IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [4.kapitola – „Sestrička“]

BY

 

1 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z15

Blanca, čo tu robíš? Teda pardon, čo tu robíte? Ahoj Franco,“ od prekvapenia mi skoro až padla sánka.

Chceli by sme ti niečo oznámiť,“ usmiala sa na mňa.

Dobre, tak poďte dnu,“ zavolala som ich, oni vystúpili z auta a ja som si zatiaľ išla vziať veci do toho môjho.

Daj to sem, Dul. Pomôžem ti s tým,“ pribehol ku mne Franco a vzal mi všetky moje veci.

Ach bože, je taký milý. Aj ja by som chcela mať takého priateľa. Lenže ja veľmi dobre viem,  že milujem Chrisa a nikoho iného. No čo, musím sa vrátiť zo snov do reality, v ktorej ma Chris nemiluje a nikdy nebude. Ale s tým ja nič nespravím. Nemôžem mu rozkázať, aby ma miloval, keď to predsa tak nie je. Zamkla som auto a snažila sa na to už nemyslieť. Blanca zatiaľ stihla otvoriť Francovi bráničku a on nás už poslušne čakal pred domov, zatiaľ čo ja som ju len zatvárala.

Baby, vám to ale trvá. Nemôžete sa trocha poponáhľať?“ zakričal na nás.

My sme sa na ňom len zasmiali a ani sa nenazdal a boli sme pri ňom. Ja som rýchlo odomkla dom a pozvala ich dnu. Po nich som vošla aj ja a zavrela som za nami dvere.

Kde ti mám položiť tieto veci, Dul?“ spýtal sa Franco, len čo som stihla zatvoriť dvere.

To je jedno. Aj tam,“ ukázala som na schody.

Franco to tam všetko postupne zložil a vydali sme sa do obývačky. Tam sme sa usadili.

Tak čo, dáte si niečo?“ usmiala som sa na nich.

Môžeš nám doniesť džús ďakujem,“ povedala Blanca a ja som sa hneď postavila a vydala sa do kuchyne po tej džús.

Vzala som normálny nechladený, keďže je február a na chladený to moc riskovať nechcem. Z poličky som vybrala tri poháre, vysypala som do misky balíček chipsov a všetko som to poukladala na tácku. Vzala som ju a vybrala sa späť do obývačky.

  • Christopher

Vzdal som sa a vybral sa s ovisnutými plecami naspäť do mojej šatne. Pobral som  si všetky moje veci, zašiel na parkovisko, nasadol do auta a naštartoval. No na moje veľké šťastie ma cestou domov zastihla poriadna zápcha. Stala sa tam nejaká nehoda. No čo už. Aspoň budem môcť popremýšľať. A vlastne ani nemusím. Už viem, čo urobím. Zavolám Dul. Áno, zavolám jej. Len dúfam, že mi zdvihne. Vzal som do ruky mobil, vytočil jej číslo a čakal, či mi zdvihne, alebo nie.

  • Blanca

Zlatko, zvoní ti mobil. Zdvihni ho,“ napomenul ma Franco.

Ale to nie je môj, zlatko. To je tvoj,“ začala som mu oponovať.

No nie, môj to nie je,“ skočil mi do reči.

Tak to musí byť Dul,“ začala som sa jej hrabať v kabelke až som napokon našla jej mobil.

Na displeji sa ukázalo meno Christopher. Mám to zdvihnúť, alebo nie? No napokon som zvolila možnosť áno a stlačila to krásne zelené tlačítko.

Dul?“ ozval sa z telefónu zúfalý hlas. „Dul, prosím ťa, ozvi sa. Prosím, nehnevaj sa na mňa. Nemal som to robiť. Ale chcem, aby sme boli opäť priatelia. Aspoň priatelia.“ Nastalo ticho. „Dul, prosím, povedz niečo,“ ozval sa po minúte ticha. To už som ale nestihla nič povedať, pretože práve do obývačky prišla Dul.

  • Dulce

Tak tu to máte. Priniesla som aj lupienky,“ začala som to s nadšením vykladať.

Úsmev mi hneď zmizol z tváre, ako mi Blanca podala môj mobil so slovami „Volá ti Chris.“. Vytrhla som jej ho z ruky a automaticky som položila.

Bolelo ma to, no nemohla som konať inak. Musela som mu položiť.

  • Blanca

Keď som videla, ako Dul zrazu zmizol z tváre jej úsmev, keď som jej povedala, kto jej volá, bola by som prisahala, že je do Chrisa zamilovaná a on do nej podľa toho, čo tam vravel. No vtom ma niečo napadlo a na tvári sa mi rozhostil široký úsmev.

  • Christopher

To čo bolo? Kto mi to zdvihol? Nerozumiem tomu. Nejaká žena povedala mojej Dul, ktorá vyzerala byť šťastná “Volá ti Chris“ a následne položila. Čo si o tom mám myslieť? Ach bože, som z toho celý zúfalý. Najradšej by som sa hneď rozbehol za Dul, ale chcem ju teraz nechať samú nech rozmýšľa a nech si ustáli svoje myšlienky. Chcem, aby sme opäť boli kamaráti, no pochopím, ak to nebude chcieť ona.

  • Dulce

Dul, nemusela si toho toľko nosiť, pretože mi sa dlho nezdržíme, len sme ti prišli niečo dať,“ ešte viac sa usmiala a podala mi malú obálku.

Čo to je?“ prekvapene som po nej pozrela.

No tak, otvor to. Neboj sa,“ tajnostkársky sa usmiala.

Nakoniec predsa len zvíťazila zvedavosť a obálku som otvorila. Bol v nej papierik, ktorý vyzeral ako nejaká pozvánka alebo také niečo. Čo to asi tak môže byť? Čo zase na mňa ušili títo dvaja? Úplne rozhodnutá som pomaly začala vyťahovať papierik z obálky a v duchu som si ho začala čítať. Netrvalo mi dlho a mala som ho podrobne naštudovaný, no stále som naň len nemo zízala. Nemohla som uveriť tomu, čo sa tam píše. Oči mi šli vyskočiť z jamiek.

 

Komentáre

1 Komentár na "„Llama del deseo“ – [4.kapitola – „Sestrička“]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Števka
Host

stavým sa ze ten papierik bol pozvanka na svadbu a Blanke napadlo ze pozve aj Chris a nepovie to Dul
chudak Chris je taky smutny je mi ho luto Dul mu nemala zlozito bolo to nepekne ale zase chapem aj ju

wpDiscuz