IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

„Regreso“ – [1.kapitola]

BY

 

0 COMMENT

 

"Regreso", Najnovšie príspevky

1

Ako každý deň ani dnešný nebol ničím výnimočný. Rovnaký deň ako všetky ostatné. Dnes som mala fotenie. Bolo dosť vyčerpávajúce a to, že by tam bola zábava, povedať nemôžem. Zato s RBD som sa vždy na fotení neskutočne zabávala a najdivnejšie na tom všetkom je to, že som nikdy, ale naozaj nikdy nebola unavená. Tomu fakt nerozumiem. No nevadí. Život ide ďalej. Ako skončilo RBD, tak sme sa každý vybrali svojou vlastnou cestou. Už ubehlo dosť rokov a každý z nás má svoju vlastnú kariéru, poprípade svoj vlastný osobný život s partnermi, ktorých sme spoznali na svojej ceste životom. Z mojich myšlienok ma prebralo cinkanie na zvonček. Razom som stála na nohách a utekala otvoriť. Avšak človeka, ktorý stál za dverami, som vôbec nečakala. Stál tam Pedro.

„Ahoj Dulce,“ pozdravil ma so širokým úsmevom.

„Ahoj Pedro,“ odvetila som mu napoly prekvapene a napoly šťastne. „Čo tu robíš?“ prekvapene som sa spýtala, keď som sa konečne dostala z prvotného šoku.

„Nechceš ma najprv pozvať dnu? Nechcel by som to riešiť medzi dverami,“ odvetil.

Prikývla som, naznačila som mu, aby vošiel a zavrela som za nami dvere. Následne som ho odviedla až do obývačky, kde sme sa usadili a Pedro konečne začal rozprávať.

„Dulce, ako si si isto všimla, už roky sa pokúšam dať znovu dokopy RBD, ale márne. Chcel som s vami natočiť štvrtú sériu seriálu Rebelde a druhú sériu seriálu RBD: La Familia, avšak každý z vás to odmietol s tým, že má vlastné povinnosti a svoju vlastnú kariéru. No teraz som vás dosť dlho sledoval a viem, že Ucker už dotočil svoj seriál, Maite dotočila seriál aj film, Chris skončil turné, Anahí dokončuje posledné detaily na vydaní svojho nového CD, Poncho nenatáčal v dohľadnej dobe žiadny seriál, len prepožičal opäť raz svoj hlas jednej animovanej postavičke, ale to je nepodstatné, to za malú chvíľu dokončí no a ty, moja drahá Dulce, tiež nemáš v dohľadnej dobe žiadne rozrobené materiály, len dokončenie CD a seriálu, preto mám pre teba a aj pre ostatných návrh. Ako iste vieš, je tu strašne veľa ľudí, ktorí potrebujú pomoc. Ľudí bez domova, ktorí nemajú kde bývať, alebo takých, ktorí nemajú čo položiť do úst. Alebo sú tu malé detičky bez domova a bez rodičov a ty veľmi dobre vieš, že starať sa o ne je čoraz ťažšie a nákladnejšie. A ja by som chcel ľuďom, ktorí sú v podobnej situácii, pomôcť. Vieš, že sa nedá pomôcť hneď všetkým, no môžeme pomôcť a to je to najhlavnejšie. Vymyslel som plán, ktorý by mohol naozaj pomôcť. Podľa mňa by bolo skvelé, keby sa RBD vrátilo na scénu a usporiadalo benefičný koncert. Čo povieš? RBD má neskutočne veľa fanúšikov po celom svete a ja osobne si myslím, že by to malo neskutočne veľký peňažný výťažok a všetky zarobené peniaze za vstupné a podobné veci by šli na charitu. Úplne všetky do posledného pesa. A dostali by ich ľudia, ktorí to naozaj potrebujú. Dulce, prosím ťa, popremýšľaj o tom, áno? Dúfam, že sa rozhodneš správne a neodmietneš pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Prosím ťa, nesklam ma. Ty vždy bojuješ za všetko, za spravodlivosť, prispievaš na charitu a podobné veci. Verím, že sa rozhodneš správne,“ usmial sa na mňa Pedro po svojom strašne dlhom monológu.

„Porozmýšľam o tom,“ odvetila som.

„Dobre, potom sa mi ozvi, áno? Ale ozvi sa mi, prosím, čím skôr,“ informoval ma.

„Samozrejme, posnažím sa dať ti vedieť čo najskôr,“ usmiala som sa na neho.

„Dobre teda, ja pomaly pôjdem, maj sa zatiaľ pekne, Dul,“ vstal, usmial sa na mňa, objali sme sa a následne odišiel. Musím povedať, že mi naozaj dostal obrovského chrobáka do hlavy a neviem, či dokážem na takúto ponuku povedať nie.


O pokračovaní poviedky rozhodujete vy!


 

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz