IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [8.kapitola – „Obrad“]

BY

 

0 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z15

Pomaly som zdvihla hlavu a zahľadela sa do jeho tváre. Do tej tváre, ktorá patrila mužovi, do ktorého som sa bezhlavo zamilovala. Krásne sa na mňa usmieval. Chcela som si presadnúť, pretože nevydržím byť celý čas pri ňom a nemôcť sa ho ani dotknúť, no práve vtedy začal hrať organ, tak som ostala na svojom pôvodnom mieste. Ako sme tam tak stáli, postupne vchádzali dnu družičky, až nakoniec vošla moja sestrička po boku s našim ockom. Franco, ktorý stál pri oltári, na ňu len nemo pozeral. Sánka mu dobre že nespadla až na zem. Doslova nad ňou začal slintať. Alebo sa to zdalo iba mne? No v očiach sa mu nezračila len hrdosť na moju sestričku, aká je nádherná, ale aj a obrovská túžba po nej, no hlavne tam bola láska. Obrovská láska. V jeho očiach sa skrývalo toľko lásky, že človek by povedal, že tak veľa jej ani neexistuje. Bol neskutočne šťastní ako malý chlapček, ktorý dostane svoje vytúžené autíčko. Obrad prebiehal pomerne rýchlo. Neviem či sa mi to len zdalo, ale akoby Chris na mňa stále pozeral, no keď som sa na neho pozrela, otočil sa a pozeral dopredu ako keby sa nič nestalo.

Konečne prišla moja obľúbená časť.

Franco, beriete si tu prítomnú Blancu, budete ju milovať a ctiť, v chorobe i zdraví, v šťastí i v nešťastí, v starobe i v mladosti až kým vás smrť nerozdelí?“ pohliadol na Franca kňaz.

Áno,“ odpovedal bez toho, aby sa na neho pozrel.

A vy, Blanca, beriete si tu prítomného Franca, budete ho milovať a ctiť, v chorobe i zdraví, v šťastí i v nešťastí, v starobe i v mladosti až kým vás smrť nerozdelí?“ tentoraz sa zahľadel na Blancu.

Áno,“ odpovedala taktiež s úsmevom na perách a na kňaza sa ani nepozrela.

Dobre, teraz vás vyhlasujem za manžela a manželku. Môžete pobozkať nevestu.“

Franco neváhal ani sekundu, odhrnul Blance závoj, naklonil sa k nej a jemne, no vášnivo a plný lásky ju pobozkal. Ten bozk netrval dlho, keďže všetci sa tešili na oslavu a nemohli to tu zdržovať. Odtrhli sa od seba a pozreli sa na nás všetkých. Chytili sa za ruky a spoločne kráčali cestičkou k východu. Hostia pomaly začali kráčať za nimi. Ja som sa tiež začala zdvíhať, že za nimi pôjdem, no niekto mi zrazu chytil ruku a jemne ma prinútil, aby som si sadla naspäť. Hneď, ako sa ma dotkol som vedela, o koho ide. Bol to Chris. Veď kto iný by to aj mohol byť, keď sedel vedľa mňa len on? Jasné, že nik. Sadla som si naspäť a pomaly zdvihla hlavu. Hľadeli sme si do očí. Áno, hľadela som do tých prekrásnych Chrisových očí a rozmýšľala som, čo by sa stalo, keby som mu povedala o svojich citoch. Ako som sa na neho pozerala, ten sen. Čo sa mi sníval dnes v noci, sa mi znova premietol pred očami. Bolo to ako tá najhoršia nočná mora. Bol to sen, ktorý ma veľmi poznačil, až ma prinútil premýšľať o tom, čo by sa stalo, keby som mu povedala pravdu, čo k nemu cítim. Je to silnejšie než ja. Silnejšie než čokoľvek ostatné na tomto svete. Ale ako som mu hľadela do očí, zračilo sa v nich zúfalstvo. Ale prečo? Toto mi vŕtalo hlavou. Prečo by mal byť zúfalý, keď má všetko, po čom túži? Z mojich myšlienok ma prebudil Chrisov sladký hlas.

Dul, mohol by som sa s tebou porozprávať?“ hodil po mne zúfalý pohľad.

Len som prikývla, neschopná čokoľvek povedať. „A … a … a kedy sa chceš rozprávať? A o čom?“ vykoktala som zo seba.

Najlepšie by to bolo hneď teraz, len zagratulujeme mladomanželom a môžeme sa ísť porozprávať. Ak teda súhlasíš,“ navrhol mi a prosebne sa na mňa zadíval.

Nemohla som mu povedať nie. Nechcela som mu povedať nie. „Dobre,“ povedala som a zároveň prikývla.

Vstala som. Tentoraz mi v tom už nebránil, práve naopak. Vstal a vydal sa za mnou. Ako som kráčala uličkou von z kostola, Chris šiel stále za mnou. Aspoň som to tak cítila, no musela som sa presvedčiť. Zastala som a pomaly som sa otočila, pričom som vlasmi hodila do strany. Zbadala som ho. Stál tesne za mnou, len pár centimetrov.

Christopher

Vybral som sa za Dul, kráčal som tesne za ňou, keď zrazu zastala a otočila sa. Jej vlasy sa krásne hodili do strany, až som mal pocit, že chce so mnou flirtovať. Zastal som neschopný vyriecť ani slovko a pozeral som na ňu. Ani som si nevšimol, aká je dnes nádherná. Je dokonalá. Vyzerá úžasne. Len som na ňu nemo zízal a nič nepovedal. Po chvíli sa otočila a kráčala ďalej ku východu. Prebral som sa zo zamyslenia a kráčal som ďalej za ňou.

Dulce

Keď som si potvrdila to, čo som si myslela, otočila som sa a opäť kráčala k východu. Pomalým a hlavne pokojným krokom som sa dostala až ku dverám a vyšla som von. Tam už boli nastúpení ľudia v rade, ktorí chceli zablahoželať novomanželom. Pridala som sa ku nim a ako som tam tak stála, stal si za mňa aj Chris.

Po tomto ceremoniáli sa stretneme pri mojom aute,“ zašepkal mi do ucha.

Dúfam, že ešte vieš, ktoré to je,“ zasmial sa a ja som sa na tom musela zasmiať s ním, no musela som to urobiť tak, aby som nevzbudila veľkú pozornosť a na znak súhlasu som mu prikývla.

Potom, ako som prišla na rad sa nedialo už nič zvláštne.

Tak, sestrička moja, prajem ti len to najlepšie a nech si šťastná, nech sa ti darí a chcela by som aj nejakú tu neterku. Zariaď to Franco, jasné?“ zasmiala som sa a oni sa smiali so mnou.

Ešte sme sa objali, pobozkali a potom šiel na rad Chris, zatiaľ čo ja som sa vybrala na parkovisko hľadať Chrisove auto.

Christopher

Zablahoželal som novomanželom, Blance som dal kyticu, ktorú som jej kúpil a vybral som sa k autu za Dul. Stála tam a stále sa obzerala dookola. Asi ma už pozerala. Keď ma zbadala, krásne sa na mňa usmiala. Skoro mi srdce z hrude vypadlo. Pocítil som silný záblesk, ktorý prebehol mojím telom a snažil sa, aby si na mne nevšimla, aký som nervózny. Stredne rýchlym krokom som podišiel až k nej a skôr, než som stihol niečo povedať, začala ona.

Chris, o čom si chcel so mnou hovoriť?

No vieš … chcel som sa ti ospravedlniť za ten bozk…“ nestihol som dohovoriť, pretože mi priložila jej prst na moje ústa. Cítil som, ako som znova znervóznel a s napätím som čakal, čo nastane ďalej.

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz