IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť II.“ – [2.kapitola]


Poncho


„Tu máš všetky podklady, o ktoré si ma žiadal,“ podal som Rodrigovi, svojmu  biologickému otcovi, zložku s dôležitými dokumentmi.

Postupne ako plynul čas som sa s ním bližšie spoznal a snažil sa ho akceptovať. Rodrigo si bol vedomý toho, že to bude veľmi ťažké, no napokon sme to prekonali. Pomohol mi dostať sa na univerzitu, za čo som mu nesmierne vďačný. Momentálne pracujem v jeho, alebo ako zvykne hovoriť on, v našej firme Los Coches. Firma je zameraná na predaj najluxusnejších automobilov a taktiež autosúčiastok.

„Ďakujem,“ načiahol sa po dokumenty, ktoré som mu podával.

„Potrebuješ ešte niečo alebo už môžem ísť?“ opýtal som sa narýchlo.

„Je tu ešte jedna vec,“ natiahol ruku a siahol po jednoduchej červenej obálke, ktorá bola položená na rohu jeho stola, a následne mi ju podal.

Váhavo som načiahol ruku a vzal si od neho obálku. „Čo to je?“ nechápavo som zmraštil obočie.

„Pozvánka na nejakú módnu prehliadku. Tá spoločnosť je celosvetovo uznávaná a momentálne hľadajú nových investorov, ktorí by boli ochotní odkúpiť určitú časť akcií. V poslednom čase mali nejaké finančné problémy, nedarilo sa im moc dobre. Myslím, že aj to je dôvod, prečo zamestnali novú modelku a spravili z nej tvár podniku. Avšak nikto nevie, kto to je, o koho ide, ani žiadne iné podrobnosti. Na pozvánke je len jej postava, tvár odrezali. Tá žena je odfotená od pása nadol. No to nie je podstatné… Dôležité je to, že potrebujem, aby si šiel na tú prehliadku, no bezo mňa. Práve v tom čase budem na služobnej ceste. Nesmierne rád by som sa tam zúčastnil, ver mi, ale, žiaľ, nevyšlo to,“ chrlil na mňa obrovské množstvo informácií. „Keď tam budeš, potrebujem, aby si zhodnotil, či má ten podnik ešte perspektívu. Ak áno, mohli by sme odkúpiť akcie spoločnosti. Ak nie, bohužiaľ. A po prehliadke je ešte after párty, na ktorej budú majitelia oslovovať potenciálnych investorov, preto buď na pozore a snaž sa zistiť čo najviac informácií, aby sme nespravili chybný krok. Zvládneš to?“ spýtavo sa na mňa zahľadel, čakajúc odpoveď.

V hlave som si opätovne prehrával informácie, ktoré mi práve poskytol. Bolo ich dosť. „Áno,“ odvetil som napokon a prikývol hlavou na súhlas.

„V poriadku, dôverujem ti. Veľa šťastia,“ pokýval mi hlavou a začal študovať papiere, ktoré som mu práve priniesol. Pohltil sa do nich skôr než som stihol opustiť jeho kanceláriu.

Hmm… takže módna prehliadka? Určite tam budú prekrásne ženy. Avšak moje srdce aj napriek toľkým rokom odlúčenia stále túži po tej jedinej – po Annie. Ani napriek množstve času, ktorý prešiel od nášho posledného stretnutia, si ju nedokážem dostať z hlavy, a zo srdca už vôbec nie. Nedokážem na ňu zabudnúť. Myslím na ňu celý čas, vo dne v noci. To, že mi povedala, že sa do mňa zamilovala a potom zrazu zmizla vo mne zanechalo obrovské prázdno. Snažil som sa ju hľadať no márne. Bolo to akoby sa prepadla pod zem. Nikto o nej nič nevedel, tak som to napokon vzdal. Ach, čo by som len dal za to, keby som ju konečne stretol!

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz