IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Ucker v rozhovore pre „Maxim Mexico“

Všestranný Christopher von Uckermann je “Mužom Maxim”, ktorý riskuje a vytvára nové návrhy na zobrazenie vízie budúcnosti. Spravil tak v Latinskej Amerike prostredníctvom televízie.

Časopis “Maxim” pripravil s rebelom rozhovor o budúcnosti a o jednom z projektov, ktorý si získal u divákov obrovskú obľubu, seriáli “2091” vysielanom na kanáli FOX. Aj napriek tomu, že rozhovor bol zverejnený ešte len dnes, Ucker ho poskytol koncom roka, preto je pri niektorých odpovediach uvedené “budúci rok”…

Po svojej účasti v seriáli “2091”, ako vidíte budúcnosť?

“Bola to pre mňa obrovská česť môcť si zahrať v tomto seriáli; je to najväčší sci-fi seriál natáčaní v Latinskej Amerike. Moja postava  je rodeným vodcom a tak ako každý vodca, aj on má ochrannú ruku nad svojim ľudom, svojou armádou… pretože, samozrejme to je skok, no nie? Nechce používať mnoho zbraní, ale ak bude musieť, použije ich. Je vodcom, a tak ak musí zaútočiť alebo nie, obhajuje si to. Je to postava, ktorá ma skutočne zaujala už hneď na začiatku a veľmi som sa zabával pri jej stvárňovaní.”

Aké to bolo, keď ste dostali scenár? Ako ste reagovali?

“Predtým, než mi dali scenár som tento projekt prijal, pretože to nie je ako film; dajú vám len tri epizódy. Okrem toho, hovorili so mnou a pozvali na kasting spoločnosti FOX, s ktorou už ako viete som kedysi pracoval. Viac-menej som vedel, že pracuje na príbehu a pretože mám dobrý vzťah so spisovateľom, prezradil mi príbeh, úplne som sa na ňom stal závislý a prijal som tak ich ponuku.”

Pracovali ste s nimi na seriáli Kdabra?

“Áno, je to tak. Pracovali sme na seriáli Kdabra.”

Čo si myslíte, aký vplyv má seriál na to, ako ľudia vidia budúcnosť?

“Myslím si,  že vplyv je najmä v téme videohier, čo je vlastne aj to, o čom seriál hovorí. Nie je veľký, ale keď sa na to pozriete ako na analógiu; je to otázka technológie, ktorá nejakým spôsobom zjedla malú ľudskú bytosť. Je to v poriadku? Každá ľudská bytosť je závislá na technológiách. Technológia sa sama o sebe od niečoho odpojila; umožňuje nám kontakt s ostatnými. Myslím, že táto časť, ktorú uvádza aj seriál je veľmi zaujímavá.”

Áno, brať to ako analógiu je úžasné. Seriál ma takéto správy takpovediac ukryté pre publikum.

“Áno, bolo to tak uvedené aj vtedy, keď na seriáli pracoval Andrés Gelós, spisovateľ. Je to veľmi svedomitý človek; taktiež má subtílnosť, aby pouvedomil verejnosť o svojich projektoch, no vždy len zábavnou formou. Myslím, že tento “otec” môže robiť lepšie veci prostredníctvom science-fiction.”

Čo môžeme od druhej časti tohto seriálu očakávať?

“V tejto druhej časti  bude viac akcie; viac sa v nej budú vyvíjať postavy. Pre mňa je druhá časť tejto prvej série stále oveľa lepšie, pretože celý seriál je čím ďalej, tým lepší.”

Ktorá časť je vaša najobľúbenejšia?

“Moja obľúbená časť je posledná.”

Okrem seriálu, na akých ďalších projektoch pracujete?

“Nedávnom som ukončil natáčanie filmu s Anou Seradilla, ktorý sa volá ” Ni un minuto que perder” (Nestratiť ani minútu). Premiéru bude mať budúci rok v marci. Počítam s tým, že  tento rok budem mať premiéru troch filmov, ktoré som natáčal v priebehu dvoch rokov.”

Páni! A ako ste si to zorganizovali tak, aby ste mali čas na každý jeden zo svojich projektov a taktiež aj na osobný život?

“Popravde, neviem ako, no nakoniec som sa usadil. Najťažšie bolo natáčanie tohto seriálu, pretože som musel stráviť tri mesiace v Kolumbii; môj život bol hore nohami. Po jeho dokončení som sa rozhodol dať si pauzu, pretože som prežil ozaj hektický rok.”

Pokračujete v hudbe…

“Áno, to je pravda, pokračujem s hudbou. V akom smere?  V niektorých projektoch som dostal príležitosť nahrať piesne; ako napríklad aj vo filme, ktorý vyjde budúci rok s názvom “Hit of five” (úder piatich), v ktorom je pieseň súčasťou soundtracku. To je to, čo robím;  zhudobňujem určite scény alebo filmy, ktoré ešte nie sú zverejnené.”

Čo si myslíte, životné skúsenosti alebo učenie vás dostalo k hudbe?

“Najväčšie učenie, ktoré ma k nej dostalo je, že prostredníctvom hudby sa môžem “citovo” vyjadriť. Keď počúvam hudbu, ktorá sa mi páči, a aj keď nie je moja, prežívam nostalgiu, smútok alebo aj hnev; uvoľním sa pri nej, takže je pre mňa terapiou.”

Ktoré herecké roly v kariére patria medzi vaše najobľúbenejšie?

“V mojej kariére, až do teraz, je mojou najobľúbenejšou rolou Luka; je to mojim vrcholom!”

Ktoré tri filmy nám odporúčate?

“Prvý je v angličtine; volá sa “One flew over the cuckoo’s nest” alebo “Atrapado”. Druhý “Mommy” od  Kanaďana Xaviera Dolana. A tretí by som povedal, že “The Shawshank Redemption” s Timom Robbinsom a Morganom Freemanom.”

Ako vidíte svoju kariéru o 10 rokov?

“Čo sa týka herectva, tam kde som teraz, no snáď ešte ďalej a  s množstvom zahraničných filmov. Rád trávim čas v procese vyberania projektov, ktorých som súčasťou. Čo sa týka písania projektov (rád píšem), mám niekoľko scenárov; momentálne si beriem nejaké skripty pre seriály a filmy, ktoré boli napísané už pred nejakou dobou..”

Určite ste kvôli svojej kariére a zábave mnoho cestovali…

“Musel som mnoho cestovať kvôli práci, ale samozrejme, ak môžem, chodím aj na dovolenku. Pokiaľ ide o dovolenku, som prostý človek; bavím sa na ktoromkoľvek mieste.”

Ktoré tri miesta by mal vidieť každý Mexičan?

“Existuje mnoho miest, ktoré ľudia ešte nenavštívili alebo nepoznali. ak sa chcete porozhliadnuť , tak skvelým miestom na to je Holl box. Je to prístupné a celkom blízko, takže vám to odporúčam, pretože to je úžasné miesto. Ďalšou možnosťou môže byť sneh a všetko, kde ho môžete nájsť; myslím, že je to úžasná skúsenosť. Mal som možnosť ísť do Kanady a bolo to skvelé! Kombinácia pláže a snehu je skvelá; čo iné oddať?  Ak by mali jedného dňa možnosť ísť na pláž, tak na Boro, Boro; je to veľkolepé miesto!”

Keď už  hovoríme o cestovaní, akú najpodivnejšiu vec máte v svojom šatníku?

“Najdivnejší odev? Saká, ktoré som dal šiť krajčírovi – môjmu priateľovi – na moje koncerty. Mali by ste ich vidieť, sú šialené!”

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz