IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Poncho a jeho cesta k významným projektom

Bola to dlhá cesta, ktorú musel Alfonso Herrera podstúpiť, aby opustil „rebelské“ časy, ktoré ho priviedli k sláve po tom, čo si zahral antagonistu vo svojej prvej telenovele s názvom „Amar te Duele“. Po určitej dobe tvrdej práce sa však Herrera dostal do skupiny elitných mexických hercov, ktorým sa podarilo preraziť aj na anglickom trhu, a to vďaka účinkovaniu v mnohých pozoruhodných projektoch.

Hoci by mnohí povedali, že Mexičan bude trpieť manierami, v telefonickom rozhovore pre časopis platformy „Cine Premiere México“ všetkých presvedčil, že aj napriek sláve stále stojí nohami pevne na zemi.

„Dúfam, že nikdy nestratím tento hlad po učení, a že vždy si budem vedomí, že toto je to, čo ma baví,“ povedal herec.

Možno, že aj preto nájdeme v jeho repertoári rolí niektoré postavy aj z minulosti, ako tomu bolo napríklad v seriáli „El Elegido“. Jednalo sa o prvý mexický film vydaný na platforme Netflix. Poncho v ňom stvárnil Ramóna Mercadera, špióna, ktorý zavraždil Leona Trotského v Mexiku. So stvárňovaním historických postáv sa však Mexičan stretol v televízii aj o niečo skôr; premenil sa na Aquila Serdána (El Encanto del Águila) a neskôr v inom žánri na Ché Guevaru (Drunk History).

Okrem iného však preukázal záujem aj pre projekty, ktoré sú paródiou reality; napríklad v seriáli „La Dictadura Perfecta“ stvárnil Carlosa Roju, čo ho výrazne zviditeľnilo. Podieľanie sa na filme Luisa Estradu však pre neho znamenalo jeho rezignáciu od exkluzívnej zmluvy s Televisou, čo aj napriek tomu viedlo k dvojitému úspechu. Po prvé sa totiž ukázalo, že je hercom, ktorý sa zaväzuje rolám a témam, ktoré sú dôležité a po druhé, dokázal sa vymaniť z „pút“ Televisy, čo mu prinieslo dva najväčšie medzinárodné projekty – seriály „Sense8“ a „The Exorcist“.

Bola možnosť pracovať po boku Wachowski obohacujúcou profesionálnou skúsenosťou?

DDqwv9dXYAA8sDG.jpg„Bol to skvelý zážitok. Myslím, že všetky pracovné skúsenosti, ktoré som podstúpil ma čomusi naučili. Bolo by nespravodlivé, ak by som povedal, že všetko to, čo som podstúpil bolo to najlepšie.“

V „Sense8“ stvárnil Herrera mladého homosexuála, no v seriáli „The Exorcist“ bola jeho postava o mnoho odlišnejšia – stvárnil v ňom kňaza.

„Myslím si, že existuje dobro a zlo. Som toho názoru, že tu je istá dualita, ktorá existuje od samého začiatku a my sa jej snažíme dať len tvar.“

Keď už hovoríme o jeho role otca Tomása, musíme spomenúť, že Herrera je šťastný, že spoločnosť FOX  ho nechala preukázať svoju hrdosť na latinské korene.

„Som šťastný, že som reprezentoval Mexiko v tomto krátkom seriáli a tradičnom kanáli. Keď som začal s natáčaním, požiadali ma, aby som sa aspoň trošičku posnažil zmeniť svoj prízvuk. Mal som znieť o niečo viac ako Američan. Ja som im na to ale povedal: „Ak chcete stvárniť Mexičana, prečo musím potom zmeniť prízvuk, toto je totiž prízvuk, ktorý by použil Mexičan.“ Našťastie sa ale rozhodli neprispôsobovať to toľko.“

Takže, zatiaľ čo pokračuje vo svojej bitke v anglických produkciách, El Dandy sa určite snaží búriť proti klišé, ktoré sme zaškatuľkovali.

DDqwxMRXoAEWsqo.jpg

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz