IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [30.kapitola – „Stále nezodpovedané otázky“]

BY

 

1 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z16

Vošla som a pohľad, ktorý sa mi naskytol, ma neskutočne prekvapil a šokoval zároveň. Chris tu ešte stále bol v celej svojej kráse. Nemohla som tomu uveriť. Ešte stále tu je? Ale prečo tu ešte vlastne stále je? Nechápala som. No nechala som to tak …

  • Christopher

Dul vybehla hore, pretože počula plakať malú. Ešte stále nemôžem uveriť tomu, že už má dieťa. Naozaj tomu nikdy neuverím. A nikdy si na to nezvyknem. Ale sám si za to všetko môžem. Ja som bol blbec, keď som ju pred dvomi rokmi opustil a len tak ju tu nechal samú.

O niekoľko minút sa vrátila dole spolu aj s jej malou. Nemohol som uveriť tomu, čo vidím. To dieťa jej naozaj veľmi pristane. A určite je z nej veľmi dobrá mama. A istotne je aj šťastná. A to by pri mne určite nebola.

Dul, ja už pôjdem, maj sa krásne, zatiaľ ahoj…“ usmial som sa na ňu, vzal si svoje sako zo stoličky a odišiel von.

Nasadol som do auta a upaľoval si to do najbližšej krčmy, pretože alkohol bol pre mňa jediný spôsob, ako zabudnúť. Ako zabudnúť na všetko, čo sa medzi nami stalo a zabudnúť na to, že Dulce je už teraz šťastná s niekým iným.

  • Dulce

Ucker sa mi sotva pozdravil, nasilu sa usmial a odišiel. Spravila som mu snáď niečo? Prečo sa ku mne tak správa? Naozaj vôbec nechápem tieto jeho nálady. Musím si to nechať uležať v hlave, no čo je najhlavnejšie – musím sa niekomu vyrozprávať. A kto by bol lepší na vyrozprávanie sa ako Maite? Je to moja najlepšia kamarátka a pevne verím, že mi pomôže. Teda aspoň dúfam. Najprv som dala Bell papať, potom som ju posadila na koberec a dala jej okolo seba hračky a následne som vzala do ruky svoj mobil a vytočila Maite.

  • Christopher

Nevedel som, čo robím. Nevedel som sa vôbec ovládať. Stále som si v hlave premietal všetko, čo sa stalo a čo by sa ešte mohlo stať, keby som vtedy ako zbabelec neodišiel preč, alebo čo by sa mohlo stať pred dvomi rokmi, ak by som Dulce nepovedal všetko to, čo som jej povedal. Možno by to dievčatko, ktoré teraz má, nebolo niekoho cudzieho, ale moje a jej. Naše. Nikoho iného, len naše. Nemohol som takto ďalej. Hádzal som do seba jeden pohárik za druhým. Pomaly som prestal vnímať okolie, až som bol až tak opitý, že sa mi z ničoho nič zahmlilo pred očami. Zrazu som ucítil silný úder do hlavy a následne som už nevidel nič, len tmu.

Dulce

Ahoj Maite, tu Dulce,“ pozdravila som kamarátku.

Ahoj Dulce, čo potrebuješ? Stalo sa niečo?“ hneď sa ma starostlivo spýtala.

Nie, nič. Vlastne… áno, niečo sa stalo. Mohla by si, prosím ťa, prísť ku mne?“ spýtala som sa čakajúc na odpoveď.

Áno, môžem, ale nie na dlho, lebo idem von s Manem,“ veselo odvetila.

Dobre, čakám ťa,“ usmiala som sa do telefónu, aj keď som si bola vedomá toho, že ona môj úsmev nevidí.

Super, teším sa. Za dákych 25-30 minút som u teba, platí?“ navrhla.

Platí. Pá.

Rozlúčili sme sa a zložila som. Super. Aspoň niečo by som mala. Maite mi určite pomôže. Teda aspoň v to dúfam.

Netrvalo dlho a zazvonil zvonček. Hneď som vstala a utekala otvoriť s úsmevom na tvári. Avšak úsmev mi zmizol hneď, ako som tam videla stáť niekoho, koho by som v živote práve v tomto okamihu nečakala. Stála tam totiž polícia.

Dobrý deň, ste slečna Dulce María Espinosa Saviñón?“ spýtal sa ma jeden z prítomných policajtov.

Áno, to som ja. Prečo? Stalo sa niečo?“ spýtavo a so strachom som sa na nich zahľadela.

Komentáre

1 Komentár na "„Llama del deseo“ – [30.kapitola – „Stále nezodpovedané otázky“]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Lea Molnárová
Host

Ale no tak baby :/ ! Ďalší úraz? Nestačil ten predtým? Chudáčik Ucker :(, veď si toho už vytrpel dosť kvôli Dul. Ale no dobre, je to vo vašich rukách,…. síce, aspoň to je napínavejšie. :)…
PS: Neviem sa dočkať zajtrajšej časti… :)

wpDiscuz
„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich