IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

[VYHODNOTENIE] Hravé písanie (9.kolo)

9kolo

Máme tu vyhodnotenie 9.kola „Hravého písania.“ Ďakujeme naozaj všetkým, ktorí sa zapojili, no len jedna poviedka od dvoch autorov môže postúpiť do úplného finále! 

A to je priestor už pre fanúšikov poviedok. Vašou úlohou je hlasovať za poviedku, ktorá sa vám s dnešnou témou páčila najviac. Následne tá, ktorá bude mať najviac hlasov postúpi do úplného finále a zabojuje tak o prvenstvo a jej autor o DVD RBD – Live in Hollywood, DVD RBD – Tour Generacion en Vivo a DVD Dos Hogares!


Kristína Bachratá


Bolo krásne slnečné počasie, keď som sa rozprával s mojimi najlepšími kamarátmi Diegom a Tomásom pri bazéne.

Diego: Nie, nie tá nie je pekná.

Tomás: Ale tamtá blondína je krásna.

Giovanni: Ani hentá nie je na zahodenie.

Takto sme sa rozprávali v piatok po vyučovaní. Hľadali sme si nejakú pekné baby, ktoré by sme pozvali von. I keď sme to asi nemali robiť, pretože ja chodím s Augustínou, Diego s Robertou a Tomás s Pilar. No tak a čo? Sme chalani a je to predsa prirodzené.

Diego: Dobre chalani, ja idem. Mám ešte niečo na práci. A ak si aj nejakú babu ulovíte, ja nepôjdem, pretože ja milujem len a len moju Robertu.

Giovanni: Alééé, Diego to nám nemôžeš urobiť!

Diego: Bohužiaľ nemôžem, už som zadaný.

Tomás: Áno Giovanni, Diego má pravdu. Ja chodím s Pilar a tiež nemôžem ísť von s inou. Ale ty choď, keď sa nebojíš že na to Augustína príde, tak si kľudne choď. Ale nezabudni že sa hovorí, že lož má krátke nohy.

Giovanni: Neboj sa, so žiadnou s krátkymi nohami von nepôjdem. A Augustína na to nikdy nepríde, a viete prečo? Pretože ja mám svoje kuriatko pekne pod kontrolou. Zato, že vy ste pripútaní k tým vašim príveskom ja nemôžem. Takže vám veľmi pekne ďakujem za vašu podporu ktorej veľkosť je až nula. Pôjdem sám a vy si buďte s tými vašimi starenami, ktoré majú desaťfarebné vlasy a píšu anonymi.

Nato som odišiel a šiel som rovno do izby a cestou stretol Augustínu.

Augustína: Ahoj láska!

Vrhla sa mi do náručia a ja som to musel nejako vydržať. A nie len musel ale aj chcel, veď dáva úžasné darčeky.

Giovanni: Ahoj. Čo je? Ja mám iné veci na práci, nezdržuj ma.

Augustína: Oh! Neboj sa zlatko, nezdržím ťa dlho. Len ti chcem povedať že ťa ľúbim miláčik.

Giovanni: No to vieš, aj ja teba. Ale už musím ísť.

Rozlúčili sme sa a ja som už utekal rýchlo si zohnať nejaké kuriatko. Išiel som po chodbe a narazil som na Vico, s ktorou som kedysi chodil. Pravda je taká, že ona je jediné dievča do ktorého som sa skutočne zamiloval. Nuž, a viete aký som. Pozdravil som ju a podišiel k nej bližšie.

Giovanni: Tak čo, ako sa máš maličká?

Vico: Giovanni daj mi pokoj! Ja nemám náladu na tie tvoje sprostosti.

Giovanni: Aké sprostosti?! Ja nehovorím sprostosti, len som chcel byť milý. Veď vieš, ako vždy.

Vico: Ak si chcel byť milý, tak sa ti to nepodarilo.

Už už chcela odísť, ale našťastie som ju stihol chytiť za ruku a pritiahnuť bližšie k sebe.

Giovanni: Nie, nechoď preč. Chcem sa ťa niečo opýtať.

Vico: Čo také?

Giovanni: Chceš ísť zajtra so mnou von?

Vico: Ale čo, ty ma pozývaš na rande? A nechodíš náhodou s Augustínou?

Giovanni: Nie, už nie. Rozišli sme sa.

Po prehováraní nakoniec moje pozvanie prijala. Síce som jej klamal že sme sa s Augustínou rozišli, ale čo už, hlavne že prijala pozvanie. Dohodli sme sa že, pôjdeme do kina a na obed. Vico išla do svojej izby.

Vico: Celina, pomôž mi prosím. Potrebujem nejaké pekné oblečenie na zajtra. Mia je u svojho otca, a nemá mi kto pomôcť.

Celina: Ideš von s nejakým chalanom?

Vico: Idem von s Giovannim.

Celina: Čo?! Veď ten chodí s Augustínou.

Vico: Nie, už nie. Rozišli sa.

Celina: Ako to vieš?

Vico: Giovanni mi to povedal. Nevypytuj sa toľko, a radšej mi pomôž.

Večer som ešte stretol Augustínu a chcela aby sme spolu strávili celú sobotu. No tak som jej povedal, že nemôžem ísť, lebo idem na oslavu narodenín mojej sesternice. Zhltla mi to aj s navijakom.

SOBOTA

Dobre som sa vyspinkal, upravil a bol som pripravený na rande s Vico. O dvanástej sme už sedeli v taxíku. Výborne sme sa najedli, film bol úžasný a ešte sme sa išli prejsť po parku. A kým nám bolo super, Augustína bola v škole a rozprávala sa so Celinou.

Celina: Augustína, ako sa máš? Si v poriadku?

Augustína: Jasné, prečo by som nemala byť?

Celina: Vico mi včera povedala že ste sa s Giovannim rozišli.

Augustína: Čože?! My sme sa nerozišli! Kto povedal Vico takú hlúposť?

Celina: Giovanni jej to povedal. Dokonca ju pozval na rande, a teraz sa niekde zabávajú.

Augustína: Nie, Giovanni mi povedal že ide na oslavu narodenín svojej sesternice, a on by mi neklamal.

Celina: Ako myslíš, ale teraz by mali byť v parku. Je kúsok odtiaľto, ak neveríš choď sa presvedčiť.

Augustína neváhala a išla priamo do parku, kde uvidela mňa aj Vico ako sa objímame.

Augustína: Giovanni!!! Čo to má znamenať?! Povedal si, že ideš na oslavu narodenín tvojej sesternice. Odkedy je Vico tvoja sesternica?

Giovanni: Nóóó, vieš je to tak že toto je moja sesternica. Len sa na Vico podobá.

Vico: Giovanni, čo si to tu zas vymýšľaš?

Augustína: Presne, aj mňa to veľmi zaujíma. Celina mi povedala že ťa tu nájdem. Povedala, že si išiel na rande s Vico. A ako vidím, tak neklamala.

Vico: Giovanni ! Povedal si mi, že si sa s Augustínou rozišiel.

Giovanni: Dobre dobre. Poviem vám ako to celé je. Klamal som, že sme sa rozišli, aby so mnou išla Vico von. A tebe Augustína som klamal že idem na oslavu narodenín bratranca.

Augustína: Na oslavu sesternice.

Giovanni: No veď to je predsa jedno či bratranca, sesternice, babky alebo psa.

Augustína: Nemôžem uveriť tomu čo si mi urobil. Je koniec Giovanni! Už ťa nechcem nikdy vidieť.

Na to odišla a ja som ešte dostal poriadnu facku od Vico. Potom odišla aj tá, a ja som ostal sám. Uvedomil som si že Tomás mal pravdu – Lož má krátke nohy.


Andrea Bajčiová


Dnes som mala veľmi dobru náladu. Nestávalo sa mi to často, ale dnes bol na to veľmi špeciálny deň. Dnes som mala celý deň stráviť iba s Giovannim. Málokedy sme si na seba našli čas, skoro sme sa ani nestretávali. Jedine, keď bola prestávka, tak sme na seba narazili a naše pohľady sa stretli, ale nemohli sme nijako na seba upozorniť, pretože nikto nevedel, že niečo medzi nami je. Ani mi sami sme to nevedeli, ani sme to veľmi neriešili a nechali sa unášať našimi citmi :)
Zazvonil mi mobil a to ma prebralo z mojich myšlienok.Volal mi Giovanni. Keď som uvidela,že mi volá Giovanni bola som ako obarená, že som mu skoro nezdvihla.

„Ano“? Povedala som. Počula som z telefonu iba jeho dych. Počula som ako dýcha a mala som pocit, akoby bol pri mne. Tak veľmi ho potrebujem. „Kuriatko moje,“ ozval sa. „Rozmýšľal som, že by bolo už na čase, aby sa už všetci dozvedeli, čo je medzi nami.“ Keď to vyslovil, jeho slová ma zahriali pri srdci. Tieto slová som túžila počuť už strašne dlho, len som čakala kedy sa to odhodlá povedať. Giovanni je veľmi svojský a rád si užíva, mal veľa pekných báb, ktoré ho úplne žrali, ale napokon som si jeho srdce získala ja.  Aspoň som si to myslela.
„Giovanni, myslíš to vážne?“ prekvapene som sa ho spýtala. „Kuriatko moje, pre teba urobím všetko, ak chceš, aby všetci vedeli komu patríš, tak  to vykričím aj celému svetu.“
Jeho slovám som chcela veriť, ale niečo mi vravelo, že nemám. Ale tak som po tom túžila, že napokon som podľahla a uverila.

Dohodli sme sa na tom, že sa stretneme v kaviarni a tam všetkým povieme, čo medzi nami je.
Obliekla som si jedny z najkrajších šiat čo som mala v šatníku a už som len čakala na moju Biancu, aby som jej to čo najskôr povedala, chcela som, aby to vedela ako prvá.
O chvíľu buchli dvere na izbe. Bola to Bianca. „Ahoj Bianca,“ pozdravila som ju. Bianca podišla ku mne a spýtala sa ma. „Kde si sa vybrala taká vyparádená?“

„Mám pre teba úžasnú správu,“ natešene som povedala. „Tak akú, už to konečne vyklop!“

„Ešte nikto to nevie, ale tebe to poviem ako prvej, pretože si moja najlepšia kamarátka.“

Chytila som ju za ruku a začala. „No, vieš, ja a Giovanni sa ľúbime a tajili sme to.“
Bianca, len pozerala s otvorenými ústami. „To akože vážne?“ opýtala sa.
„Áno, Bianca, už to trvá dlhšie, ale nikomu sme to nepovedali. Dnes sme sa rozhodli, že to povieme.“ Bianca sa zarazila, odstúpila od Augustíny a mlčala. „Bianca, čo sa ti stalo?“ Opýtala som sa.  „Je tu jedna vec, ktorá ťa určite zraní a budeš veľmi trpieť.“ povedala Bianca. „Ale čo to má znamenať? Čo mi to chceš povedať? Prečo by som mala trpieť?“

Začala som mať strach. Nevedela som čo sa mi to snaží Bianca povedať.
„Bianca, povedz mi čo sa deje, aj keď mi to ublíži. Nič mi netaj!“ prosila som ju.
Bianca si ku mne prisadla, chytila mi ruky a začala.
„Keď som raz išla do knižnice, tak som videla Giovanniho, ako ide s jedným
dievčaťom za ruku, boli taký šťastný. Myslím, že to bola Sol. “
Nevedela som čo povedať, cítila som sa veľmi zranená tak ako ešte nikdy predtým. Čo to má všetko znamenať? Neverila som vlastným ušiam, čo počujem.“
„Ešte niečo sa stalo,“ pridala Bianca. „Čo môže byť ešte horšie? Nebodaj si ich videla bozkávať sa?“ spýtala sa smutne Augustína.

Bianca na ňu len pozrela a silno ju objala. „To snáď nemôže byť pravda.“ Neustále som plakala a nemohla som to zadržať. Veľmi som trpela. „Giovanni mi zlomil srdce na milión častí. Ako mi to mohol urobiť. Klamal mi!! Tak úboho mi klamal. Hovoril mi sladké rečičky,… A ešte povedal, že chce náš vzťah zoficiálniť.. Ako som mu to mohla uveriť. Vedel, že ho milujem, a chcem s ním zostárnuť ale on ma len využil. Využil ma ako keby som bola nejaká vec a nie ľudská bytosť!! Prečo si so mnou vôbec začal? Chcel si so mnou iba užiť? Prečo mi nepovedal, že so mnou nechce nič mať, ale začal si s inou a nepovedal mi o tom? Myslela som si, že sa už zmenil, že to nie je ten istý Giovanni, ktorý musí mať všetky! On sa zo mňa iba smial. A keby sme všetkým priznali, že sa máme radi, tak by sa mi smiali všetci! Ako som mu mohla naletieť. Som hlúpa naivka, ktorá uverí každému. Už nikdy viac sa nedám obalamutiť chlapom. Žiadny chlap sa ku mne takto správať nebude.  Veľmi ma to bolí, ale aspoň som získala skúsenosť a už sa nikým nedám tak ľahko oklamať!!.“


HLASOVANIE /Prebieha do stredy (04.05.2016 23:59)/


Komentáre

1 Komentár na "[VYHODNOTENIE] Hravé písanie (9.kolo)"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Kika
Host

ĎAKUJEM ZA HLASY

wpDiscuz
„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde