IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť“ – [19.kapitola]

MYM

„Pusti ma!“ zvrieskla som cez zaťaté zuby a snažila sa mu vytrhnúť, no márne. Bol silnejší.

„Upokoj sa, Annie, a prestaň tu robiť scény,“ výstražne sa na mňa pozrel a schytil ma ešte silnejšie.

12170294_10204085037880921_15295640_nNapriek jeho upozorneniu som sa mu stále snažila vymaniť z náručia, no nech som to skúšala akokoľvek, nedalo sa to. Stále ma držal silnejšie a ešte viac si ma k sebe pritískal. Pochopila som, že s ním nemám súperiť.

„Auuuu!“ zvrieskla som. „To ma bolí!“

Trocha povolil zovretie, no nepustil ma. „Prestaň kričať, lebo uvidíš, jasné?!“ zasypel.

Pozeral sa na mňa pohľadom, ktorý prezrádzal, že to myslí skutočne vážne. Prestala som sa snažiť utiecť mu, poddala som sa. Akonáhle som sa prestala mykať, povolil svoje zovretie natoľko, že som mala možnosť vyšmyknúť sa mu. Teraz, alebo nikdy. Poď, Anahí! Vytrhla som sa mu a rozutekala som sa k výťahom. Akurát bol jeden otvorený. Verila som, že tam dobehnem a stihnem doň nastúpiť predtým, než ma dobehne Poncho. Áno, to zvládnem! Zvládnem to! Zrazu ma však schytil a otočil k sebe tak prudko, že som sa zatackala a takmer spadla, avšak stihol ma zachytiť.

„Potrebujem sa s tebou porozprávať,“ nadvihol obočie a sťažka pregrgol.

Prekrížila som si ruky na prsiach. „O čom sa chceš so mnou rozprávať, ha?! O tom, ako ma neznášaš a ako to medzi nami nikdy nebude fungovať?! Poncho, toho som už počula príliš, takže ak s tým chceš opäť vyrukovať, tak…“ nestihla som dopovedať, pretože mi skočil do reči.

„Nie, nie, nie…!!!“ skríkol. „Nechcem sa rozprávať o tom! Chcem…“ odmlčal sa. „Dnes mi volala profesorka z ekonomiky a vravela, že sme odovzdali ukážkovú prácu, avšak ja som o ničom nevedel. Bol som taký prekvapený, že skôr, než som jej stihol odpovedať, mi zložila telefón. Tak sa ťa pýtam… prečo si to urobila, Annie?“

Ach jaj… Nepočítala som s tým, že sa o tom dozvie tak rýchlo. Myslela som, že to počká aspoň… Aspoň pár dní, najlepšie týždňov… Ale takto skoro… Čo teraz?

„Ja… Ja… Ja…“ hapkala som.

„Áno ty ty ty… Čo ty?!“ skríkol do mňa.

12177726_10204085037920922_678153414_nDo očí sa mi vytlačili slzy. Snažila som sa ich zatlačiť naspäť, no moc sa mi to nedarilo. „Spravila som to, lebo som vedela, že máš chorého otca a nebudeš mať čas tú prácu spraviť. Okrem toho sme ju mali robiť spoločne a ty si povedal že to medzi nami NIKDY nebude fungovať!“ skríkla som a z očí mi začali stekať krokodílie slzy.

„Nemala si to robiť! Som zodpovedný sám za seba, za svoje prečiny. Je to môj život! Keď si budem chcieť odložiť maturitu, spravím to. Teba do toho nič nie je, je ti to jasné?!“ kričal po mne tak silno, že sa po nás začali pozerať všetci okoloidúci.

„Nekrič po mne!“ skríkla som tiež. „Spravila som to len preto, aby som ti pomohla, pretože ty si mi pomohol tiež, tak som si to chcela vrátiť!“ šplechla som mu do tváre jeho výpomoc, ktorú mi preukázal pred niekoľkými týždňami.

„Je mi fuk, prečo si to urobila! Ja nemám za potreby prijímať pomoc od niekoho ako ty, počula si?! Čo je také ťažké prestať ma otravovať?! Načo si sem vlastne prišla, ja?! Načo?! Chcela si si spraviť očko pred mojím otcom, aby som ja vypadal ako ten najväčší hajzel na svete že nechcem také skvelé dievča ako ty?!“ ziapal ako zmyslov zbavený a nedbalo rozhadzoval rukami.

Nevedela som, prečo tak rozpráva. Hrozne ma zraňovalo to, čo mi hovoril, a on si to určite veľmi silno uvedomoval.

„Spravila som to kvôli tebe, jasné?! Len a len kvôli tebe lebo ťa mi…“ zasekla som sa. Totižto až príliš dobre som si začala uvedomovať, čo som práve chcela vysloviť, no bola som rada, že som sa zastavila.

„Lebo ma čo?!“ skríkol trocha tichšie a nadvihol obočie.

Čakal na odpoveď. Veľmi dobre som si to uvedomovala. Naznačoval mi to neustálym klopkaním nohy o dlážku. No mohla som mu túto odpoveď dať? Keby som to urobila, môj život by sa zmenil od základov. Už by som nebola tá dokonalá Anahí, ktorú všetci veľmi dobre poznajú. Bola by som tá, ktorá sa zamilovala do Alfonsa Herrera, darebáka, ktorý o ňu vôbec nestojí.

 

Komentáre

3 Komentárov na "„(Ne)Dokonalosť“ – [19.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Baška
Admin

dnes :)

kika
Host

Je to super, kedy bude ďalší diel?????

Lola
Host

Tak toto jsem necekala :O

wpDiscuz