IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

[VYHODNOTENIE] Hravé písanie (10.kolo)

BY

 

10 komentářů

 

„Hravé písanie“ - vyhodnotenie

Máme tu vyhodnotenie 10.kola „Hravého písania.“ Ďakujeme naozaj všetkým, ktorí sa zapojili, no len jedna poviedka od dvoch autorov môže postúpiť do úplného finále! 

A to je priestor už pre fanúšikov poviedok. Vašou úlohou je hlasovať za poviedku, ktorá sa vám s dnešnou témou páčila najviac. Následne tá, ktorá bude mať najviac hlasov postúpi do úplného finále a zabojuje tak o prvenstvo a jej autor o DVD RBD – Live in Hollywood, DVD RBD – Tour Generacion en Vivo a DVD Dos Hogares!


Michaela Kojšová


Zobudila som sa do krásneho prázdninového rána. Dnes idem za svojou najlepšou kamarátkou Robertou do Mexika na prázdniny. Zbalila som si všetky potrebné veci a už som sa nevedela dočkať kedy tam budem.

O deviatej som prišla na letisko. Let mi ušiel rýchlo kedže som skoro celú cestu spala. Vystúpila som na letisku v Mexiku, kde ma už čakala Roberta. Hneď ako som ju videla  som sa za ňou rozbehla a silno ju objala.

„Ahooooj José som rada, že ťa zase vidím“ povedala Roberta. „Ahojky aj ja teba. Veľmi som sa na teba tešila.“ „Aký si mala let?“ „Dobrý ďakujem.“

Po chvíľkovom objatí sme sa s Robertou vybrali k nej domov. Vyložila som si veci a zašli sme do blízkej reštaurácie na obed. Skoro celí deň sme prekecali.

Na druhí deň ráno sme sa rozhodli, že zájdeme na pláž. Bolo nádherné počasie. Hneď ako sme došli na pláž, som si všimla kopec zabávajúcich sa ľudí. Položili sme si veci na teplí piesok a išli sme do mora. More bolo zohriate od slnka. S Robertou sme sa doslova vybláznili. Hľadali sme morské hviezdice, ježkov, kraby a všeliaké morské potvorky. Neskôr, keď sme už boli obe unavené sme si išli ľahnúť na deku a trocha sa poopaľovať. Kedže bolo dosť teplo, rozhodli sme sa, že si zájdeme na zmrzlinu. Cesto na zmrzku sme stretli veľmi pekného chalana.

„Roberta, poznáš toho chlapca?“ ukázala som naňho. Zo smiechom sa na mňa pozrela. „Jasné, že ho poznám. Je to najsexi chlapec a zároveň plavčík akeho som kedy videla.“ „Plavčík?“ prekvapene som na ňu pozrela. „Áno býva neďaleko môjho domu a na tejto pláži robí plavčíka, volá sa Teo.“ „Tak on je plavčík“ mrmlala som si popod nos. „Je pekný že?“ vážne na mňa pozrela Roberta. Jej otázka ma celkom prekvapila, no nakoniec som jej so smiechom povedala, že celkom áno.

 Ako som sa opalovala, sa mi v hlave zrodil vtipný plán.

„Roberta?“

„Áno?“

„Mám nápad.“

„Aký?“

„Čo keby sme zistili, aký je Teo plavčík?“

„Čože? a  ako to chceš zistiť?“

„Jednoducho…pôjdem do mora a budem predstierať, že sa topím.

„Teraz žartuješ“ so smiechom ale aj so strachom na mňa pozrela.

„Nie“ myslím to úplne vážne. Pozri ako sa to robí.“

„Chose“…

Nenechala som ju dohovoriť a so smiechom som sa rozutekala do mora. Keď som bola dostatočne ďaleko, začala som svoj plán. Kopala som nohami a snažila som sa čo najviac napodobniť topiaceho sa človeka. Myslím, že sa mi to celkom darilo. Zazrela som Tea ako za mnou uteká do mora, keď som stratila piesok pod nohami a môj plán sa zmenil na skutočné topenie sa. Mala som pocit, že ma nestihne zachrániť. Zrazu som stratila vedomie. Prebrala som sa na to, že niekto volá moje meno a facká ma po tvári. Keď som otvorila oči, nadomnou som zbadala Tea a Robertu.

„No konečne.“ so slzami v očiach si vzdychla Roberta.

Chvíľku mi trvalo kým som sa zorientovala.

„Ako sa cítiš?“ opýtal sa ma Teo. „Teraz už dobre“ odpovedala som mu s roztraseným hlasom. „Poď pomôžem ti vstať“ podal mi ruku a pomohol mi vstať. Ako som stála na nohách sa mi zatočila hlava a keby ma Teo nezachytil spadla by som. „Hééj pozor. Počkaj chviľu donesiem ti vodu.“ „José, povedala si, že to budeš iba hrať tak čo to malo znamenať?“ povedala mi nahnevaná Roberta. „Zo začiatku to bola hra, no neskôr som stratila piesok pod nohami a to som v pláne nemala.“ „Ták som tu. Páči musíš sa napiť vody“ povedal Teo a podal mi fľašku s vodou. „Ďakujem.“

Teo mal tie najkrajšie oči aké som kedy videla. Mal ich modré ako to krásne more. Bol krásne opálený a mal úžasné telo.

Večer som zaspávala so skvelím pocitom. Som rada, že ma mohol zachrániť práve Teo.

Na druhý deň mala Roberta nejaké vybavovačky, tak som sa rozhodla, že na pláž pôjdem sama. Ako som kráčaka k moru som stretla Tea.

„Ááá ty si to dievča, ktoré som včera zachraňoval.“ V očiach sa mu zablysli iskričky. „Áno to budem ja.“ „Dnes ťa dúfam nebudem musieť zachraňovať“ so smiechom sa na mňa pozrel. „Hééj to nie je vtipné.“ „Ja sa nesmejem.“ Chvíľu som sa naňho pozerala a znova vybuchol do smiechu. „Ehm ja som Teo“ podal mi ruku. „Ja som José“ podala som mu svoju ruku. „Teší ma José.“ „Takže Teo hej?“ strčila som ho do ramena a zo smiechom som sa rozutekala preč. Za sebou som počula smiech a keď som sa obzrela, videla som ako Teo za mnou uteká. Ako sa ma snažil chytiť obaja sme spadli do piesku.

Neskôr večer ma odprevadil domov. Dal mi pusu na líce. V posteli som Roberte všetko vyrozprávala. Myslím, že som sa zamilovala.

Odvtedy sa stretávame na útese, kde sme sa prvý krát pobozkali. Je to naše miestečko, kde môžeme byť sami.

O mesiac neskôr

S obedom v ruke som kráčala na pláž za Teom. Nahla som sa nad zábradlie a vtisla mu bozk na peri. Bola som šťastne zamilovaná. Dnes môžem povedať, že sú to moje najkrajšie prázdniny, aké som kedy prežila.


Andrea Bajčiová


Nastali očakávané prázdniny, na ktoré sme čakali celý rok.  S Téom sme sa rozhodli, že naše prvé spoločné prázdniny si užijeme v Ríme.

Keď sme tam dorazili, nemohla som sa vynadívať. Rím je tak krásny. Nikdy predtým som nevidela krajšie miesto. Na každom rohu som videla niečo, čo ma dostalo, nič sa nedalo prehliadnuť. Ako sme išli k nášmu hotelu, obdivovali sme Rím. Urobili sme si takú malú obhliadku mesta.
Mesto bolo veľmi krásne, plné fontán, palácov, múzeí, galérií, chrámov…
Najväčšou pýchou Ríma je jednoznačne Koloseum. Nikto by nemohol odísť z Ríma, aby sa tam nešiel aspoň na chvíľu pozrieť. Išli sme teda s Téom ruka v ruke a užívali sme si romantické mesto. Ako sme sa blížili k hotelu, uvidela som pláž. Ešte nikdy som nebola na pláži. Oči sa mi rozžiarili a objala som Téa.

„Láska, to je prekráásne, toto všetko je ako z rozprávky.“

Išli sme sa ubytovať . Veľmi som sa ponáhľala, lebo už som chcela ležať na pláži a užívať si slnečné lúče a mať Tea pri sebe.
Izba bola priestranná a veľmi útulná. Hneď ako Téo uvidel veľkú posteľ, hodil sa na ňu. Ja som mierila k balkónu. Keď som otvorila dvere, uvidela som piesočnatú pláž na ktorú svietili slnečné lúče. Ten pohľad bol na nezaplatenie.
O chvíľu
Obliekli sme si plavky a vyrazili na pláž.
Ako sme kráčali k pláži, po jemnom piesku, nemohla som uveriť, že som tu. Bol to ako sen, neuveriteľný sen, ktorý prežívam s Téom. Našli sme si miesto a ľahli si vedľa seba.

Teo sa na mňa pozrel a povedal: „Ach láska aká si krásna, som šťastný, že môžem tieto prázdniny prežiť s tebou a ešte v tak nádhernom meste a tejto kúzelnej pláži, ktorá je tak krásna ako ty!“
José ho pohľadila po líci, pobozkala na ústa, pritisla sa k nemu a dodala:“ Veľmi ťa milujem, najviac na svete, tak veľmi, ako je veľké  toto more. “
„Láska, poďme si zaplávať, navrhol Téo. José naňho pozrela a povedala:“ Téo, veď vieš, že neviem plávať. “
„Miláčik, neboj ja to predsa viem, ale poď, ja ťa naučím plávať. Budeme plávať spolu v náručí.“
José, popremýšľala a nakoniec prikývla.
Téo vyzeral v plavkách úžasne, mal nádherné telo. Milujem, keď sa naňho môžem pozerať.
„Milááčik, tak poď už,“ zavolal Téo na José. José sa premohla, vstala a išla smerom k Téovi.

Téo ma vzal za ruku a išli sme do mora. Voda bola príjemná. Mala som strach, ale keď bol na blízku Téo, strach zmizol…
Neskôr, keď sa stmievalo sme išli do Talianskej Reštaurácie, ktorá bola blízko pláže. Z vnútra vyzerala veľmi pekne. Našli sme si miesto na sedenie. Téo vybral červené víno. Čašník nám ho priniesol a nalial nám ho do pohárov. „Tak, láska, pripíjam na tieto prázdniny, ktoré patria iba nám dvom.“ José dodala: „Na nás.“ A štrngli sme si. Celý čas sme sa držali za ruku a dívali sme sa do očí. Ten okamih bol čarovný. O chvíľku som počula nejaké hlasy. A blížili sa k nám.
Boli to Mariachi. „Lááska, to je krásne, ešte nikto mi nedal zahrať serenádu. “
Téo vstal od stola a podišiel ku mne. Nechápala som, čo to robí, až kým si nekľakol na koleno a nevyslovil tie slová, ktoré pre mňa znamenali veľa.

„José Lujánová, viem, že sa poznáme iba 12 mesiacov a 2 týždne, ale viem, že si bez teba neviem predstaviť život. Tak sa ťa tu teraz pýtam, vezmeš si ma? „Všetci ľudia, čo tam sedeli kričali: povedz áno, povedz áno….

Nič iné mi nezostávalo iba povedať áno. Téo mi nastokol na prst zásnubný prsteň, vstal a objal ma. Zatlieskali nám a mi sme sa vytratili na pláž.
Prechádzali sme sa po jemnom piesku  v mesačnom splne a počuli sme iba šum mora, nikto nebol nablízku, boli sme tam iba ja a Téo.
Ďakujem Bohu za tieto najkrajšie prázdniny aké som mohla kedy mať. Nič iné nepotrebujem k šťastiu, iba Téa. Náš vzťah sme spečatili bozkom a v náručí sme zaspali na opustenej pláži.


HLASOVANIE /Prebieha do stredy (11.05.2016 23:59)/


Komentáre

10 Komentárov na "[VYHODNOTENIE] Hravé písanie (10.kolo)"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Andrea
Host

Ďakujeeem krásne Milka a Luci :*

Luci
Host

Úplne úžasnéé poviedky :O vôbec neviem, komu dať hlas :D :)

Michaela
Host

Ďakujem Milka :)

Milka
Host

velmí peknééé

Milka
Host

Velmi pékne :)

wpDiscuz
„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain