IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Maite za lepšiu budúcnosť mládeže

s8a9286

V júli sa Maite pripojila ku kampani bojujúcej proti detskej práci. Na facebookovej stránke magazínu„People en Español“ sa objavilo video zo živého vysielanie z hotela Biltmore v Miami, kde speváčka začala s fotením a natáčaním propagačného videa pre spomínanú kampaň. Aj napriek tomu, že fanúšikom prezradila o čom kampaň je a prečo sa do nej zapojila, presný dátum vydania propagačného videa či spustenia kampane neprezradila. Stalo sa tak až v piatok (16), kedy po skončení osláv „25-tich najsilnejších žien“ zdieľala na Instagrame fotografiu, ktorou informovala o spustení kampane už o niekoľko týždňov, 24. októbra.

Okrem tejto dôležitej informácie však fanúšikov zanechala aj adresu oficiálnej stránky kampane, na ktorej už teraz môžu nájsť video, v ktorom hovorí o kampani.


Nadchádzajúca globálna kampaň „The Pan American Development Foundation –PADF“ (Celoamerická rozvojová nadácia), humanitárna časť Organizácie Štátov Amerických, spojila svoje sily s mexickou herečkou a speváčkou, Maite Perroni, v celosvetovom boji proti detskej práci. Viac ako 168 miliónov detí a tínedžerov vo veku od 5 do 17 rokov je ovplyvnených pracovným vykorisťovaním a väčšina z nich nedokončí ani stredoškolské vzdelanie.

Detská práca ale nerieši problémy súvisiace s chudobou alebo nedostatkom financií v rodinách. Namiesto toho porušuje práva detí, ktoré by mali mať namiesto toho prístup k vzdelaniu, zdravotnej starostlivosti, voľnočasovým aktivitám a zdravému vývoju. Prostredníctvom tejto iniciatívy, PADF sa snaží  spojiť úsilie vlád, človeka a občianskej spoločnosti na vytvorenie povedomia v rôznych komunitách, a to najmä u mladých ľudí, aby sa mohli stať základom zmeny.


„Vzdelanie je základným právom, ktoré umožňuje vývoj každému z nás, a  to nielen ako jednotlivcovi, ale aj ako spoločnosti ako celku. Mojím snom je, aby všetky deti v Latinskej Amerike a Karibiku mali prístup k vzdelaniu tak, aby mohli zaistiť lepšiu budúcnosť pre seba, svoje rodiny a spoločnosť. Deti, ktoré majú vzdelanie, pomáhajú krajinám, v ktorých žijú dosiahnuť hospodársky a sociálny pokrok. Všetka mládež si zaslúži príležitosť mať zdravú a nádejnú budúcnosť,“ povedal Perroni. „Som veľmi šťastná, pretože natáčam pre túto veľmi špeciálnu kampaň. Tá podporuje všetky deti, ktoré sú „obeťami“ práce. Je to kampaň, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie a kampaň, v ktorej budem vystupovať proti detskej práci. Myslím si, že je to veľmi dôležité, aby sme mohli zdieľať všetky posolstvá.“

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz