IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť“ – [8.kapitola]

8

 

„Tak, všetko vybavené, príde hneď zajtra ráno,“ informoval ma Poncho hneď ako dovolal so svojou tetou, ktorú mimochodom oslovil Inés, takže predpokladám, že to je jej meno.

„Ďakujem ti veľmi pekne. Za všetko, čo si pre mňa dnes urobil. Naozaj si to moc vážim a nikdy ti to nezabudnem.“

„Už mi toľko neďakuj, prosím ťa,“ vzdychol si a pozrel na malú. „Ujuj, mám taký pocit, že niekoho tu zmohol spánok,“ zasmial sa a ukázal mi malú Liu. Zaspinkala mu v náručí. Toto sa mi ešte nikdy tak rýchlo nepodarilo!

„To nie je fér! Ako si to urobil? Vždy, keď ju chcem uložiť, nechce mi zaspať nech ju nadŕlam ako chcem, nech s ňou robím čo chcem… spievam jej, čítam rozprávky, prechádzam sa s ňou na rukách, a nič… A ty si ju mal pár minút na rukách a už spí,“ neveriacky som krútila hlavou.

„No… čo ti mám na to povedať…“ zatváril sa, že rozmýšľa, „asi ju ohúril môj šarm,“ zasmial sa. „Uložím ju do postieľky?“

„Bola by som ti vďačná,“ pousmiala som sa a mlčky sledovala, ako Poncho opatrne ukladá malú do postieľky a prikrýva ju perinkou.

11798298_10203683205635366_1001822781_n

„Tak, a je to,“ zašepkal, „a teraz ty,“ ukázal na mňa a začal sa ku mne približovať.

„Čo ja?“ nechápala som.

„Teraz sa pokúsim uložiť aj teba,“ nadvihol jeden kútik úst v poloúsmeve a zohol sa ku mne.

„Nie, to nie je potrebné, ja ostanem tu, pri malej,“ oponovala som mu.

„Annie, prosím ťa, ty  sa potrebuješ v prvom rade poriadne vyspať a na tejto sedačke sa ti to určite nepodarí,“ snažil sa ma presvedčiť.

„Ale ja tu musím ostať. Čo ak sa Lia zobudí? Bude ma hľadať, bude ma potrebovať a ja nebudem schopná ísť za ňou, utešiť ju, upokojiť alebo jej dať papať, dať ju vycikať, vykakať, a tak podobne… Nie, jednoducho musím ostať tu, pretože na ňu musím dohliadnuť, pokým príde tvoja teta,“ zavelila som rozhodne.

„Vy naozaj nemáte v dome žiadne služobníctvo? Nič proti, ale… je to obrovský dom.“

11798283_10203683205675367_308111646_n

„Ale máme, chodia nám sem upratovať zakaždým, keď som v škole, keď nik nie je doma, máme vrátnika, ktorý sa strieda ešte s jedným na zmeny, záhradníka, ktorý chodí dva krát do týždňa upravovať exteriér a kuchárku nám ani netreba, pretože moji rodičia moc domov nechodia, Lii dá napapať jej opatrovateľka a ja sa buď najem von alebo si niečo objednám, takže to je asi tak k tomu služobníctvu,“ usmiala som sa. „A popravde, ani mi nechýba. Keď si potrebujem niečo spraviť jesť, spravím si, keď si potrebujem poriadiť izbu, poriadim si ju, nepotrebujem za to niekomu platiť. A okrem toho, to služobníctvo mi fakt vadilo. Kedysi tu bývalo vkuse, no moji rodičia konečne pochopili, že som už dospelá a nepotrebujem dozor. Neznášala som, keď som ani do postele nemohla ísť bez toho, aby ma tam niekto doslova neodprevadil,“ vysvetlila som mu.

„Chápem… Dnes v noci ostanem s vami, aby sa vám nič nestalo, dobre? Dám pozor na teba aj na malú, ty sa môžeš pokojne vyspať, ráno počkám na svoju tetu a potom odídem,“ navrhol mi.

Musím priznať, že ten návrh znel skutočne lákavo. A nie preto, že by som ho chcela využiť, to naozaj nie – bolo to preto, že som Poncha začala vnímať úplne inými očami. Všetci ho opisovali ako obrovského grázla a podobne, no opak je pravdou. Možno sú najväčší grázli tí, čo to o ňom rozširujú.

11749601_10203683205595365_900357914_n

„Poď, pomôžem ti,“ natiahol sa ku mne a vzal ma na ruky. Opäť. Neprotestovala som. Ukazovala som mu, kadiaľ má ísť až kým sme sa nedostali do mojej izby, ktorá bola len o štyri ďalej ako Liina. Keď sme vošli dnu, položil ma na posteľ a zavrel za nami dvere.

„Naozaj ti za všetko veľmi pekne ďakujem, ale nemusíš tu ostávať, pokiaľ nechceš,“ snažila som sa ho prekuknúť, snažila som sa zistiť, že to robí len preto, aby ma zbalil, ako to robia všetci ostatní, no ukázalo sa, že nie.

„Annie, zajtra je sobota, takže máme voľno a ja ti chcem naozaj pomôcť. Prečo mi, doparoma, neveríš?“ neveriacky rozhodil rukami.

 

Komentáre

1 Komentár na "„(Ne)Dokonalosť“ – [8.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Lola
Host

zajímavější čím dál víc a víc

wpDiscuz