IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť“ – [23.kapitola]

23

„Csss… Ja a žiarliť? A na koho, prosím ťa?!“ vysmial ma rovno do tváre.

Myslí to vážne? Veď som to jasne videla! Určite to schválne zapiera. Alebo si to len namýšľam a hovorí mi pravdu? Som mu naozaj úplne ukradnutá? Ach, toto neznesiem. Zistím, čo potrebujem, a odídem, lebo mi je z toho všetkého do plaču. Nie, Annie, nesmieš plakať! presviedčala som samú seba. „Jasné… máš pravdu,“ odvrkla som a začala sa obzerať všade okolo seba, len preto, aby som sa nemusela pozerať naňho. Bola som si vedomá, že stačí jediný pohľad do jeho očí a ostanem slabá ako nikdy.

12286025_10204213187324577_449408582_nNastalo ticho. Ani jeden z nás nevyriekol jediné slovko. Po niekoľkých minútach nám ten chutný čašník André priniesol našu objednávku. Uložil to pred nás, zdvorilo sa pozdravil a odišiel. Páni moji, Poncho ho musel riadne vystrašiť. Do pekla s ním!

„Tak mi vysvetli, čo si spravil tomu riaditeľovi, nech odtiaľto môžem konečne vypadnúť,“ povedala som chvíľku po tom, ako som si do úst vložila prvé sústo.

„Nič vážne…“ odmlčal sa.

„Bojíš sa mi to snáď povedať? Máš bobky? Sám veľký Alfonso Herrera, obávaný zločinec má bobky?“ provokovala som ho popri tom, ako som jedla.

„Prestaň!“ skričal do mňa a tresol rukou po stole tak silno, že sa na nás všetci v reštaurácii začali pozerať.

„Prestaň tu robiť cirkus!“ zasyčala som a usmiala sa na ľudí okolo so slovami „Všetko je v poriadku.“ To však bolo, samozrejme, klamstvo, pretože nič nebolo v poriadku.

„Ako si jej veličenstvo želá,“ odvrkol povrchne a zlostne zabodol vidličku do mäsa.

„Radšej mi povedz čo si spravil,“ odvrkla som uštipačne a odpila si z minerálky.

„Nič zaujímavé, len som ho trocha postrašil a potom sa to z neho sypalo. Vlastne… ani som sa nemusel moc snažiť. Zdá sa, že si ho podplatila príliš úboho,“ sarkasticky po mne pozrel.

Vedela som, kam tým mieri. Chcel ma vytočiť, naštvať, a to sa mu podarilo.

Šmarila som obrúsok na stôl, vytiahla z kabelky peňaženku, hodila na stôl hrsť bankoviek, dosť na to, aby som tým pokryla výdavky za jedlo a taktiež veľmi slušné prepitné Andrému, vstala zo stoličky a začala naňho zvyšovať hlas. „Si obyčajný hlupák, pokrytec, nevďačník… Si hnusný. Je mi z teba zle!“ už som kričala. „Nedokážem pochopiť, ako môžeš byť taký sviniar! Chcela som ti len pomôcť!!! Nedokážem pochopiť, ako som mohla byť taká blbá a zamilovať sa do teba! Si obyčajný pokrytec! Pretvaruješ sa že ti na niekom záleží a pritom ho máš úplne u riti! Nenávidím ťa!!!“ potláčajúc slzy som vybehla z reštaurácie a utekala ku najbližšiemu výťahu.

Poncho

12272865_10204213190164648_2110390999_nČo mi to práve povedala? V momente, keď povedala, že sa do mňa zamilovala, som prestal vnímať, čo mi hovorí, prestal som vnímať čas, ľudí okolo seba, všetko… Len som sa pozeral na prekrásnu ženu predo mnou, ktorá mi práve vyznala lásku uvedomujúc si, že k nej asi cítim presne to isté. Zrazu sa však rozutekala preč. Hneď ako som si uvedomil, čo sa práve stalo, som vstal zo stoličky a rozutekal sa za ňou smerom k výťahom, no bolo neskoro. Akurát stála vo vnútri jedného, ktorého dvere sa zatvárali pred mojimi očami.

Ach nie! Strácam ju! To nemôžem dopustiť! Nesmiem!!!

Rýchlo som začal stláčať gombík, ktorým privolám výťah, no ten hodnú chvíľu neprichádzal. Rozhodol som sa teda, že zbehnem na parkovisko po schodoch.

Keď som sa dostal na parkovisko, začal som hľadať blok, kde má Annie zaparkované auto, no už to nebolo potrebné. Prefrčala popri mne na svojom aute a ani sa na mňa nepozrela, no videl som, že sa z toho, čo sa práve stalo, necíti najlepšie. Musím ísť za ňou. Ale ako?!

„Poncho?“ začul som mužský hlas volajúci moje meno.

12305401_10204213191764688_221016856_nOtočil som sa a v pozadí zbadal neznámeho chlapa, ktorý sa ku mne približoval. Po chvíli bol pri mne. „Kto ste?“ oslovil som ho, pretože som nevedel, odkiaľ ma pozná, a veľmi som túžil zistiť toto tajomstvo.

„Som tvoj skutočný otec.“

Komentáre

1 Komentár na "„(Ne)Dokonalosť“ – [23.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Lola
Host

Otec? no tak to je napínavé :O

wpDiscuz