IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [34.kapitola – „Dohadovanie“]

BY

 

0 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z16

Hľadela som na neho čakajúc odpoveď.

Na čo presne teraz narážaš?“ nechápavo na mňa pozeral.

Na všetko!“ skoro som až kričala.

„Dul, pokoj, ja by som mal byť ten, kto je nahnevaný. Ty si predsa povedala tej recepčnej, že si moja priateľka. Prečo si to urobila? A prečo si vlastne prišla sem?“ nechápavo sa ma pýtal tie otázky, na ktoré som nemala ani najmenšiu chuť odpovedať.

Ale ja som sa pýtala prvá!“ protirečila som mu a snažila sa, aby zabudol na to, čo sa ma pred chvíľou opýtal.

Ale ty si to všetko začala, celé to divadielko, tak teraz mi láskavo odpovedz, prečo si prišla? Mám snáď právo na to poznať odpoveď, nie?“ spýtavo zmraštil čelo a hľadel na mňa čakajúc odpoveď.

Tak fajn, ako chceš,“ vzdala som to napokon. „Ale potom sa mi nesťažuj, pretože ty si to takto chcel!“ pohrozila som mu. Len prikývol a čakal na moju výpoveď. „Dobre, prišla som, lebo mi ťa bolo ľúto,“ mykla som plecami. Venoval mi krátky pohľad a pohŕdavo sa zasmial.

Áno Dulce, samozrejme. To vieš, že ti to aj uverím,“ smial sa na plné kolo.

„Je mi jedno, či mi to budeš veriť, alebo nie, ale je to pravda!“ urazene som si prekrížila ruky na prsiach a oprela sa o sedadlo.

Tak prečo si potom tak veľmi chcela vedieť, ako sa mám, až si napokon musela klamať, že si moja priateľka a chcela si ma vidieť len preto, aby si to zistila?“ spýtal sa ma a ja som ostala v rozpakoch.

Totižto nevedela som, čo mu mám na toto povedať. Rýchlo, Dul, mysli. Nemôžeš mu predsa povedať pravdu! Vysmial by sa z teba presne tak isto ako pred dvomi rokmi.

Lebo Maite chcela za každú cenu vedieť, že si v poriadku, a sľúbila som jej, že to zistím,“ odsekla som mu prvé, čo ma napadlo a naštartovala som.

Áno, Maite, samozrejme, to ti tak uverím,“ vysmial sa mi.„Dul, prečo jednoducho nepriznáš, že si ma túžila vidieť?

Túžila vidieť? Áno, strašne som ťa túžila vidieť a moc som sa o teba bála! Ale to ti predsa povedať nemôžem.

Pretože to nie je pravda,“ odsekla som mu. Vycúvala som a vyšla na cestu.

  • Christopher

Nechceš mi priznať pravdu, čo? Tak to teda urobím inak.

Csssssss,“ sykol som bolesťou a chytil si rebrá.

Čo sa deje? Bolí ťa niečo? Je ti zle? Mám sa vrátiť do nemocnice?“ začala na mňa hneď sypať jednu otázku za druhou a vystrašene na mňa hľadela.

Nie… to je v poriadku… doktor povedal, že ma… že ma to bude bolieť… musím to nejako prežiť,“ vravel som sekane cez zaťaté zuby.

Samozrejme všetko som to len hral, ale to som nemohol dať najavo.

Tak kam mám ísť? Mám ťa zaviesť domov?“ chvíľu sa pozerala na mňa, potom zase na cestu pred sebou.

Môžeš, ale mama nie je doma, dnes ráno odcestovala s kamarátkami na dovolenku,“ odvetil som jej a popri tom si stále držal na tvári kyslý výraz.

Tak kam ťa mám zaviezť?“ spýtala sa ma rozhorčene.

Nemohol by som chvíľu ostať u teba? Prosím, sľubujem, že budem dobrý a že to bude na čo možno najkratšiu dobu. Nechcem ťa otravovať, ja len…“ skrivil som tvár bolesťou, neskôr pokračoval,ja len potrebujem niekde chvíľku ostať, aby som mal niekoho, kto by sa o mňa mohol postarať. Doktor mi zakázal moc sa hýbať,“ opäť som zmraštil tvár. „Prosím, Dul, naozaj to nebude na dlho a ak chceš, môžem ti aj zaplatiť…“ začal som, no prerušila ma.

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz
„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde