IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

zOOm: „El Elegido“ našimi očami

zoom

Ak ste fanúšikmi filmov, ktorých príbeh je zasadený v histórii, určite vás nadchne film, v ktorom si zahral náš obľúbený Alfonso Herrera.  Je to politický triler, v ktorom samozrejme nechýba romantika a nejaká tá „love story“.

            Hlavný dej sa odohráva v roku 1940. Mladý muž menom Jacques Mornard (Alfonso Herrera) prichádza do Mexika a tvrdí, že je Belgičan a utiekol pred vojnou v Európe, aby sa pripojil k svojej priateľke. Nikto však nevie, že tento mladý muž je v skutočnosti agent Ramón Mercader, ktorý pracuje pre Sovietskú tajnú službu a jeho skutočným dôvodom príchodu je zabiť Leona Trotského. Dej vám priblíži skutočnú históriu, o ktorej bežnému človeku nie sú známe konkrétne detaily.

            Film veľmi presne sleduje situáciu Stalinovej vlády a politiky v Európe. Dosahuje sa tak vierohodné prostredie, ktoré je presvedčivé za každých okolností.

322873_grande_rrloswlj

            Stretávame sa tu so skutočným konaním komunistických strán, ktoré vládli takmer po celom svete. Takúto politickú situáciu poznáme aj z našich dejín a preto je slovenskému fanúšikovi ľahšie pochopiť situáciu, ktorá sa odohrávala rovnako tu, ako aj Španielsku, či Rusku. Dokonale nám potvrdzuje charakter ľudí, ktorí pôsobili v strane. Nebolo pre nich nutné myslieť, či cítiť. Dôležité bolo iba konať a poslúchať jasné príkazy. Jedným z takýchto ľudí bez citov a bez nároku na premýšľanie a vlastné myšlienky, sa musela stať aj postava Alfonsa Herreru, ktorého herecké predvedenie je v tomto filme také presvedčivé a uveriteľné, že divák môže byť vo viacerých scénach zmätený a zamotaný v spleti pretvárky a zabudnúť, kým vlastne naša hlavná postava je a ktorý život a hlavne cieľ je pravdivý. Ramón musel klamať ženu, do ktorej sa zamiloval a ktorá nevedela nič o jeho skutočných plánoch.

            Pre Alfonsa Herreru bolo veľmi komplikované, aj napriek tomu, že je už skúseným a dobrým hercom, dokázať stvárniť „obe“ postavy, ktoré mali úplne rozličný život a postoj k životu.

            Hudba Joana Valenta ničím neruší priebeh filmu, či scény. Práve naopak, so všetkým dokonale ladí a dotvára atmosféru.

            Ako nakoniec dopadne príbeh mladého tajného agenta? Zmení svoj postoj alebo pôjde tvrdo za svojím cieľom?


MOJE DOJMY


            Milujem tento film! Nie len preto, že Alfonso Herrera je jeho hlavným predstaviteľom (aj keď to nie je nepodstatné). Ja osobne zbožňujem filmy, ktorých príbeh je zasadený do minulosti. Najmä ak sa odohráva vo vojnovom, medzivojnovom alebo povojnovom období. Takže týmto filmom mi  režisér Antonio Chavarrías neskutočne ulahodil a ja si nemôžem pomôcť a jediné, čo môžem povedať je: SKVELÁ PRÁCA.

            Ďalšou dôležitou informáciou je, že v tomto filme môžeme vidieť Poncha. Nie len preto, že sa naňho dobre pozerá, ale hlavne preto, že je skvelým hercom. Vyzrel, nie len fyzicky, ale najmä v oblasti herectva. Určite si pamätáte mladého Ponchita, ktorý hral Miguela Aranga a bolo to naozaj skvelé, no to bol iný žáner, telenovela. Teraz, v o niečo serióznejšej úlohe, ho môžeme vidieť ako vyzretého muža a najmä herca, ktorý dokáže stvárniť, dovolím si povedať, hocijakú postavu.

el-elegido-los-actores-nos-presentan-la-pelicula_landscape

            Jediným problémikom, ktorým by v tomto filme mohol byť, je už len to, že po jeho boku nehrá jedna z našich DAM dievčat. Samozrejme Hannah Murray je taktiež krásna žena a skvelá herečka a preto sa jej prítomnosťou po boku Poncha nič nepokazilo.

            Tomuto filmu dávam 10 bodov z 10. A rada by som ho každému odporučila.

            Radi by ste si film pozreli ale neviete po španielsky veľmi veľa? To vôbec nevadí. Mnoho scien je hovorených v anglickom jazyku a preto sa divák, ktorý neovláda španielčinu tak dobre, v deji nestratí.

            Prajem príjemné strávenie dvoch veľmi krátkych, poučných a miestami aj romantických hodiniek.

Komentáre

Buď prvý a okomentuj tento článok!

Notify of
avatar
wpDiscuz