IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť II.“ – [3.kapitola]


DEŇ MÓDNEJ PREHLIADKY


Annie


„Ach, som taká nervózna!“ priznala som svojmu maskérovi zatiaľ čo mi robil mejkap.

„Nemáš byť prečo, srdiečko, budeš oslňujúca!“ veselo zaštebotal popri tom ako mi maľoval očné viečka.

„Mám! Všetko závisí odo mňa! Stanem sa novou tvárou spoločnosti! Gustavo, ja… Nesmiem si dovoliť niečo pokaziť, inak je koniec…“ smutne som si vzdychla a zvesila hlavu.

„Annie, ničoho sa neboj! Budeš skvelá! So šatami, ktoré pre teba navrhla tvoja mama a s mojím skvelým mejkapom a účesom budeš najkrajšia zo všetkých modeliek!“ zasnene tlesol rukami a zapozeral sa kdesi do neznáma.

„Áno, ale…“

„Žiadne ale!“ skočil mi do reči skôr než som stihla spochybniť jeho predošlú výpoveď. „Budeš úžasná a bodka! Viac sa o týchto banalitách s tebou nemienim rozprávať…“

Vzdychla som si, pokrútila hlavou a pousmiala sa. Vedela som, že to nemyslí zle. Vždy chcel pre mňa len to najlepšie, a to sa mu aj dlhý čas darí.

„Vyzeráš dokonale!“ zajasal nad mojím vzhľadom Gustavo. „A tie šaty… No, ukáž sa mi…“ podišiel ku mne, chytil ma za ruku a jemne otočil. „Nádhera…“ chválil ma.

Musím uznať, že má pravdu. Naozaj vypadám úžasne.

„Aká dokonalosť!“ začula som zrazu známy hlas, až ma trhlo. Ten hlas patril mojej matke.

„Ehm… ďakujem,“  koktala som. Nevedela som, čo mám na jej poznámku odpovedať.

„Priprav sa, si na rade,“ oznámila mi ľadovým tónom, ešte raz si ma premerala od hlavy po päty, zvrtla sa na vysokých podpätkoch a odišla.

Pomalším krokom som sa vybrala za ňou. Vedela som, že sa to odo mňa vyžaduje. Vedela som, že chce, aby som ju nasledovala, pretože už o malú chvíľu sa budem prechádzať po móle. Všetci ľudia, ktorí sú v miestnosti, na mňa budú hľadieť. Ach, asi to nezvládnem… Ale zvládneš, Annie, si predsa silná! Pamätaj, že to robíš kvôli svojej rodine!

Sebaisto som vykročila po schodíkoch smerom k mólu. Hneď, ako skončila modelka, ktorá bola predo mnou, bolo menšie predstavenie. Moje predstavenie. Skôr, než som stihla vstúpiť na mólo, vyšla tam moja mama a povedala pár slov.

„Dobrý večer vám prajem! Dúfam, že ste zatiaľ boli spokojní s našou prehliadkou. Na záver pre vás máme jedno obrovské prekvapenie! Ako ste si už určite všimli na pozvánkach, ktoré sme vám poslali, dnešný večer je v znamení inovácie našej firmy. Po mnohých rokoch sme sa rozhodli zmeniť tvár tejto spoločnosti. Nejdem vás už ďalej napínať. Poprosím vás o silný potlesk pre Anahí!“

Hneď ako bolo povedané moje meno, som hrdo, so zdvihnutou hlavou a neutrálnym pohľadom vyšla na mólo.


Poncho


Na tú prehliadku som prišiel tesne pred začiatkom. Rýchlo som pohľadal miesto, ktoré mi pridelili na sedenie. Bolo úplne vpredu, hneď pri móle. Popravde, prekvapený som nebol, pretože nakoľko hľadajú nových investorov, musia ich usadiť na tie najlepšie miesta, aby upútali ich pozornosť.

Modely boli veľmi pekné. Síce sa do módy až tak veľmi nevyznám, no podľa toho čo som videl a podľa reakcie publika boli všetci viac než nadšení. Prichádzala posledná časť prehliadky. Vlastníčka spoločnosti vyšla na mólo, aby uvítala najnovšiu modelku, novú tvár ich spoločnosti a zároveň ženu, ktorej telo zdobilo pozvánky na túto udalosť. A potom, na konci, povedala to meno, ktoré som ani vo sne nečakal, že povie – Anahí.

Začal som byť z toho nervózny, pretože som nevedel, či je to moja Anahí. Veď predsa ľudí s rovnakým menom je veľa. No po chvíli sa spoza rohu vynorila krásna žena, oblečená do elegantných priliehavých večerných šiat, ktoré jej dokonale obopínali postavu. Vlasy mala krásne upravené, bola perfektne nalíčená. Bola dokonalá. Moja Annie.

 

Komentáre

2 Komentárov na "„(Ne)Dokonalosť II.“ – [3.kapitola]"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Baška
Admin

Nová časť pribúda každú stredu :)

anahí
Host

prosim tě kdy bude pokračování povídky regreso díky za odpoved

wpDiscuz