IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť“ – [2.kapitola]

2

„Čo chceš?!“ vyštekla som naňho a ruky si okamžite prekrížila na prsiach presne tak, ako on.

„Na niečo som sa ťa pýtal, tak mi odpovedz,“ žmurkol na mňa a ja som sa snažila nevraziť mu.

„Čo ťa je po tom, čo JA dostanem od svojich rodičov?! Tebe tí tvoji nič nekúpia, tak sa láskavo prestaň do mňa navážať!“ zoziapla som po ňom a následne okolo neho prefrčala ako blesk. Au! To, čo som mu povedala, bolo až príliš silné. Nie každý rodič má totižto peniaze na to, aby svojim deťom kupoval drahé darčeky a práve Ponchovi rodičia tiež patria do tejto kategórie. Vlastní starý Opel Corsa čiernej farby z roku 1990, na ktorý si musel našetriť sám, pretože jeho rodičia ledva vyžijú z ich biednych platov.

11667135_10203520289602567_161501449_n

„Hej, Annie, stoj!“ chytil ma niekto za ruku a zvrtol k sebe a tak ma vyrušil zo zamyslenia.Je mi ich ľúto, no Poncho mi už ide poriadne na nervy. Konečne som mu povedala to, čo som chcela! Aspoň raz som nedržala jazyk za zubami! Ale to, čo som mu povedala, teraz ľutujem. Snažila som sa vypátrať dôvod, prečo som to povedala a nie je moc ťažké naň prísť – mám narodeniny – osemnáste narodeniny – a rodičia mi opäť nechali na stole v obývačke škatule s lístočkami a darčekmi. Už ma to naozaj nebaví. Mám všetkého plné zuby!

„Ahoj, Annie!“ zdravili ma všetci na chodbe, no ja som ich nevnímala. Dalo by sa povedať, že patrím medzi najpopulárnejšie dievčatá na škole. Snažím sa obliekať podľa najnovších módnych trendov, udržiavať si svoju postavu, každý deň sa dokonale nalíčiť a učesať… Môj život by mal byť jedna prekrásna rozprávka, no nie je.

„Liz, čo sa deje?“ vystrašene som pozrela na svoju kamarátku.

„Už hodnú chvíľu na teba kričím a ty ma vôbec nepočúvaš!“ ohriakla ma.

„Ja viem, prepáč, bola som zamyslená…“

„Premýšľala si nad tým, čo sa stalo medzi tebou a Ponchom na parkovisku?“ žmurkla na mňa.

„Nie!“ skríkla som hneď. „Teda… možno trocha…“ priznala som.

„Ach, Annie, Annie… prosím ťa, prestaň už konečne na toho chalana myslieť!“ rozhodila rukami a vzdychla si.

„Vieš, Liz… je mi ho ľúto. Rada by som mu nejako pomohla,“ priznala som jej, no reakciu, ktorej som sa dočkala, som naozaj nečakala ani v tom najhoršom sne.

„Annie, prosím ťa, preber sa! Odkedy sa z teba stala orodovnica chudákov? Pretože to on je, obyčajný chudák!“ vysmiala ma.

No super! A to som si myslela, že sme kamarátky! Ale nie… asi nikdy nebudem mať skutočnú kamarátku. Takú, ktorej by som mohla povedať čokoľvek bez ohľadu na to, či sa to týka chudobných alebo bohatých, takú, ktorá by sa mi nevysmiala, keď sa jej priznám, že by som niekomu rada pomohla, takú…

„Annie!“ zatriasla so mnou Liz a skríkla tak, až mi zaľahlo v ušiach.

„Čo chceš? Láskavo so mnou prestaň zaobchádzať ako s nejakou handrou!“ vyštekla som po nej a zaregistrovala zvonenie, tak som sa rýchlo vybrala na hodinu.

„Dobre, na začiatok hodiny mám pre vás jeden oznam – budete robiť práce vo dvojiciach na tému, ktorú vám ja sama pridelím,“ začala opäť raz so svojím monológom naša profesorka ekonomiky. „Dvojice si však nebudete vytvárať vy, ale ja sama určím, kto bude s kým spolupracovať a nezmením to ani keby ste neviem ako chceli. Takže… Začneme.“ Nasadila si na nos okuliare a vzala do ruky akýsi papier.„Chlapci, vstaňte si, prosím, pred tabuľu,“ zavelila a všetci sa razom postavili, pretože nikto nemá rád, keď sa naša profesorka Castillová naštve. Vtedy vie byť naozaj poriadne krutá. „Dobre, teraz sa dievčatá rozsadia každá po samej,“ uškrnula sa.

Ach nie! Takže budeme robiť túto prácu vo dvojiciach takto? Dievča a chlapec? V každej každučkej dvojici? No super! Som zvedavá, koho mi tá stará potvora pridelí.

„Dobre, takže začneme… Liz Adamsová, tvoj partner pre túto prácu je Michael Guzmán,“ povedala prvý pár.

Čože?! Michael bude pracovať s Liz? Po dnešnom ráne ju nemôžem už ani cítiť. To, ako sa mi na chodbe pred všetkými vysmiala… To mi stačilo k tomu, aby som ju prestala mať čo i len trošičku rada. Avšak nebolo to prvý krát čo ma verejne ponížila.

Najskôr počkala, až sa Michael usadí vedľa Liz, a následne dodala, „téma vašej práce je Trh a jeho funkcie.“

Takto to pokračovalo ešte s niekoľkými ľuďmi, až som konečne prišla na rad ja. Snažila som sa nepozerať na Michaela a Liz, pretože som mala dojem, že Michael pomaly pri nej zabúda, že má priateľku… Že má mňa.

„Anahí Puente Portilla,“ vyslovila moje meno, „tvoj partner pre túto prácu je Alfonso Herrera,“ dodala.

Komentáre

5 Komentárov na "„(Ne)Dokonalosť“ – [2.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Lívia
Host

Je to úžasné :3 už sa neviem dočkať ďalšie časti ;)

Baška
Admin

Tento román bude zverejnený na webe vždy v utorok a sobotu :) o 21:00 :)

C.J
Host

Ahoj, je to vážně úžasné moc se těším na pokračování

Nancy
Host

Je to super, kedy bude ďalšia časť ? :) Už sa teším :)

Tímea
Host

Waw :) zatial je to zaujímavé :) teším sa na dalšiu časť :)

wpDiscuz