IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Llama del deseo“ – [9.kapitola – „Odvoz“]

BY

 

0 COMMENT

 

"Llama del deseo", Dulce, Novinky, Ucker, Z15

  • Dulce

Chris, to je v poriadku. Na to som už zabudla…“ dala som mu dole prst z úst, no to som nemala robiť, pretože mi hneď skočil do reči.

Neklam mi, Dul. Viem, že sa ťa to veľmi dotklo. Veď si odo mňa ušla. No ani sa ti nečudujem.

Skočila som mu do reči. „Pozri, Chris… mňa to dosť zaskočilo, ale to je všetko.

Skočil mi znova do reči. „Tak prečo si ma potom ignorovala? Prečo si ušla?

Týmto ma dostal. Nevedela som, čo mu mám na to povedať. Pootvorila som ústa, že mu aj niečo poviem, no nevedela som čo, tak som ich opäť zavrela. Chris len pokrútil hlavou.

Tak vidíš, nevieš, čo mi máš povedať. Jednoducho ma nemáš moc v láske,“ sklopil hlavu, siahol do vrecka, z ktorého vybral kľúče od auta a pohľad namieril na auto.

Odomkol ho. Toto bola moja príležitosť. Vedela som, že ak to neurobím teraz, tak to neurobím nikdy. Jemne som ho chytila za ruku a on hneď spozornel. Otočil sa ku mne, vo trávi prekvapený a zároveň nechápavý výraz. Nič som nehovorila. Ucker tiež nič nehovoril. Pomaly som si ho ku sebe otočila a zároveň ho chytila aj za druhú ruku. Začala som sa ku nemu pomaly približovať, až naše pery oddeľovalo len pár centimetrov. Navzájom sme si vymieňali pohľady. Priblížila som sa k nemu ešte viac. Chcela som ho pobozkať, no vtedy mi zazvonil mobil. Sklonila som hlavu a začala sa prehrabovať v kabelke. Konečne som našla mobil, ktorý zúrivo vyzváňal, a zdvihla som.

Áno?!“ povedala som so štipkou hnevu.

Dul ahoj, tu Any. Prosím ťa, kde si, moja pekná? Čakáme tu už len na teba,“ ozval sa zúfalý hlas Any.

Ja som na parkovisku. A vy ste kde?“ spýtala som sa jej.Prekračovala som z nohy na nohu stále dookola.

My sme už na hostine. Kde si toľko? A vlastne počkaj … nevidím tu ani Uckera. Kde je? Nevieš?“ pravdepodobne sa obzerala po celej miestnosti.

Áno, viem. Je tu so mnou,“ zdvihla som k nemu hlavu a zahľadela sa mu do očí.

Ááááá to je skvelé,“ začala mi Any pišťať do telefónu až tak, že som si ho musela dať ďalej od ucha.

Any, prosím ťa, nekrič, lebo ohluchnemm“ snažila som sa ju zastaviť.

Dobre no. A dala by si mi ho, prosím ťa?

  • Christopher

Zrazu mi Dul podala telefón. Nechápal som prečo, čo sa deje. Natiahol som poň ruku a ako som si ho od nej bral, naše prsty sa dotkli. Mojím telom prebehol záblesk. Srdce mi začalo biť ako o život, až som si myslel, že mi vypadne z hrude. Telefón som si priložil k uchu.

Áno?

Ucker? Tu Any,“ predstavila sa mi.

Ááá, ahoj Any. Čo potrebuješ?“ spýtal som sa jej.

No chcela by som ťa poprosiť, že či by si neodviezol našu Dul na hostinu, pretože sú tu už všetci, len vy dvaja chýbate. Ak nebudeš súhlasiť, nevadí. My po ňu už prídeme, len ju dovez, prosím ťa. Dobre? Môžem sa na teba spoľahnúť?“ ukončila svoj dlhý monológ a únavne si vydýchla.

Jasne, v poriadku. Za chvíľku sme tam. Zatiaľ ahoj,“ rozlúčil som sa s Any a zložil som.

Následne som podal Dul jej mobil. Naše prsty sa znova dotkli. Vzala si ho odo mňa a strčila ho späť do kabelky.

Poď, odveziem ťa,“ mykol hlavou na auto.

Prikýva a vybrala sa na stranu spolujazdca. Rýchlo som ju predbehol a otvoril jej dvere od auta. Venovala mi prekvapivý pohľad, no bez váhania nasadla. Zavrel som jej dvere, obehol som auto a nasadol som. Dal som si pás a naštartoval som. Auto sa rozbehlo a vydali sme sa na oslavu. Celú cestu Dul nepovedala ani slovko. Až keď sme zastali pred reštauráciou, oslovila ma.

Chris, čo je na tom pravdy, že Any chodí s Ponchom?“ trochu zmrštila čelo a uprene mi hľadela do očí. Zaskočila ma, no uvedomil som si, že čaká na odpoveď.

Neviem. Ale prial by som im to. Koniec koncov, veľmi im to spolu pristane, nie?“ trošku som sa ku nej priblížil, no náš očný kontakt stále medzi nami putoval.

To áno,“ povedala trochu nervózne. Ale prečo by mala byť nervózna? Veď na to nemá dôvod.

Aj ja by som chcel mať priateľku. Peknú, milú, chápavú, rozumnú, a vôbec takú, ako si ty,“ ešte viac som sa ku nej priblížil. Naše pery boli od seba len pár centimetrov.

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz