IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

[ROZHOVOR] Skupina RBD napísala svoje prvé piesne

nahlad-20162

Časopis „Atrevida,“ sa v roku 2008 vybral za mexickou skupinou RBD aby priniesol exkluzívny rozhovor. Práve tento rozhovor plný emócii a lásky sme sa rozhodli uverejniť práve dnes na 12.výročie založenia skupiny RBD.

Vydajte sa po stopách skupiny RBD, ktorá pochádza z Mexico City. Zacítite eufóriu skupiny a fanúšikov, ktorá nastáva po tom, čo stretnú svoje idoly. Radosť vidieť ich po toľkom čase je veľmi nákazlivá.

Čo sa zmenilo od vydania posledného albumu?

Christopher: Bol to super pozitívny vývoj, RBD je oveľa vyspelejšia, niektoré skladby sú naše vlastné. Ľuďom sa bude páčiť tento album, pretože je odlišný.

Dulce: Myslím si, že hlas a interpretácia každého z nás vzrásla. Je to skvelé, že rastieme spoločne s našimi fanúšikmi.

036Aké je to „začať od nuly“?

Christian: Myslím si, že to má niečo dočinenia s myšlienkou, že ľudia môžu vždy začať od znova, bez ohľadu na to, či sa stalo niečo dobré alebo zlé. Vždy je šanca aby si začal znova. Pripadá mi to veľmi krásne.

Maite: Štart od nuly nezanemná, že sme urobili krok dozadu, znamená to, že aj naďalej ideme vpred. Chcem všetkým pripomenúť, že sme ľudské bytosti, ktoré sa každý deň obnovujú.

031Napísali ste svoje piesne. Ako ste vedeli, že už je ten správny čas?

Christopher: Vždy sme to chceli, ale teraz sme dostali príležitosť. Bola to evolúcia, za ktorú sme radi.

Dulce: Otvorili sa nám dvere, takže sme mohli začať skladať piesne, ktoré sú skutočnou skupinou RBD a boli vytvorené v súlade s podporou a náklonnosťou fanúšikov.

Bojíte sa kritiky po dokončení práce?

Maite: Ľudia vždy niečo hovoria, niekedy dobre niekedy zle. Ale verím, že veľmi dôležité je počúvať konštruktívnu kritiku a snažiť sa zlepšiť. Komentáre, ktoré za to nestoja, neberieme do úvahy.

Čo chýba skupine k víťazstvu?

Anahi: Plánujeme koncerty v Srbsku, Japonsku, Poľsku, Portugalsku, chceme sa vrátiť do Brazílie…Nie sú tu žiadne prekážky. Pre RBD je to neuveriteľná sila, aby sa Mexiko dostalo do mnohých krajín, kde nehovoria našim jazykom. Neviem ako je to možné, ale publiku sa páči, keď spievame v španielčine a oni spievajú s nami.

Považujete sa za fenomén?

Alfonso: Sme skupina, ktorá si to užíva a to sa odráža aj na výsledku.

082Bude film o Rebelde?

Alfonso: Existujú nejaké plány, bavíme sa o tom s niekoľkými výrobcami.

Existujú nejaké plány na návrat do Brazílie?

Christopher: Áno! V roku 2008!

037Čo si myslíte o Brazílii?

Christopher: Úžasná! Za každým razom k nám boli milí, veľmi sa nám to páčilo!

Alfonso: Milujem karneval! (smiech)

Okrem skupiny RBD má každý z vás osobné projekty. Čo očakávate od roku 2008?

Christian: Myslím si, že je to príležitosť, keď popri práci môžeme vykonávať niekoľko ďalších. Samozrejme tieto veci robíme vtedy, keď je na ne čas, ako Poncho, ktorý natočil film počas prázdnin. Nikto nám nezakazuje robiť iné projekty. Vždy nám dávajú šancu rásť.

Dulce: Vo februári by som mala vydať svoju knihu. Bude tam všetko, čo som v posledných rokoch cítila. Chcela som sa o to podeliť. Nie je to žiadny príbeh, ale básne. Stále však nemôžem prezradiť jej názov.

Anahi: Kedykoľvek som si robila osobné plány na nasledujúci rok, nikdy som ich nedodržala (smiech). Ale chcela by som byť lepším človekom.

Maite: Mojím želaním je, aby som trávila viac času s rodinou.

Christopher: Chcel by som napísať knihu o tom, ako sa žije v skupine.

Chceli by ste vydať sólový album, bez opustenia RBD?

Christian: Myslím si, že je to veľmi ťažké, pretože ako skupina sme cestovali z jednej strany na druhú. A keď sme prišli do hotela, ľahli sme si do postele a oddychovali. Bolo by to veľmi komplikované, aby som sa do toho pustil sám. Teraz sa sústredíme na skupinu. Nemôžeme to striedať, ale venovať sa jednému a naplno.

094Aké to bolo vystupovať doma?

Alfonso: Cítili sme sa veľmi dobre, boli sme v Mexiku dva roky a bolo to prekvapenie.

Anahí: Oh, boli sme veľmi nervózny! Spievať vo svojej krajine, pre svojich ľudí. Všetko muselo byť perfektné, kde nesmelo nič chýbať. Bolo to úžasné!

Je to iné spievať „doma“?

Alfonso: Jasné, akoby nie? Tvoja mama, tvoj otec, vaši priatelia vás vidia na javisku. To spôsobuje väčšiu nervozitu. V určitom okamihu sme si hovorili, nechceme už viac cestovať.

Christian: Áno samozrejme. Je skutočné dôležité dávať pozor na to čo si praješ. Ja si niekedy myslím: „Nechcem už viac cestovať, cnie sa mi po rodine, domácom jedle,…“ Ale keď som bol mladší požiadal som Boha aby som veľa cestoval, pretože to bola vec, ktorú som chcel najviac. A teraz veľa cestujem! Takže myslím si, že sa musíme chopiť situácie, ktorú nám život dáva. Nestáva sa to každý deň.

Lietate veľa?

Alfonso: Letíme s vankúšmi, spíme v lietadle (smiech) … V skutočnosti sme vždy dobre komunikovali a pevne verím, že to tak aj zostane. Máme k sebe navzájom rešpekt. Nie je to jednoduché, keď sme spolu po celý čas. Nie je nás iba šesť, je to celý tím, ktorí cestuje spolu.

047

Kto je z vás najzlostnejší?

Christian: Záleží na príležitosti. Ak sme hladný alebo smädný.

Aký bol rok 2007 pre skupinu?

Christopher: Bol to dobrý rok, veľa sme vestovali. Teraz sa už sústredime na rok 2008, kedy začneme propagovať nový album, film, druhý diel seriálu, všetko toto by sa mohlo stať.

Aký ste dnes a aký ste boli v začiatkoch svojej kariéry? Čo sa zmenilo?

Christian: Myslím si, že čím viac máte dobrých skúsenosti tým viac rastiete, ale skôr ako ľudské bytosti. Život mi dovolil realizovať sen. Nielen spievať ale aj tancovať a tvoriť v rovnakom projekte.

Alfonso: Cítim sa presne tak isto, ale prikladám väčšiu dôležitosť situáciám, ktoré boli kedysi rutinou, napríklad ako čas strávený s rodinou alebo priateľmi. Teraz oceňujem aj jednoduché veci, ktoré si myslíte, že sú normálne.

Christopher: Naučil som sa vážiť si to, čo je jednoduché, a zistil som, že mám rád viac ako len hudbu.

Dulce: Myslím si, že je to osobný aj profesionálny jav. Začali sme čeliť obavám, z ktorých rastieme. Bola to ťažká práca a všetky pocity vychádzali na povrch. S Rebelde som zažila tie najlepšie ale aj najhoršie chvíle v živote.

Anahi: Tiež by som začala tým, že som jednoduchá. Domnievam sa, že po toľkých rokoch som vyrástla s RBD. Všetko to bolo intentívne, silné, šťastné, smutné … To je to, čo ma posilnilo.

Maite: Veľa som vyrástla, pretože som sa musela o seba postarať sama. Nie je to ľahké.

091

Aké sú srdcia chalanov?

Christian: Som veľmi spokojný, šťastný a zamilovaný.

Alfonso: Som ženatý s mojou prácou, 100% koncentrát. Som spokojný s mojim povolaním.

Christopher: Som šťastný, to môžem povedať. (smiech)

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz