IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť“ – [7.kapitola]

7

 

„Čo by si potrebovala? Mám ti niečo priniesť? Alebo ťa mám niekam odniesť? Alebo…“ viac nepovedal, pretože som mu skočila do reči.

„Úplne mi postačí, ak vyhodíš tých dvoch von z môjho domu. Tej akože opatrovateľke prosím odkáž, že má výpoveď a nech sa sem neopováži vrátiť a tomu idiotovi tiež povedz, nech sa sem nevracia.“

„V poriadku, ako si želáš,“ pritakal a odišiel.

11805683_10203683168394435_1761573131_n

Poncho mi venoval široký úsmev. Ďalší!!!„Lia, srdiečko moje, poď ku mne,“ natiahla som ruky k svojej sestričke a pritúlila si ju k sebe. Už bolo dosť hodín, tak som sa ju snažila uspať, no ona mala v sebe ešte toľko energie, že sa jej vôbec nechcelo, tak som to napokon vzdala a začala sa s ňou hrať s bábikami. Vyzliekala som im šaty, prezúvala topánky, česala ich… Robila som všetko, čo si želala, vrámci možností.

„Všetko je zariadené,“ zahlásil Poncho, keď sa vrátil do izby.

„Ďakujem ti veľmi pekne! Už ťa nebudem obťažovať, pokojne môžeš ísť,“ usmiala som sa naňho.

„Nie, neobťažuješ ma. A pokiaľ ti to nevadí, rád by som ešte ostal,“ opätoval mi úsmev.

„Prečo?“ nechápavo som zmraštila obočie.

„Pretože nedovolím, aby si na svoje vlastné narodeniny bola sama, teda pokiaľ nepočítam malú, a taktiež tu ešte chvíľu ostanem pre istotu, ak by sa náhodou Michaelovi zachcelo vrátiť, no myslím, že sa tomuto domu už bude vyhýbať riadne širokým oblúkom,“ zasmial sa.

„Čože? Nechápem…“

„Povedzme, že dostal to, čo si naozaj zaslúžil,“ vravel v hádankách. To neznášam, no ku podivu mi to vôbec nevadilo.

„Lia, zlatko, poď ku mne,“ natiahla som ruky ku svojej sestričke a položila si ju na kolená, „chceš sa zoznámiť s tým chlapcom, čo tam stojí?“ pošepkala som jej do uška a pozrela sa na Poncha. Malá razom pokývala hlavičkou na znak súhlasu a na tváričke sa jej objavil široký úsmev. Ponchovi som naznačila, aby podišiel bližšie. „Zlatko, toto je Poncho, môj kamarát zo školy a Poncho, toto je moja sestrička Amelia,“ pozerala som sa raz na jedného, raz na druhého.

„Ponťooooooooo!“ skríkla Lia a natiahla k nemu rúčky. Bola som prekvapená, že sa ho vôbec nehanbí, no na druhej strane som bola aj rada, že to tak je, pretože ku Michaelovi nikdy nechcela ísť. No, asi aj deti majú nejaký čuch na zlých ľudí.

„Tak asi budeš Ponťo,“ zasmiala som sa, zatiaľ čo si bral odo mňa malú na ruky.

11787450_10203683236396135_1219181188_n

„Ach, neviem, čo budem teraz robiť. Treba mi zohnať novú opatrovateľku a to rýchlo, lebo… Lebo naozaj neviem, čo urobím,“ vzdychla som a rukou si prehrebla vlasy.

„No… v tomto by som ti možno aj vedel pomôcť. Vieš, mám tetu… ona je vyučená opatrovateľka a síce deti zbožňuje, žiadne nemôže mať… no a je slobodná, takže si myslím, že by ti mohla byť kedykoľvek k dispozícii, pretože momentálne nemá žiadnu prácu, prepustili ju asi pred týždňom, lebo brali oveľa mladšie, ako je ona. Ale neboj sa, nie je až taká stará… má 53 rokov, no je taká vitálna, akoby mala 20, naozaj, ver mi. Pomohla by ti a nechcela by za to veľa. Vieš, pokiaľ potrebuješ pomoc, tak…“ viac nepovedal, pretože som mu skočila do reči.

„Poncho, prosím, zastav sa na chvíľku. Znie to super, ale… Už sa cítim naozaj zle za to, že mi vo všetkom pomáhaš a ja som ti ráno spravila taký cirkus,“ sklopila som hlavu, zahľadela sa do zeme a nervózne sa začala pohrávať s prstami na rukách.

„Už som ti predsa povedal, že je to v poriadku. Ospravedlnila si sa mi už toľko krát, že sa cítim hlúpo. Prosím ťa, nechaj to už tak, už na to nemysli, áno?“

Prikývla som na znak súhlasu a vynaložila všetky svoje sily na to, aby som nemyslela na udalosť z dnešného rána.

„Idem jej teda zavolať,“ informoval ma, zatiaľ čo vytiahol z vrecka telefón. Následne našiel číslo a priložil si ho k uchu. Netrvalo dlho a začal rozprávať.

Komentáre

3 Komentárov na "„(Ne)Dokonalosť“ – [7.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Nancy
Host

Zaujímavé :D a veľmi :)

Luci
Host

Už sa teším na ďalšie pokračovanie.. Kedy to sem pridáš?

Lola
Host

napínavé čím dál víc :)

wpDiscuz