IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Posledný deň s Juanom Gabrielom

NAHĽAD JESEŇ 2015

V nedeľu obletela Mexiko ako aj celý svet veľmi smutná správa. Vo veku 66 rokov nás navždy opustil spevák Juan Gabriel. (Viac na: Členovia RBD zarmutení zo smrti Juana Gabriela.)

Okamžite po objaví sa tejto správy sa začali na sociálnych sieťach objavovať sústrastné odkazy nielen od známych mexických umelcov, ale taktiež aj od bývalých členov fenoménu RBD.

Okrem nich však mal spevák obrovský význam aj u Guillerma Rosasa, bývalého producenta skupiny RBD a manažéra Anahí. Už dlhé roky bol jeho najlepším priateľom a taktiež s ním strávil posledný deň jeho života.

Aj preto sa Guillermo rozhodol, že pre portálBillboard“ poskytne exkluzívny rozhovor, v ktorom prehovoril nielen o tom, aký bol posledný deň Juana Gabriela.

„Po prvýkrát sme sa stretli pred 12-timi rokmi. Chcel som podporovať jeho koncerty a byť jeho manažérom, pretože bol umelcom, ktorého som v latinskom priemysle najviac obdivoval. Avšak, hovoriť s ním sa mi podarilo až v roku 2007, kedy ma priateľ vzal na koncerte v Palenque v Aguascalientes. Večer sme šli do hotela na spoločnú večeru, na ktorej sme hovorili o podnikaní a o niekoľko dní neskôr sme podpísali zmluvu pre Roptus (v tom čase moja spoločnosť) o podpore jeho koncertov. Bol som z toho fascinovaný a aj po dvoch rokoch, kedy zmluva skončila sme zostali priateľmi a často sa vídali. Bol zvyknutý na život v Los Angeles, čo nám umožňovalo tráviť viac spoločného času.“

Guillermo však ale nezabudol porozprávať ani o stretnutí Juana Gabriela s RBD…

„Raz, v roku 2008, keď som produkoval (popovú skupinu) RBD a prechádzali sme veľmi úspešným obdobím (skupina bola v USA najpredávanejšou), zavolal som mu a pozval ho najuan-gabriel-embed-billboard.jpgvečeru do môjho domu s RBD „deťmi“ a ich oteckom. Bol večer a my všetci sme grilovali pri bazéne, keď mi zavolal Alberto, aby som vyšiel von. Urobil som to a on stál vonku. Prišiel ako moje prekvapenie pre nich. Vošli sme dnu a povedal som im: „Zoznámte sa s mojím priateľom Juanom Gabrielom.“ Nemohli tomu uveriť. Rozprávali sme sa spolu až do tretej, štvrtej rána. Bol to jeden z najúžasnejších večerov, ktoré sme kedy v skupine mali. Ale je to druh veci, ktorú on robil len s ľuďmi, ktorých mal rád. Raz som s  ním bol v Cancúne a on mi povedal: „Zajtra idem prekvapiť Paulinu Rubio na jej svadbu“.“

Nakoniec prehovoril o ich poslednom stretnutí:

„Nemohol som ísť na jeho koncert v piatok večr (26. august v Los Angeles), takže sme sa dohodli na večeri v sobotu pred jeho odletom do El Paso na nedeľňajší koncert. Keďže sa 10. septembra v Taliansku žením a on by sa nemohol pre prácu na našu svadbu dostať, chcel to so mnou a mojím snúbencom (Julio Reyes) osláviť a požehnať nám. Preto sme šli okolo štvrtej do jeho domu v Santa Monice, kde sme večerali thajské jedlo. Bol veľmi nostalgický a chcel si „zasurfovať“ po uliciach, čo mal naozaj rád. Preto Julio otvoril realitnú aplikáciu a ukázal nám zopár domov na predaj. Zrazu pri jednom povedal: „Tento by bol ideálny.“ Ale potom sa zasmial a povedal: „Ale na čo mi je taký veľký. Každý kto ma zvykol navštevovať je už mŕtvy.“ V ten večer to bola jeho jediná narážka na smrť. Potom sme sa zamerali na dom v  Pacific Palisades, prednej časti oceánu, a on nám povedal, že to bol jeho prvý dom v Los Angeles, no potom, čo tam bolo v roku 1994 zemetrasenie ho musel opustiť.Povedal, že tam strávil najšťastnejší rok jeho života. Beriem to ako požehnanie, že som bol schopný ho vziať na miesto, ktoré mu robilo radosť.

Posledná fotografia Guillerma a Juana Gabriela.

Posledná fotografia Guillerma a Juana Gabriela.

Hovorili sme o všetkom: o živote, hudbe, histórii – miloval hovoriť o mexickej histórii. Hovorili sme o láske vo všetkých jej aspektoch. Povedal, že jej tajomstvom je pochopiť, prijať a odpustiť. Veľa hovoril o dôvere.Neskôr sme išli do jeho domu a rozprávali sa v jeho jedálni o hudbe.Nechceli sme piť alkohol. Alberto  aj tak nikdy nepil. Tej noci pil mangový koktail, ja a Julio sme mali vodu. Chcel s nami zostať dlhšie, ale vedel som, že musí cestovať a tak sme s a sním okolo jedenástej rozlúčili. Vždy hovorieval: „Nepozerajte sa na kameru; musíme myslieť na niečo krásne.“ A to je to, čo sme urobili. Vyzeral zdravo, a preto som mu  povedal, že am teší vidieť ho tak energického. Rozlúčili sme sa a naplánovali si stretnutie na jeho koncerte o mesiac. Odprevadil nás až k dverám.  Cítim sa byť privilegovaný a požehnaný, že sme spoločne zdieľali tak úžasný deň. Bol to deň plný radosti, smiechu a lásky. Juan Gabriel bol pre mňa najmimoriadnejším umelcom…“

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz