala s malou až do kuchyne, kde som ju postavila na nohy, naberala jej polievku a sem tam som na ňu pozrela, či tam stále stojí.

Potom som ju dala zohriať do mikrovlnnej rúry. To ubehlo raz dva. Vybrala som polievku a položila ju na stôl. Z vrchného šuplíka na kuchynskej linke som vytiahla malú lyžicu, ktorú mi pribalila Any, vzala si malú na ruky, posadila som sa na stoličku a malú som si položila na kolená. Potom som ju začala kŕmiť. Spapala to neuveriteľne rýchlo.

Páni, ty si mi bola ale hladná,“ zasmiala som sa. „Už máš dosť?“ spýtala som sa jej.

Prikývla. Položila som ju na zem a odložila tanier. Potom som si ku nej kľakla

Čo by si chcela robiť? Pôjdeme sa pohojdať?

Prikývla a krásne sa na mňa usmiala. V ústočkách už mala pár zúbkov, tak to vyzeralo strašne chutne.

Tak teda poďme,“ vzala som ju na ruky a šla s ňou ku schodom, kde som ju opäť položila a začala sa hrabať v taške, ktorú doniesli Any a Poncho.

Vybrala som odtiaľ pančušky, džínsovú sukničku, tričko s krátkym rukávom, lebo bolo teplo, a ružový svetrík. Taktiež som ešte vytiahla plienku a botasky a vzala som to všetko na ruky a vybrala som sa s tým do obývačky.

Bell, poď so mnou,“ zakričala som na malú, ktorá nezaváhala a hneď za mnou cupitala.

Položila som všetky veci na pohovku a otočila sa ku Bell. Kľakla som si na kolená a vyzliekla jej body, ktoré mala oblečené a slúžilo ako pyžamo. Potom ju položila na sedačku, kde som ju prebalila a následne posadila. Obliekla som jej pančušky, tričko a sukničku. Potom som jej obula botasky a svetrík som vzala na ruky. Malú som položila na zem a chytila ju za ručičku. Vzala som si zo stola mobil a vložila si ho do vrecka. Pomalým krokom sme došli až ku dverám, otvorila som ich a následne zamkla. Držala som Bell za ručičku a pomaly sme sa vydali ku parku. Bol blízko môjho domu, čiže sme tam zašli asi tak za pätnásť minút Belliným krokom. Tam som ju posadila na hojdačku a jemne pohupávala.

Páči sa ti tu, princezná?“ prihovorila som sa jej a pohladila ju jemne po líčku. Prikývla.

O DVE HODINY

Tak poďme, Bell, musíme už ísť domkov,“ vzala som si ju na ruky a vybrala sa s ňou preč.

Za pár minút sme boli doma, kde som jej otvorila výživu a nakŕmila ju. Potom som sa ju chcela pokúsiť uspať, no nedarilo sa mi to. Akoby tušila, že chcem odísť. Chcela som odísť, ale naozaj len na chvíľočku. Chcela som ísť zavinšovať Christopherovej mame, pretože má dnes narodeniny a taktiež oslavu.

  • Christopher

Chris, už si oblečený?“ ozval sa zdola mamin hlas, ktorý sa rozliehal po celom dome.

Už idem, mami,“ odvetil som jej a zapol si košeľu asi do polovice.

Potom som sa len trocha nastriekal voňavkou a bol som hotový. Vzal som do ruky darček pre mamu, ktorý som mal položený na posteli, a vydal sa dole za ňou. Pomaly som sa ku nej odzadu priblížil a prehovoril

Všetko najlepšie.“ Mama sa strhla, otočila sa ku mne a chytila sa za srdce.

Bože, Chris, toto mi už nerob!“ dychčala.

Vieš, ako som sa zľakla?“ zazrela po mne, no po chvíľke jej prísnu tvár vystriedal úsmev.

Spoza chrbta som vytiahol pekne zabalenú škatuľku. Mama, celá nedočkavá, ju začala otvárať. Veselo som čakal, ako zareaguje. Otvorila ju a dívala sa na môj darček v nemom úžase.

Chris … je prekrásny,“ odvetila.

V škatuľke ležal strieborný náramok s jemnými kamienkami.

Ďakujem ti,“ vzdychla si a objala ma.

Naozaj nemáš za čo. Som veľmi rád, že sa ti páči. A mám pre teba ešte jeden darček,“ veselo som sa na ňu usmial.

A čo také?“ zvedavo na mňa pozrela.

Vieš, nedávno som zložil jednu pieseň, len pred pár dňami, a chcel by som, aby jej premiéra bola na tvojej oslave narodenín. Ale iba ak s tým budeš súhlasiť a ak mi to dovolíš,“ zaspätkoval som.

Ale samozrejme, že ti to dovolím,“ zasmiala sa nad mojím správaním.

Hneď ako prídu všetci moji hostia, môžeš začať spievať,“ veselo zaštebotala.

Mhm…“ vzdychla „ako si sa pekne navoňal,“ zalichotila mi.

Ďakujem,“ zasmial som sa.„Tak ja ťa tu nechám, dobre? Idem pozdraviť nejakých známych,“ oznámil som jej, rozlúčil sa s ňou, ešte som jej pomohol zapnúť náramok na ruku a potom som odišiel.

  • Dulce

Ach, Bell, čo mám len teraz s tebou robiť, ha? Nechceš tetu Dulce nikam pustiť, čo? Ale ja tam musím ísť,“ prihovárala som sa jej, zatiaľ čo ona úplne svieža si skladala lego.

Dobre, tak teda urobíme kompromis. Pôjdeš so mnou, ak ti nájdem niečo pekné na oblečenie, áno? Inak zavolám nejakú tetu, ktorá mi ťa na chvíľku postráži, dobre? Ale musíš poslúchať.“

Vstala som a rozutekala sa ku poličke vo svojej izbe, kde som povykladala Belline veci a začala hľadať nejaké šaty alebo niečo také. Ja som mala oblečené červené šaty na ramienka s výstrihom do V a jemne nariasenými koncami. Od pása boli dole voľne spustené a končili niekoľko centimetrov nad kolenami. Ku nim som mala obuté čierne sandále na opätku, vlasy som mala natočené a mejkap spolu s doplnkami boli prispôsobené môjmu outfitu. Ako som tak hľadala, čírou náhodou som našla jemné čiernobiele šatočky pre malú a ku nim som našla aj čierne balerínky. To som jej obliekla, obula, ešte som ju prebalila, no potom som ju vzala na ruky, ešte som v rýchlosti schmatla do rúk svoju kabelku, kde som mala poukladané veci, a taktiež som vzala malej bolerko bielej farby, do vláskov jej dala čelenku, zbehla som s ňou dolu schodmi, následne vyšla von a zamkla za sebou dvere. Kľúče som si vložila do kabelky a spolu s Bell som nasadla do taxíka, ktorý už stál pred mojím domom, zadala som taxikárovi adresu a za malú chvíľku sme boli na mieste.

  • Christopher

Pomaly som sa zvítal so všetkými maminými hosťami a v malom kútiku  môjho srdca som dúfam, že tu niekde uvidím aj Dulce, no nestalo sa tak. Určite vie, že som tu, a preto neprišla. No je najvyšší čas začať spievať. Teraz hodím všetko za hlavu a zaspievam pieseň, ktorú som len pred pár dňami zložil. Podľa mňa je prekrásna, no uvidíme, čo na ňu povedia ostatní. Som naozaj veľmi zvedavý, či sa im bude páčiť, alebo nie. Ale tak nechám sa prekvapiť. Vyšiel som plný odhodlania hore na pódium, kde práve dohrala nejaká skupina a dohodol sa s nimi, aby hrali podľa mňa. Ja som si vzal gitaru a podišiel ku mikrofónu.

Prajem vám všetkým dobrý večer. Túto pieseň som zložil len nedávno a chcem, aby mala premiéru na maminej oslave. Ešte ju naozaj nikto nepočul, dokonca ani môj manažér,“ zasmial som sa, „tak pevne dúfam, že sa vám bude páčiť. Poďme na to,“ dopovedal som a začal hrať prvé akordy mojej piesne, ktorej som dal názov Práve teraz.

 

Komentáre

1 Komentár na "„Llama del deseo“ – [25.kapitola – „Oslava – 1. časť“]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
MPW_Eslovaquia
Host

Das este jeden pribeh ? Prosim :):):):):)

wpDiscuz