IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

zOOm: „The Exorcist“ našimi očami

zoom-exorcist

Prvá časť novej týždennej rubriky „zOOm“ je tu. Každý týždeň vždy v stredu vám prinesieme dej rôznych seriálov či filmov, ktoré stoja za to.

Prvý diel bude patriť Ponchovi a jeho novému hororovému seriáluThe Exorcist„. O čom vlastne tento seriál je? Akú rolu hrá Alfonso? Je skutočne tento seriál taký strašidelný, aký si všetci myslíme, že je? Odpovede na tieto otázky nájdete v prvej recenzii.

Nezabudnite, že už v sobotu (29.10.) o 20:00 spolu odpremiérujeme seriál „Exorcista,“ s českými titulkami aj u nás na webe!


001-1Tomás, ktorého v novom americkom seriáli stvárňuje Alfonso Herrera, je prototypom moderného kňaza, ktorý vedie svoje kázne skôr v priateľskom duchu, než v prísnej atmosfére striktného dodržiavania božích prikázaní. Keď sa jedného dňa v jeho farnosti objaví Angela, ktorá ho tvrdohlavo presviedča o tom, že jej príbytku sa snažia zmocniť temné sily, pričom toto zlo začína ovládať najmä staršiu dcéru Kat, neostáva mu nič iné, ako Angelin rodinný dom navštíviť. Následná skúsenosť ho privedie k jedinému možnému riešeniu: spojiť svoje odhodlanie v boji s temnotou so skúseným „exorcistom“, ktorého neustále vidí vo svojich donekonečna opakujúcich sa nočných morách.

            Príbeh kňaza, ktorý sa postupne zoznamuje s exorcizmom je umiestnený do Chicaga, v čase sa neposúvame a zostávame v dnešnej dobe. Je založený na románe Williama Blattyho z roku 1971, ktorý taktiež rozprával príbeh kňaza, ktorý sa venoval exorcizmu.

            Tento seriál má veľmi zaujímavý dej, ktorý môže byť atraktívny najmä pre fanúšikov hororov a pre ľudí, ktorí veria v nadprirodzené veci a javy. Taktiež okrem hororových scén môžu byť pre divákov lákavé dejové zvraty, ktorých je v seriáli dosť a tým pádom dej neupadá do stereotypu a divák sa pri sledovaní nenudí.

004

            Alfonso Herrera ako predstaviteľ hlavnej postavy, otca Tomása, naozaj zažiaril. Jeho angličtina je výborná, aj keď miestami počuť mexický prízvuk. Vôbec to však nevadí, pretože postava kňaza Tomása pochádza z Mexika a preto je to veľmi autentické. Poncho do  svojej postavy vkladá skutočnú emóciu, ktorú nemôžeme vidieť len tak u hocijakého predstaviteľa.

            So svojim vzhľadom sa prenáramne hodí k svojej postave, keďže ide o kňaza, ktorý nie je až tak celkom rozhodnutý, či svojím pridaním sa k cirkvi spravil dobre.


MOJE DOJMY


            Musím sa priznať, že ja na takéto veci ako sú napríklad duchovia, alebo teda v tomto prípade démoni, veľmi neverím a nie som vôbec ani fanúšikom hororových či už seriálov alebo filmov. A preto som sa rozhodla na tento seriál pozrieť iba kvôli tomu, aby som ho mohla priblížiť vám a potom som s ním chcela seknúť. Pravdou je, že to nespravím.

006

            Už len to, že je dej umiestnený v Chicagu ma veľmi potešilo, ale nebola to jediná vec. Keď ste prvýkrát počuli, že Alfonso bude hrať nejakého kňaza, neskôr možno exorcistu, čo ste si pomysleli? Ja osobne, že to je nič moc, a že to určite bude veľmi zvláštna rola pre tak krásneho herca. Avšak mýlila som sa. Poncho hrá svoju rolu naozaj dokonale. Je to skutočne veľmi voľnomyšlienkársky kňaz, ktorý sa síce riadi prikázaniami a hlavne svojím sľubom, ktorý dal cirkvi, ALE postupne sa ukazuje, že je to nie len kňaz, ale aj muž. No nechcem veľmi prezrádzať detaily.

            Každý z nás vie, že Alfonso je naozaj veľmi pekný chlap a mne sa zdá, že režisér seriálu o tom vie tiež a môžeme to vidieť aj v scénach, v ktorých Alfonso hrá. Pretože veľakrát môžeme Poncha vidieť napríklad v obtiahnutom tielku, kde mu vyniknú svaly alebo po cvičení, v spotenom tričku. Nemyslím si, že je to náhoda, myslím si, že je to lákadlo. Pre ženy diváčky.

            Dejové zvraty, ktoré v deji nastávajú sú veľmi zaujímavé a aj logické. Hoci väčšinu času som prekvapená, nakoniec mi začne dávať veľa vecí zmysel a myslím si, že každý pochopí. Zatiaľ som videla len prvé epizódy tohto seriálu ale v každej z nich na konci epizódy môžeme vidieť naozaj zaujímavý zvrat.

007

            Aj keď sa tento seriál zatiaľ iba rozbieha, vidím v ňom dobrú zápletku, pretože nejde iba o jedného človeka, ktorý je posadnutý démonom, ide o viac ľudí, ktorý majú niečo na pláne.  Myslím si, že má budúcnosť a nebude trvať iba 13 častí.

            Nechcem veľmi prezrádzať dej, ani neviem ešte aký bude, takže ODPORÚČAM tento seriál pozerať. Ak patríte k ľuďom, ktorí radi horory nemajú a boja sa pri ich sledovaní, nebojte sa. Ja tiež k tým ľuďom patrím, ale v tomto seriáli sa až tak strašidelné scény neobjavujú. Takže je to aj pre labilnejšie povahy.

 

Komentáre

1 Komentár na "zOOm: „The Exorcist“ našimi očami"

Notify of
avatar
Sort by:   newest | oldest | most voted
Kika
Host

Domč, blahoželám k prvému a aj veľmi peknému článku ☺❤ len tak ďalej 👍

wpDiscuz