IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť“ – [16.kapitola]

16

Hrdo som nadvihla hlavu a zlovestným pohľadom sa pozrela na ženu stojacu pred nami. „Mýlite sa, vôbec sa nemám za čo hanbiť. Prišla som, lebo mi na Ponchovi záleží, nie kvôli tomu z čoho ma obviňujete. To vravíte každému dievčaťu, ktoré váš syn pozná?“ uškrnula som sa a mávla rukou. „Tak to sa teda naozaj ďaleko nedostane,“ prekrížila som si ruky na prsiach a sledovala, ako Ponchova mama puká od zlosti. Viem, nemalo by ma tešiť niečo také, avšak ona ma vyprovokovala, ja sa len bránim.

11121987_10203785491432447_382348880_n

„Tak už dosť!“ skričal Poncho na plné pľúca. „Okamžite obe prestaňte! Annie,“ otočil sa ku mne, chytil ma za lakeť a začal ma vliecť ku dverám, „odchádzame,“ dodal počas cesty.

11910668_10203785490312419_1368859675_nNemohla som si však odpustiť štipľavú poznámku. „Čoskoro sa uvidíme,“ zakričala som, zatiaľ čo sme vychádzali z izby von na chodbu.

„Čo si to tam, preboha, stvárala?!“ začal do mňa kričať Poncho hneď ako za nami zaklapol dvere a ocitli sme sa v dave ľudí náhliacich sa za svojimi blízkymi, ktorí tu ležia a taktiež lekárov a sestričiek, ktorí sa denno – denne snažia zachraňovať ľudské životy.

„Ja?!“ šokovane som naňho hľadela. „Ja som sa len bránila! To tvoja mama ma začala nespravodlivo osočovať a ty veľmi dobre vieš, že niečo také nikdy nenechám len tak!“ zvýšila som naňho hlas rovnako ako on na mňa.

„Ja by som ju uzemnil…“

„No iste!“ skočila som mu do reči. „Videla som, ako si ju išiel “uzemniť“,“ naznačila som prstami úvodzovky.

„Preboha, Anahí! Mala si to nechať tak! Je to predsa moja mama!“ skríkol tak hlasno, až sa všetci ľudia idúci po chodbe začali po nás obzerať. „V niečom má predsa len pravdu… Toto nebude fungovať…“ krútil hlavou a rukou si prešiel po tvári.

„Ako…?“ nechápavo som naňho hľadela. „Čo tým chceš povedať?“

„Annie, povedzme si to na rovinu – nikdy by to medzi nami neklapalo. Sme až príliš rozdielny,“ zahľadel sa mi hlboko do očí, až som mala pocit, že mi vidí do hlavy a hlavne do môjho srdca.

„To… to všetko len… kvôli tvojej matke?“ sťažka som rozprávala snažiac sa zadržať slzy, ktoré sa pýtali von.

„Annie, pochop, že nemôžeme byť spolu. Pochádzame z odlišných svetov a vôbec… Moja mama na tom nemá žiadny podiel viny,“ snažil sa ma upokojiť, avšak nepomáhalo to.

„Všetko je to jej vina!“ vyštekla som plná hnevu. „Doteraz ti nevadilo nič z toho, čo mi tu práve rozprávaš a zrazu, keď tvoja mamička do mňa nakričí, ti vadí všetko! Uľahčím ti to! Odchádzam! Už ťa nikdy v živote nechcem vidieť!“ snažiac sa zadržať slzy som sa otočila Ponchovi chrbtom a rýchlym krokom sa vybrala preč, avšak bolo tu ešte jedno miesto, kde som sa potrebovala zastaviť.

„Už je to všetko?“ netrpezlivo som sa opýtala riaditeľa nemocnice, v ktorej leží Ponchov otec.

„Áno, už mám všetko potrebné,“ milo sa na mňa usmial a vzal si malý obdĺžnikový papierik, ktorý som mu podala.

„Tento šek použite na pokrytie všetkých výdavkov súvisiacich s liečbou pána Herrera. Malo by tam byť dosť peňazí na liečbu v najlepšej súkromnej klinike v Mexiku a taktiež na vašu províziu za to, že Herrerovcom nepoviete, odkiaľ tieto peniaze dostali,“ poučila som ho.

„V poriadku, vymyslím nejakú vierohodnú lož,“ žmurkol na mňa a pošúchal si svoje pomerne veľké brucho.

„V poriadku, sme dohodnutí, ešte raz vám za všetko ďakujem,“ vstala som zo stoličky, rozlúčila sa s ním a odišla.

11912992_10203785493032487_276268512_nAko náhle som zastala s autom na príjazdovej ceste pred domov, už som nedokázala zadržať svoje pocity. Nemohla som! Slzy sa mi z očí začali rinúť ako vodopády. Nedokázala som ich zastaviť rovnako ako som nedokázala zabrániť tomu, aby sa to, čo bolo medzi Ponchom a mnou, skončilo. Bolo medzi nami vlastne niekedy niečo? pýtala som sa samej seba.

Komentáre

2 Komentárov na "„(Ne)Dokonalosť“ – [16.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Saša
Host

Ďalšie časti nebudú ? už prešiel týždeň a nič …

Lola
Host

No to je zajimave a hlavne napinave

wpDiscuz