IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť II.“ – [4.kapitola]

Hrdo vstúpila na mólo a najlepšie ako vedela predviedla model, ktorý mala na sebe. Pohľad mala úplne prázdny, pozerala sa kamsi do neznáma. Napriek tomu, že som sedel hneď pod mólom, si ma nevšimla. Vedel som, že sa nemôže obzerať po každom, kým predvádza model, no kdesi v srdci ma bodlo, pretože som túžil, aby sa jej krásne oceánovo-modré oči na mňa opäť zahľadeli. Chcel som opäť cítiť jej vôňu, dotýkať sa jej. Chcel som, aby sa naše pery opäť spojili.


PO PREHLIADKE (NA AFTERPARTY)

Annie


Za poslednú hodinu som sa rozprávala s obrovským množstvom ľudí. Nanešťastie som nikoho z nich nepoznala, no oni, ako sa ukázalo, veľmi dobre poznajú mňa. Každý ma chválil za dnešný výkon, taktiež boli nadšení šatami, ktoré som predvádzala na móle a ktoré mám stále oblečené. Ako správna dcéra som musela chváliť moju mamu, jej návrhy, ktoré sú vskutku veľmi dobré, no hlavným cieľom dnešného večera bolo nájsť investora, ktorý by mal záujem odkúpiť určitú časť akcií spoločnosti a zároveň by sa stal našim spoločníkom. Zatiaľ to šlo celkom dobre, veľa pánov prejavilo záujem o spoluprácu s nami. Dnešný večer má ozaj úspech.

„Tak, Annie, ako to zatiaľ vyzerá?“ oslovil ma môj otec.

„Myslím že dobre. Všetci sú uchvátení najnovšou módnou kolekciou a veľa z pozvaných by radi investovali do podniku, takže myslím, že všetko bude v poriadku,“ usmiala som sa naňho.

Pobozkal ma na čelo a jemne objal. „Som rád, že má pre mňa tak dobré správy. A, mimochodom, dnes si bola prekrásna,“ zablahoželal mi k výkonu počas dnešného večera.

„Ďakujem,“ pousmiala som sa a opätovala mu objatie. Po chvíli som sa odtiahla. „Prepáč oci, ale potrebujem sa ísť na dýchať trocha čerstvého vzduchu, je toho na mňa moc.“

„V poriadku, nič sa nedeje, pokojne choď,“ chápavo sa na mňa usmial a pobozkal ma na čelo.

Venovala som mu vďačný pohľad a nenápadne sa vytratila na balkón, ktorý sa nachádzal v rohu na konci sály, oddelený od priestoru obrovskými závesmi.


Poncho


Po prehliadke, ktorá zožala ozaj obrovský úspech, sme všetci boli pozvaní na afterparty, ktorá sa konala v dome majiteľky spoločnosti, Anninej mamy. Ako som úspešne zistil od jedného staršieho pána, všetky modelky, vrátane tej, ktorá je novou tvárou spoločnosti, sa presúva na túto udalosť spolu s nami. Budeme sa môcť s nimi zoznámiť a prekonzultovať všetko, čo nás zaujíma.

Znelo to zaujímavo, veľmi zaujímavo, no jediná osoba, ktorá ma v tejto chvíli zaujíma, je Annie. Potrebujem sa s ňou konečne porozprávať. Pred rokmi mi povedala, že ma miluje a odišla. Potom som sa dozvedel pravdu o svojom skutočnom otcovi. Keď som ju šiel konečne hľadať ku nej domov, už bola preč. Odišla. A zo mňa ostala len chodiaca troska. Nevedel som sa niekoľko mesiacov spamätať z toho, čo sa stalo. Snažil som sa prísť na to, kto vlastne som. Snažil som sa pochopiť, prečo odišla, prečo sa mi už nikdy neozvala, no márne.

Odkedy som sem prišiel, čakal som na príležitosť, aby som sa konečne mohol s Annie porozprávať. Konečne prišla. Zbadal som, ako sa opatrne vytratila kamsi preč. Vzal som od čašníka dva poháre šampanského a pomaly ju nasledoval.

Toto je moja šanca! vravel som si v duchu.

Potichu som odostrel závesy a vošiel na kamenný balkón  s nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Hneď som ju uvidel. Bola prekrásna. Opretá rukami o zábradlie, pozerajúc do diaľky.

„Šampanské, Annie?“

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz