IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [27.kapitola – „Oslava – 3. časť“]

BY

 

1 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z16

  • Christopher

Nerozumiem tomu. Prečo moja krásna Dulce ušla? Asi to bolo preto, čo som jej pred takmer dvomi rokmi povedal. Nie asi, ale určite to bude preto. Veľmi ma zabolelo, keď som ju videl celú zúfalú utekať preč. Nezaváhal som ani na sekundu, zbehol som dole z pódia a rozutekal sa za ňou, aby mi neodišla. Aby som ju opäť nenechal odísť. Vybehol som až von na terasu, kde som ju našiel na našej záhradnej hojdačke. Plakala. Ona plakala len a len kvôli mne! Som to ja ale idiot. Načo som sem vôbec chodil? Vyplatilo sa mi to? Nie! Tak načo som sem chodil, ha? Keď teraz odídem, už sa sem nikdy nevrátim, no ešte predtým sa jej musím za všetko ospravedlniť, ináč by som po zvyšok života cítil obrovskú vinu. Vinu z toho, že som to všetko nenapravil a neospravedlnil sa jej. Že som ju nechal na pochybách. Pomaly som ku nej podišiel a sadol si hneď vedľa nej na hojdačku. Vystrel som ruku, že ju pohladím, no hneď som ju aj stiahol, pretože jej reakcia mohla byť akákoľvek. Zrazu, z ničoho nič, prehovorila.

Čo tu chceš? Načo si sem prišiel? Povedať mi, aká som nemožná? Alebo sa mi pochváliť, že už máš rodinu a na mňa si už zabudol? Čo vlastne odo mňa chceš?“ vravela to trocha naštvane, no nekričala, ale ani sa na mňa nepozrela.

Mala odo mňa odvrátenú tvár. Sčasti som chápal to, čo mi povedala, no na druhej strane som bol z toho neskutočne smutný. No musel som jej odpovedať, aby nebola na pochybách. Aby si nemyslela, že mám s ňou nejaké nekalé úmysly.

Prišiel som len kvôli svojej mame. To ona ma sem zavolala. A vôbec nie si nemožná. Práve naopak. Si úžasná. A nie, nemám rodinu ani som na teba nezabudol. Stále na teba musím myslieť. A keď si už tu, keď som ťa tu už stretol, tak sa ti chcem za všetko ospravedlniť.  No v prvom rade sa ti chcem ospravedlniť za to, čo som ti povedal pred dvomi rokmi v nemocnici. Veľmi ma to mrzí a ver mi, oľutoval som to. Uvedomil som si, že nedokážem bez teba žiť. Iba s tebou môžem byť šťastný.

Ako náhle som to konečne zo seba dostal von, strašne sa mi uľavilo. No trápilo ma, že sa na mňa stále nepozrela a ja som nemohol vidieť, ako sa tvári alebo z jej tváre vyčítať, ako sa asi tak cíti.

  • Dulce

Nemôžem ho už ďalej počúvať! Jednoducho nemôžem! Už mu vôbec nedôverujem. Neviem prečo, ale prestala som mu dôverovať. Možno kvôli tomu, čo všetko mi už v živote spôsobil a koľko krát mi už ublížil. Už je toho na mňa priveľa. Už nevládzem. Utrela som si slzy, vstala a pozrela som na Chrisa.

Prepáč, ale nemôžem. Nemôžem ti už veriť. Toľko krát si mi ublížil a toľko krát si ma sklamal, že ti už jednoducho nemôžem veriť,“ pokrútila som hlavou a vybrala sa na odchod, no Chris ma chytil za ruku a zvrtol k sebe.

Dovoľ mi dokázať ti, že som sa zmenil. Prosím ťa, daj mi ešte jednu šancu. Poslednú šancu, aby som ti ukázal moju kladnú stránku. Doteraz som ti ukazoval len svoje záporné stránky, no teraz ti chcem ukázať aj moju kladnú stránku. Prosím ťa, dovoľ mi to. Prosím,“ prosíkal ma a jeho pohľad pôsobil na mňa ako hypnóza.

Hypnóza, z ktorej sa nemožno dostať von. Na jednej strane som mu uverila, pretože jeho hlas bol taký úprimný a v jeho očiach sa tiež zračila úprimnosť, no na druhej strane som mu už veľa krát dala šancu a vždy ma sklamal. Nechcela som sa znova popáliť.

Prepáč, ale nemôžem. A musím už ísť za … Vlastne to je jedno,“ zvrtla som sa a odišla za malou, ktorá bola obklopená hádam štvrtinou hostí, ktorí tu boli.

Už sa s ňou pohral hádam každý. Podišla som ku nim bližšie a oslovila ich.

Ďakujem vám, že ste mi ju postrážili,“ milo som sa na nich usmiala a podišla k malej.

Pohrala si sa?“ oslovila som ju a usmiala sa na ňu. Ona len prikývla.„Tak poď, už pôjdeme domkov, áno?“ pohladila som ju po hlávke a vzala si ju na ruky.

Ani trocha sa nepriečila. S malou na rukách som sa vydala hľadať Chrisovu mamu. Našla som ju na záhrade obklopenú veľkou hŕstkou ľudí. Pomaly som sa ku nej priblížila a oslovila som ju.

Prepáčte, ale ja už pomaly pôjdem. Malá je ospalá a nechcem jej narušiť jej režim,“ milo som sa na ňu usmiala. Ona mi úsmev opätovala.

Ale samozrejme, ja to chápem, to je v poriadku, netráp sa,“ na chvíľku sa odmlčala, „a ako si sem vlastne prišla?“ spýtala sa ma po chvíľke ticha.

Taxíkom. Teraz si tiež idem nejaký zavolať, aby tu bol čo najskôr,“ milo som jej odpovedala.

Ale Dulce, ty predsa nemôžeš ísť taxíkom takto neskoro večer a navyše s malou,“ poúčala ma.

To nevadí, naozaj. Som zvyknutá chodiť taxíkmi,“ odvetila som jej, no ona sa nedala odbiť.

To je jedno. Ty si ty, ale teraz máš so sebou aj toto dieťa. Nemôžeš ju vystaviť možnému nebezpečenstvu,“ trvala si stále na svojom.

Lenže ja sa nemám ako inak dostať domov,“ vytiahla som zo seba.

Ale máš. Chris ťa odvezie,“ navrhla mi a na jej tvári sa jej pohrával úsmev od ucha k uchu.

Aha, tam je!“ zakričala skôr, než som stihla niečo povedať. „Chris, zlatíčko, poď sem, prosím ťa,“ kričala na neho.

  • Christopher

Po pár minútach, čo odo mňa Dulce odišla som sa konečne spamätal a vydal sa dnu hľadať ju. Vošiel som na záhradu a tam na mňa začala kričať mama. A vtedy som ju uvidel, Uvidel som Dulce. Moju krásnu Dulce, ktorá pred niekoľkými minútami odo mňa doslova zutekala. Rýchlym krokom som sa ku nim vybral a oslovil mamu, no na Dulce som sa zatiaľ ešte nepozrel.

Mama, čo potrebuješ?“ usmial som sa na ňu.

Chris, mohol by si, prosím ťa, odviezť Dulce domov?“ vychŕlila na mňa, no týmto ma potešila.

Pomaly som sa otočil ku Dulce, no keď som ju uvidel, zamrazilo ma. Na rukách držala… dieťa. Malé dievčatko. Medzitým, ako som sa ku nej otočil, mi mama ešte hovorila:

Veď uznaj, že nie je rozumné ísť taxíkom, keď má so sebou malé dieťa. Čo ak by sa niečo stalo, nemám pravdu?

Komentáre

1 Komentár na "„Llama del deseo“ – [27.kapitola – „Oslava – 3. časť“]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Mišel Bikárová
Host

Date tu este dnes vecer jednu čast ? prosim

wpDiscuz
„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde