IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„(Ne)Dokonalosť II.“ – [7.kapitola]

Jemne som prikývla. „Áno.“

„Tak môžeme ísť,“ podišiel ku mne a jednou rukou ma objal okolo pása. „S dovolením,“ oslovil môjho otca a pomalým krokom sa spolu so mnou vybral von z nášho domu.

Hneď pred vchodom bolo zaparkované luxusné Audi. Podišli sme k nemu, otvoril mi dvere na strane spolujazdca a pomohol nastúpiť. Hneď nato obišiel auto, posadil sa na miesto šoféra a naštartoval.

„Kam ideme?“ spýtala som sa počas nepríjemného ticha, ktoré zavládlo.

„To je prekvapenie,“ žmurkol na mňa.

„Ako povieš,“ odvrkla som a zvyšok cesty sme obaja mlčali.

Po dobrej hodine cesty konečne zaparkoval auto pred jednoduchou, ale zato krásnou chatou. Musím sa priznať, že keď som videla okolo cesty samé stromy a zeleň, a ešte keď Poncho zabočil na cestu, ktorá bola poriadne kostrbatá a tiahla sa cez les, mala som strach a pochybnosti, no teraz už nie.

Chata bola celá obitá drevom. Vyzeralo, že má prízemie a jedno horné poschodie. Ku vchodu viedli schody z opracovaného dreva, čo chate dodávalo ešte krajší obraz.

„Sme tu,“ vyrušil ma z mojich myšlienok Poncho.

Bez toho, aby som čakala, kým mi otvorí dvere a pomôže vystúpiť, som sa pobrala sama von obzrieť si tú nádheru. Zatvorila som dvere na aute a pomaly sa vybrala k chate. Vychutnávala som si čerstvý horský vzduch, krásu okolia, obdivovala som všetko, čo bolo navôkol. Opätky sa mi zabárali do trávy, chodilo sa mi horšie, no bolo mi to jedno. Jediné, čo som chcela, bolo vnímať toto všetko skôr, než sa to rozplynie.

„Annie,“ oslovil ma Poncho a objal ma okolo pása.

Jemne som sa zatriasla, pretože ma vytrhol z úvah a svojím počinom mierne prekvapil. „Čo je?“ pozrela som naňho.

„Poď, chcem ti ukázať, aké to je vo vnútri,“ usmial sa a s rukou stále spočívajúcou na mojom páse ma priviedol k dverám.

Odomkol a následne naznačil, aby som vošla ako prvá. Poslúchla som, ale len preto, lebo som bola neskutočne zvedavá, čo ma tam čaká. Zarazila som sa. V rohu otvorenej miestnosti bol stôl s dvomi stoličkami, na ktorom bolo položené šampanské s dvomi pohármi. Dve vysoké sviečky, ktoré horeli veselým plamienkom, boli medzi pohármi. Zacítila som príjemnú vôňu. Nasledovala som túto neskutočne lákavú arómu, ktorá ma dostala do kuchyne. Na kuchynskej linke bolo poukladaných niekoľko surovín. Otočila som sa a zbadala sporák, na ktorom bolo položené uvarené jedlo. „Ty vieš variť?“ otvorila som ústa od prekvapenia.

„Samozrejme,“ zasmial sa na mojej poznámke.

Vzdychla som si a pokračovala v prehliadke. Kuchyňu od zvyšku miestnosti oddeľovala len krátka stena. Oproti prestretému stolu bola rohová sedacia súprava, konferenčný stolík a na stene bol zavesený pomerne veľký LED TV. Po celej miestnosti drevená podlaha, len v kuchyni boli kachličky. „Prečo si ma sem vzal?“ opýtala som sa ho bez okolkov.

„Chcela si predsa počuť, čo sa za tie roky stalo, nie?“ ľahostajne mykol plecami.

„Áno,“ dala som mu za pravdu, „ale myslela som, že pôjdeme do nejakej reštaurácie, a nie do tvojej chaty.“

Podišiel ku mne, pritiahol si ma k sebe a jemne sa ku mne naklonil. „Chcel som byť s tebou sám,“ zašepkal do mojich pier.

Mala som sto chutí pobozkať ho, no musela som sa ovládať. Vytrhla som sa z jeho zovretia a sadla si na stoličku k stolu. „Som hladná,“ vypustila som zo seba prvé, čo mi napadlo.

Poncho len vysmiaty pokrútil hlavou. Vybral sa do kuchyne po večeru. O malú chvíľu priniesol na dvoch tanieroch uložené jedlo. „Bolonské špagety s postrúhaným syrom navrchu,“ informoval ma o názve jedla, ktoré predo mňa práve položil.

„Vďaka,“ poďakovala som.

Následne si sa dol na svoje miesto, otvoril šampanské a nalial ho do prázdnych pohárov. Hneď na to zdvihol pohár do vzduchu. „Na zdravie!“

Štrngla som si s ním a spoločne sme si odpili. No potom mi niečo došlo. „Prečo piješ? Musíš ma predsa odviezť naspäť domov!“ zdesene som vykríkla.

„Dnes sa domov nevrátiš,“ žmurkol na mňa a odpil si ďalší dúšok lahodných bubliniek.

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz