IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Ucker a Poncho opäť bojujú

pizap-com14612603433633

V posledných rokoch je veľmi viditeľné to, ako si ľudia nevážia prírodu. Táto ich neúcta môže mať v blízkej budúcnosti vážne dôsledky. Aj práve preto vznikajú mnohé organizácie, ktoré bojujú o lepší život a prírodu.

Keďže slávne osobnosti si uvedomujú svoj vplyv na mladých ľudí, často krát ich prostredníctvom sociálnych sietí vyzývajú, aby neboli ľahostajný a pripojili sa k všelijakým kampaniam.

Bývalý členovia skupiny RBD, Alfonso Herrera a Christopher von Uckermann, sa opäť zapojili do kampaní ochraňujúcich prírodu a zvieratá. Ucker bojuje za práva Ildefonsa Zamoru. Informoval o tom aj prostredníctvom Twitteru.


Justícia pre Ildefonsa Zamoru


Obrancu životného prostredia stála sloboda a život jedného z jeho synov. Ildefonso Zamora, ochranca mexických lesov, bol odsúdený a nespravodlivo obvinený z trestného činu, ktorý nespáchal. Všetko to bolo iba ako pomsta za jeho boj proti nezákonnej ťažbe dreva v Mexiku.


PETA


Poncho za bojuje za práva zvierat. Pripojil sa k organizácii PETA (Ľudia za etické zaobchádzanie so zvieratami), s ktorou chce presvedčiť reťazec parkov s morskými živočíchmi – SeaWorld- že presunom kosatiek a ďalších zvierat, ktoré prevážajú a chovajú v zajatí  zvieratám škodí.

„Ahojte, som Alfonso Hererra a na vlastné oči som chcel vidieť, ako kosatky, delfíny a ďalšie zvieratá žijú na mieste ako je toto. Tak, a tu som s priateľmi z PETA Latino a chystáme sa dovnútra SeaWorld San Diego skontrolovať to. Pozrime sa, čo sa stane. Keď som bol malý chlapec, nemal som k dispozícii informácie a nemal som ani vzdelanie. Ale teraz, keď vidíte veľkosť tohto celého, proporcie, vidíte aj to, koľko veľa kosatiek je tu. Toto nie je normálne. Toto správanie kosatiek to zobrazuje, nerobia nič – je to proti prírode. Pretože keď sú v mori, neustále sa hýbu, hľadajú si jedlo a toto nie…

PENA: Vo voľnej prírode môžu za deň preplávať 100 míľ. Keď vyjdú von, niekedy ich môžeš nakŕmiť. A ako môžeš vidieť na ich ústach, niekedy im chýbajú ich predné zuby. Druhou veľkou vecou je agresivita, ktorú vyvíjajú v dôsledku toho, že sa nenarodia spolu. Všetky tietio zranenia, ktoré vidíš – rovnobežné čiary – sú spôsobené zubmi ostatných kosatiek.

Neviem veľa o správaní, ale keď uvidíte tento druh správania, pochopíte, že to nie je v poriadku.

Cítim úzkosť, pretože oni sa pohybujú v kruhu a ty vidíš, akú majú rýchlosť a silu, no sú len v pasci. Myslím, že o tom hovoria označenia, jazvy, ktoré majú. Som toho názoru, že mať tu delfína by bolo nehumánne, aj napriek tomu ich tu však majú 10 alebo 11.

Nechcel by som tu byť v takomto teple. V ich prirodzenom prostredí, kde žujú nasávajú svoje jedlo. Ale tú sú samozrejme v odlišnom prostredí. To čo robia je hranie sa s jedlom. Vytvárajú si prostredie, v ktorom jedlo vypľúvajú a potom o opäť „nasávaj!, čo nie ej vôbec niekedy prirodzené.

OPÝTANÝ: Áno.

Sú tak veľký a sú len tu prilepený. Myslíte si, že sem patria?

OPÝTANÝ: Rozhodne nie. Nepatria sem.

Som šokovaný po tom, čo som všetko videl. Musíme zabrániť kupovaniu lístkov do SeaWorld. Kosatky sem nepatria.“

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz